SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Luxeta

przez krotka2@op.pl 17 cze 2009, 20:26
Ja biore luxete drugi dzień 50mg. Po tygodniu mam zwiększyć do 100 mg.Na razie nie czuję żadnych zmian,żadnych obiawów ubocznych.W ulotce pisze że pierwsze zmiany lecznicze można poczuć nawet już po tygodniu.Zobaczymy.Wiążę z tym lekiem duże nadzieje.Ostatni mój lek mitrazapina był nietrafiony.Męczyłam się na nim cały miesiąc.Teraz też się ciągle męczę przez objawy depresyjne ale mam nadzieje związane z nowym lekiem.Podobno jest dobry.Napiszę jak poczuję pierwsze pozytywne zmiany.

Re: Asentra (----->Asertin)

przez krysiunia 17 cze 2009, 23:26
hej wszystkim :lol: własnie ja tez sie zastanawiłam czy przy tym leku mozna wypic od czasu do czasu piwko??! ale mysle ze chyba raczej nie powinno sie!!! powiem wam ze mam juz dosc , biore asentre juz koło 2 miesi...do tego valprolek stabilizator nastroju i czuje sie zle jestem cały czas rozdrazniona i wogole do niczego nic mnie nie cieszy i wszystko dokucza co dokucza przy nerwicy ...nic sie nie zmnienia i nie jest lepiej!!!!!! mylse ze oddstawie te leki w piz....du!!!! bo po co sie truc jak to nic nie daje mam dosyc!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: pozdrawiam :cry: :cry: :cry: :cry:
krysiunia

przez shadow_no 17 cze 2009, 23:40
Alkohol nie wchodzi w interakcjie z sertraliną ale nie zaleca się spożywania go podczas leczenia.

Jeżeli o mnie chodzi - brałem i piłem (czasem dość dużo) i nic mi nie było. Ale mimo wszystko nie polecam.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majka26 18 cze 2009, 08:27
Witam
Wzielam wczoraj cwiartke asertin 50 i wnet oszalalam glowa mnie caly dzien napier.....,calą noc nie spalam palilo mnie cale cialo,glowa rwala,niedobrze mi bylo,slabo,dostalam trzęsiawek,kurcze dawno juz tak sie nie czulam,do tej pory czuje sie jakbym miala zaraz wykitowac,czy dalej powinnam brac ten asertin?czy skontaktowac sie z lekarzem,sama nie wiem co robic,chce mi sie plakac

[Dodane po edycji:]

Musze jeszcze napisac ze po pramolanie i paromercu dosyc dobrze sie czulam,zniknely objawy po za sennoscia i troche lekami czy psychiatra dobrze zrobila zmieniajac mi lek??paromerc bralam jakies 8 miesiecy a pramolan ok 3 lat,czy mozna tak dlugo zazywac leki,musze tez napisac ze bardzo czesto choruje i czesto bralam antybiotyki i nic mi nie bylo a przy asertin podobno nie mozna no i czesto tez bralam leki przeciwbolowe po ktorych nic mi nie bylo,kurcze ale zle sie czuje i oczy mi sie zamykaja ten asertin to chyba nie dlamnie,pozatym tak jak napisalam objawy minely a teraz zaczynam je miec tak jak na poczatku,prosze o jakas rade

Re: Setaloft

przez lekopawel 18 cze 2009, 11:17
Ja od miesiąca próbowałem zwalczyć doła Seroxatem. Wcześniej brałem pół tabletki i było OK, potem nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia i przez ostatni miesiąc brałem półtorej tabletki Seroxatu. Niestety nie zauważyłem poprawy. Wciąż nic mi się nie chce, leżałbym tylko w łóżku. Wisi mi praca inżynierska, której nie piszę, bo nie potrafię się skupić.

W końcu lekarz zalecił mi zmianę leku na Setaloft. Miałem odstawiać Seroxat powoli tak, żeby w ciągu kilkunastu dni odstawić całkowicie, ale ja się spieszę i zrobię to w 5 dni. Wczoraj i dzisiaj wziąłem całą tabletkę, a jutro i pojutrze wezmę po pół. Potem 2-3 dni przerwy i zacznę brać Setaloft.

Seroxatem leczyłem się przez ostatnie cztery lata w dawkach od pół tabletki do półtorej (10mg do 30mg). Bywało lepiej i gorzej. Najlepsze były początki (okres od 2 do 6 miesięcy od rozpoczęcia kuracji), później już bywało różnie, ale nie było bardzo źle. Oprócz leków chodziłem też na terapie (dwie trzymiesięczne codziennie oprócz weekendów i jedną ponad roczną raz w tygodniu), które jakoś-tam pomagały mi się wziąć w garść.

Przeczytałem cały wątek i ulotkę od leku. Jestem jednak pełen nadziei, że skutki uboczne po Setalofcie nie będą bardzo silne. Po Seroxacie miałem głównie senność i zdecydowane zmniejszenie libido. Mam nadzieję, że Setaloft będę tolerował lepiej.

Czy ktoś z Was zmieniał Seroxat na Setaloft?

Moim problemem teraz jest głównie znaczne obniżenie nastroju, lęk uogólniony i trochę natręctw (m.in. natrętne myśli). Mam nadzieję, że Setaloft mi pomoże. Napiszę jak zacznę go już brać, czyli w przyszłym tygodniu i opowiem co się dzieje.

przez Karolina19 18 cze 2009, 11:58
Ja rozmawialam z lekarzem i on mi mowil ze przy asertinie mozna wiekszosc antybiotykow.

przez Majka26 18 cze 2009, 13:49
Dzwoniłam do psychiatry(nie mojej)powiedział ze jesli zle sie czuje po asertinie to nie ma co sie meczyc tylko mam wziąsc pramolan tz spytałam sie go czy moge wziasc pramolan powiedział ze tak co o tym myslicie?czy cwiartka asertinu ktora wczoraj wziełam o godz 10 rano jeszcze działa?czy moge o 22 wziąsc pramolan?nie połączy to ich

przez Gabcia81 18 cze 2009, 14:26
Majka26 napisał(a):Dzwoniłam do psychiatry(nie mojej)powiedział ze jesli zle sie czuje po asertinie to nie ma co sie meczyc tylko mam wziąsc pramolan tz spytałam sie go czy moge wziasc pramolan powiedział ze tak co o tym myslicie?czy cwiartka asertinu ktora wczoraj wziełam o godz 10 rano jeszcze działa?czy moge o 22 wziąsc pramolan?nie połączy to ich

przez jakis czas (krótki) bałam asertin, ale też się strasznie źle po nim czułam i wróciłam do asentry- niby to to samo ale jak dla mnie asertin był do kitu. myslę że spokojnie możesz wziąźć inny lek zwłaszcza że wzięłaś tak małą dawkę asertinu :smile: jak masz wątpliwości to zadzwoń jeszcze raz do lekarza i zapytaj jak długo asertin sie utrzymuje w organiźmie

co do brania innych leków przy asentrze, to ja brałam ibuprom dość często, leki antykoncepcyjne, aspirynę, cos na alergię i antybiotyk też przerabiałam jak mi się ospa przyplątała i nic się nie działo
co do alkoholu to w ulotce jest napisane że się nie powinno...ja od czasu do czasu na imprezkach piłam i to nie tylko piwko i tez się czułam ok. mysle że to zależy od organizmu...aczkolwiek nikogo nie namawiam ;)
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

przez Moniczka23 18 cze 2009, 15:34
heh co do tego alkoholu to juz sama nie wiem...moze spróbuje od jednego piwka ale to dopiero jak skoncze brac Tegretol moj wspomagacz przy Asertinie :smile:
moze mi nic nie bedzie 8) aczkolwiek bardzo sie boje ze cos mi sie stanie ale ja z natury jestem histeryczka :P zobaczy sie zreszta....

przez shadow_no 18 cze 2009, 17:55
Moniczka23, to nie pij! Jeżeli czujesz, że po alko będzie źle - to będzie (siła sugestii).
Co do aspiryny - nie polecam brać jej podczas leczenia sertraliną.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Moniczka23 18 cze 2009, 18:05
Myślisz ze to sila sugesti???kurcze to jednak sobie daruje 8) a co myslisz na temat produktu bezalkoholowego np.karmi czy lech free? tak dla towarzystwa bo jak gdzies spotykam sie ze znajomymi ze nie moge pic i mowie dlaczego to sie smieja i mowia zebym nie brala tych lekow :x zreszta co sie bede przekmowac znajomymi raczej sama wiem co jest dla mnie najlepsze :lol: musze sie leczyc i tak bede robic :D zastanawia mnie tylko kwestia jak dlugo moze trwac takie leczenie Asertinem?

przez isj 19 cze 2009, 19:08
miko84 napisał(a):Problemy z oddechem są czasami zauważane przez stosujących SSRI. Co ciekawe, Coaxil ( Tianeptyna ) czyli "nasilacz" wychwytu serotoniny jest stosowany w niektórych krajach jako lek na astmę :) Wykryto, że serotonina we krwi może mieć jakiś związek z nasileniem ataków astmy.
Nie ma w tym nic dziwnego, astma jest chorobą psychosomatyczną.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez basior 20 cze 2009, 17:35
Biorę Zoloft w dawce 50 mg na dobę od 9 dni i czuje sie gorzej niz na początku terapi tym lekiem,najgorszy jest stan absolutnego zobojętnienia emocjonalnego o wiele bardziej dotkliwy niż okreslony smutek,czuje sie fatalnie ,czy jest szansa ze ten lek na mnie jeszcze zadziała?

[Dodane po edycji:]
basior

przez Moniczka23 20 cze 2009, 21:32
widze ze kazdy inaczej przechodzi terapie leczeniem ale mysle ze jak kazdy lek w koncu zacznie dzialac ja przy asertinie tez fatalnie sie czulam na poczatku ale jakos sie unormowalo wszystko :lol: trzeba poprostu to przetrzymac tak mysle
ja osobiscie to przetestowalam i teraz jest dobrze a warto dodac ze normalne dzialanie dopiero zaczeloo sie po 1.5 miesiaca :cry:

Sortuj wg