SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez M.Gibson 12 lip 2014, 19:51
biorę aktualnie asertin jedna tabletka i 2/3 trittico 75 mg,wie ktoś czy można sobie pozwolić na 1 -2 piwka?

przez Chada 12 lip 2014, 19:55
M.Gibson napisał(a):biorę aktualnie asertin jedna tabletka i 2/3 trittico 75 mg,wie ktoś czy można sobie pozwolić na 1 -2 piwka?

Ile już bierzesz? Trazodon pewnie na noc?

Lamotrygina 150mg

przez M.Gibson 12 lip 2014, 20:44
Chada napisał(a):
M.Gibson napisał(a):biorę aktualnie asertin jedna tabletka i 2/3 trittico 75 mg,wie ktoś czy można sobie pozwolić na 1 -2 piwka?

Ile już bierzesz? Trazodon pewnie na noc?

troche ponad 2 tygodnie,tak trazodon na noc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 12 lip 2014, 20:51
Lek pewnie jeszcze nie działa bo to 2 tyg. i oprócz pogorszenia jutro rano nastroju i np. lęków nic ci nie grozi :) Nie bierz na noc triticco.Jak masz myśli samobójczę to uważaj po alko.Na zdrowie 8)

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 12 lip 2014, 21:51
Witam po jakim czasie w pelni dziala sertralina ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lony 13 lip 2014, 02:03
Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

przez User357 13 lip 2014, 18:53
lony napisał(a):Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

wejdź potem na 200 i odczekaj miesiąc, zobacz wtedy
ja niedawno zwiększyłem znów do 200, troche ciezej wstać rano, ale ogólnie git

przez Chada 13 lip 2014, 19:49
User357 napisał(a):
lony napisał(a):Dobra, od trzech dni biore 100 mg sertry, no i chyba wreszcie poczulam jej aktywizujace dzialanie. Na mniejszej dawce jestem zamulona, teraz nie moge spac, ze skrajnosci w skrajnosc, nie ma co. Co do zwalczania objawow nerwicy to ciezko powiedziec, stany lekowe pojawiaja sie, ataki paniki wciaz wystepuja, wydaje mi sie, ze obsesyjne mysli troche odpuscily. Co dziwne, widze spora poprawe na tle moich zaburzen lekowych zwiazanych z relacjami spolecznymi. Po prostu chce mi sie je nawiazywac/utrzymywac.

wejdź potem na 200 i odczekaj miesiąc, zobacz wtedy
ja niedawno zwiększyłem znów do 200, troche ciezej wstać rano, ale ogólnie git

Lekarz nic ci nie mówił że bierzesz max dawkę sertry do tego jeszcze drugie ssri paro? WOW :shock:

Lamotrygina 150mg

przez devnull 13 lip 2014, 20:36
Sport po tym leku odpada, jadąc na rowerze po 20km mam po prostu dosyć, nie dość że nie odczuwam
przyjemności z jazdy, to lek sprawia że człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie energii,
mięśnie kompletnie nie grają, czynniki motywacyjne zanikły, wola walki (w wyścigu/treningu) nie istnieje.
Dodatkowo, sama jazda nie cieszy, widoki kompletnie obojętne, umysł w stanie pseudo-hipnozy depresyjnej post SSRI,
w bonusie jeszcze zanik libido i bezsenność.
Jedyny plus tego leku to działanie przeciwlękowe.

Jeszcze 2 tygodnie i rzucam to w chvj.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Chada 13 lip 2014, 20:43
devnull napisał(a):Sport po tym leku odpada, jadąc na rowerze po 20km mam po prostu dosyć, nie dość że nie odczuwam
przyjemności z jazdy, to lek sprawia że człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie energii,
mięśnie kompletnie nie grają, czynniki motywacyjne zanikły, wola walki (w wyścigu/treningu) nie istnieje.
Dodatkowo, sama jazda nie cieszy, widoki kompletnie obojętne, umysł w stanie pseudo-hipnozy depresyjnej post SSRI,
w bonusie jeszcze zanik libido i bezsenność.
Jedyny plus tego leku to działanie przeciwlękowe.

Jeszcze 2 tygodnie i rzucam to w chvj.

Ja np. miałem lepszą kondycję przy braniu sertry niż przed po 3 miesiącach biegałem,ćwiczyłem,mogłem pracować a za dowolenie po dobrym treningu było super odczuwalne niż bieganie bez niej.Lecz na lamotryginie przy dawce 100 mg nie jest najgorzej ale już przy 150mg kondycja podupada czuć wtedy różnicę.Zresztą biorąc zestaw sertra,olanzapina,dupakina,lamotrygina żelastwo na siłce latało jak po dobrych koksach lecz również z masą szła w górę tkanka tłuszczowa.I przez olanzapine skoki ciśnienia z pozycji leżącej do stojącej silne.

Lamotrygina 150mg

przez devnull 13 lip 2014, 21:00
Chada napisał(a):
Ja np. miałem lepszą kondycję przy braniu sertry niż przed po 3 miesiącach biegałem,ćwiczyłem,mogłem pracować a za dowolenie po dobrym treningu było super odczuwalne niż bieganie bez niej.Lecz na lamotryginie przy dawce 100 mg nie jest najgorzej ale już przy 150mg kondycja podupada czuć wtedy różnicę.Zresztą biorąc zestaw sertra,olanzapina,dupakina,lamotrygina żelastwo na siłce latało jak po dobrych koksach lecz również z masą szła w górę tkanka tłuszczowa.I przez olanzapine skoki ciśnienia z pozycji leżącej do stojącej silne.

Ja żeby wyzwolić jakiekolwiek siły fizyczne, muszę walnąć atypowy neuroleptyk w najniższej/pobudzającej dawce.
Żaden antydepresant nie działa na mnie odpowiednio pobudzająco, tak by pobudzenie motoryczne było współmierne
do pobudzenia umysłowego, a zazwyczaj jest tak że to nie idzie w parze, po SNRI - Wenlafaksynie, jedynie na początku
czuję jakąś trzęsawkę, ale ma to wymiar tylko motoryczny (niepokój ruchowy), staje się to nie do wytrzymania kiedy trzeba zrobić coś
na spokojnie - np. praca na komputerze, po Wenlafaksynie dostałem zaburzeń koncentracji, nie mogłem się skupić
na pracy przy komputerze.

Na czym mi zależy:
60% spokoju
30% pobudzenia umysłowego
10% pobudzenia motorycznego
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Chada 13 lip 2014, 21:58
25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

Lamotrygina 150mg

przez devnull 14 lip 2014, 00:18
Chada napisał(a):25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

Spokój to i ja mam po 25mg, więc na wyższej dawce ten spokój będzie większy, innych 100mg też uwala,
więc rewolucji po wyższej dawce nie będzie.
Ja chciałem by sertralina zaktywizowała, ale niestety objawia się to tylko wkurwieniem, a siły straciłem już po 10 dniach
brania, mimo że na początku trochę pobudziła, ale nie było to to czego się spodziwałem.
Więc nic już tutaj nie zdziałam, brałem w 2010r. nawet 250mg i było podobnie.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Chada 14 lip 2014, 02:42
devnull napisał(a):
Chada napisał(a):25 mg to jest dawka wprowadzająca to nie jest nawet dawka terapeutyczna taka dawka nie leczy.Ja brałem 100-150 mg i czułem spokój wewnętrzny,aktywizację itp. 50 mg to jest minimum żeby coś działało.Z czasem na sertrze się rozleniwiłem ale większość ssri po roku i tak rozleniwia.

Spokój to i ja mam po 25mg, więc na wyższej dawce ten spokój będzie większy, innych 100mg też uwala,
więc rewolucji po wyższej dawce nie będzie.
Ja chciałem by sertralina zaktywizowała, ale niestety objawia się to tylko wkurwieniem, a siły straciłem już po 10 dniach
brania, mimo że na początku trochę pobudziła, ale nie było to to czego się spodziwałem.
Więc nic już tutaj nie zdziałam, brałem w 2010r. nawet 250mg i było podobnie.

No akurat sertra z antydepów mnie aktywizowała super,sulpiryd w dawkach do 150mg dobrze aktywizuję bez pobudzenia i nerwówki co antydepy ,bo fluo i bupropion może jeszcze bardziej wkurwiać i powodować drażliwość i pobudzenie.

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg