SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Tańczący z lękami 22 lip 2014, 22:26
udanego lotu nad kukułczym gniazdem :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez pająk 22 lip 2014, 22:30
Dark Passenger napisał(a):Masakra, wyrąbało mnie na orbitę. Mam zamiar się tym cieszyć. Uwaga, nie mam pasów i nie leci z nami pilot.

Ciekawe ile u Ciebie utrzymie sie ten stan. No nic, odliczamy póki co szczęśliwe dni .
pająk

przez aptasia 22 lip 2014, 22:33
elfrid napisał(a):Zobacz jak będzie ze snem. Przy zmniejszonej potrzebie snu taki stan w końcu się wyczerpie i prędzej czy później przyjdzie dół, prawdziwa depresja, pomimo brania antydepresanta.

Ja na sertrze sypiam pare godzin i nie wróciła depresja. Ale mój organizm po 9 miesiącach jest już tym zmęczony, to widać. Coraz mniej mi się chce cokolwiek robić ale nie ze względu na obniżony nastrój a ze względu na zwyczajny brak siły. Na szczęście już schodzę z sertry, ale miło będę ją wspominać.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 22 lip 2014, 22:47
dream*, to po co odstawiać, trzeba było dołożyć coś na sen.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 22 lip 2014, 22:58
elfrid napisał(a):dream*, to po co odstawiać, trzeba było dołożyć coś na sen.

lekarka (psychiatra) nie chciała mi dać :) w ogóle kiedy zaproponowałam to spojrzała na mnie jak na wyłudzacza bezo :) ale to nie ważne, już i tak nie mam depresji więc nie muszę łykać antydepresantów, teraz tylko ustabilizuje swoje rozchwiane emocje i mam nadzieję, będzie ok. Chociaż boję się, że jesienią i zimą wszystko strzeli i wrócę do punktu wyjścia :(((
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez depresja24h 23 lip 2014, 17:12
ja chyba za szybko weszłam na 200 mg- u mnie dzień 26, dalej czuje się źle

przez Chada 23 lip 2014, 17:35
depresja24h napisał(a):ja chyba za szybko weszłam na 200 mg- u mnie dzień 26, dalej czuje się źle

Zdecydowanie za szybko wystarczyło by góra 100mg i czekać miesiąc nawet dłużej.Myślisz że jak masz maksymalną dawkę sertraliny to ona zadziała tak szybko takie dawki to się bierze bo kilku latach, miesiącach kiedy mniejsza dawka już przestaje działać lub nie ma pełnej poprawy to się dodaję inny lek lub zwiększa dawkę głównego leku.Patrząc na twój mix skoro bierzesz już wellbutrin a sertralina działa również na dopaminę (od 150mg już to czuć,wiem co mówię brałem prawie 3 lata sertre) to możesz czuć sie wustrzelona a z depresją będzie jeszcze gorzej.Nie tędy droga.Wiesz mnie sertralina wyciągneła z klinicznej depresji bardziej niż silna klomipiramina (Anafranil) i to w dawce 50 mg potem żeby wszystkie objawy zniknęły podwyższyłem na 100 mg i było super.Ja bym przy twoim systemie leczenie prędzej udał się do lekarza :)Szczerze biorąc 200mg sertraliny nie wiem po co ci potrzrebny wellbutrin dla atrakcji,żeby bardziej pobudziło według mnie to się mija z celem :)
Ostatnio edytowano 23 lip 2014, 17:39 przez Chada, łącznie edytowano 1 raz

Lamotrygina 150mg

przez ladywind 23 lip 2014, 17:36
Dark Passenger napisał(a):Masakra, wyrąbało mnie na orbitę. Mam zamiar się tym cieszyć. Uwaga, nie mam pasów i nie leci z nami pilot.

Ale Ci zazdroszcze tego stanu!!!! :pirate:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depresja24h 23 lip 2014, 17:49
Każdy indywidualnie reaguje na leczenie, ja byłam na 20 mg escitalopramu (3 miesiacce) i nic po tym nie czułam.

Wellbutrin też sie nie spisuje, nie czuje po nim pobudzenia.

przez ladywind 23 lip 2014, 17:52
Mam podobnie, niektóre leki jak nie chciały zadziałać tak małe jak i duże dawki nie były skuteczne choc katowałam sie miesiacami. Poźniej wskoczyłam na inny lek i nagle poprawa choc nie przy kazdym tak miałam. Z tymi lekami to taka loteria...nigdy nie wiadomo co zadziała
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Chada 23 lip 2014, 18:16
elfrid napisał(a):[quote= Przy zmniejszonej potrzebie snu taki stan w końcu się wyczerpie i prędzej czy później przyjdzie dół, prawdziwa depresja, pomimo brania antydepresanta.

Heh niestety u mnie to nastąpiło nie wiem skąd to Elfrid znasz ale miałem to samo co opsiałeś na 100 sertry nie musiałem spać bo nei chciało mi się byłem wyjebany z kapci przez kilka miechów po czym dzień z dniem coraz gorsze samopoczucie i pomimo brania nawet więcej tej sertry nic to nie dało i wróciła deprecha mimo brania sertraliny.Brałem ze stabilizatorów wtedy tylko lamo to coś co napisałes oznacza że to Chad? :shock:

Lamotrygina 150mg

przez miko84 23 lip 2014, 18:19
Dark masz bipolara? Jak nie masz to już masz :pirate:
miko84

przez ladywind 23 lip 2014, 18:21
no własnie Dark :pirate:

przez elfrid 23 lip 2014, 18:29
Chada napisał(a):
elfrid napisał(a):[quote= Przy zmniejszonej potrzebie snu taki stan w końcu się wyczerpie i prędzej czy później przyjdzie dół, prawdziwa depresja, pomimo brania antydepresanta.

Heh niestety u mnie to nastąpiło nie wiem skąd to Elfrid znasz ale miałem to samo co opsiałeś na 100 sertry nie musiałem spać bo nei chciało mi się byłem wyjebany z kapci przez kilka miechów po czym dzień z dniem coraz gorsze samopoczucie i pomimo brania nawet więcej tej sertry nic to nie dało i wróciła deprecha mimo brania sertraliny.Brałem ze stabilizatorów wtedy tylko lamo to coś co napisałes oznacza że to Chad? :shock:

Z autopsji. Nie wiem co to oznacza, bo leczenie i diagnozowanie w psychiatrii to niestety błądzenie po omacku. Niezależnie od diagnozy jak takie akcje powtarzają się na kilku LPD, to trzeba zmniejszyć dawkę albo i tak dołożyć stabilizator bo zrobiłoby się jakieś błędne koło: depresja-wprowadzenie LPD-stan wzmożonej aktywności-nawrót depresji pomimo brania LPD-zmiana LPD-górka... i tak w kółko.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg