SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Grubcia 29 maja 2009, 20:16
psygoa to sa objawy uboczne wystepujace na poczatku lecz,moga trwac tydzien,dwa tygodnie i potem mijajaNajgorsze jest to,zeby wytrzymac te bardzo trudne dni.Postaraj sie wytrzymac i nie odstawiaj leku,bo Asertin to dobry ,skuteczny lek na depresje.Zadzwon do lekarza,powiedz jak sie czujesz,moze zapisze Ci jeszcze np.jakis lek uspakajajacy/przeciwlekowy zebys bral zanim asertin zacznie dzialac.Sama dwa razy odstawilam ten lek,wlasnie z powodu tych objawow ubocznych,teraz wiem,ze zrobilam blad.
Grubcia

przez Donkey 29 maja 2009, 21:21
Ja mialam tak okrpne efekty uboczne ze przez pierwszy tydzien nie funkcjonowalam jak czlowiek tylko jak roslinka ;/
Po 2 tygodniach odstawil mi lekarz bo nie bylo zadnej poprawy ;/

Niestety tak jest ze wszytskim lekami- na kazdy organizm inaczej dziala !

przez karkada 30 maja 2009, 12:47
Witam.Ja asentrę biorę od 4 lat z przerwami.Silną nerwicę i lęki miałam duzo wcześniej,ale doszło do tegoże poszłam do psychiatry.Lekarz przepisał mi właśnie asentrę 50mg.Po miesiącu nie było zbyt dużej poprawy więc zwiększył mi dawkę do 100mg.Wtedy poczułam się naprawdę dobrze.Asentre brałampierwszy raz przez rok,pózniej razem z lekarzem odstawialiśmy ją na jakiśczas-zazwyczaj był to okres przed wakacyjny.ładowałam baterie nad morzem,na urlpach.Gdy zbliżał się okres zimowy znów dostawałam depresję i leki.I znów zima i wiosna asentra.Ostatni raz brałam asentrę 1,5roku temu.Niestety wszystko wróciło .Męczyłam się przez całą zimę bo powiedziałam sobie że tym razem dam sobie radę bez leków.Ostatnio nie mogłam jechać ani autem,ani autobusem.Po zamknięciu drzwi w autobussie serce zaczyna mi tak walić wpadam w panikę,nie moge oddychac,szybko wysiadam i idę piechota parę przystanków.To samo dzieje się w sklepie gdy zobacze kolejkę.Doszło do tego że łapię powietrze jak ryba,gdy nie mogę porzadnie oddechnać robi mi się słabo ,robię się mokra,serce wali jak oszalałe,boję się że zemdleję-dodam ze mam w domu 2 małych dzieci.Mąż cały dzień w pracy,wraca wieczorem. Tak więc wczoraj byłam u lekarza, i od dziś znów zażywam asentre. Dodam że nie miałam nigdy żadnych skutków ubocznych po zażywaniu-może chwilowe mocniejsze bicie serducha. Gdy odstawiałam również sie nic nie działo.Lekarz zasugerował wizyty u psychologa.Byłam pare razy na sesji lecz nic mi to niedało.Może ktoś ma podobne doświadczenia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ASERTIN

przez Majka26 30 maja 2009, 13:43
Witam

Lekarka przepisala mi ten lek na nerwice lękową,czy on wogule jest na nerwice i czy mi pomoze,jesli ktos bral z forum to prosze o informacje jak sie po nim czuliscie jakie skutki uboczne wystepowaly,czy przytyliscie po nim?

Prosze o odpowiedzi
Ostatnio edytowano 30 maja 2009, 14:05 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przerzucam do tematu na ten właśnie temat..

Re: ASERTIN

przez shadow_no 30 maja 2009, 14:03
O Asentrinie napisanych już zostało 50 stron...

asentra-asertin-t168.html
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez krysiunia 02 cze 2009, 15:12
hej karkada :D a powiedz mi jak sypiasz po asentrze bo ja biore gdzies około 3 tyg i ze spaniem nie bardzo!!! a biore 1 dzinnie 50mg moze za mała dawka??? biore razem z depakine takze niewiem ktory to lek powoduje trudnosci z zasypaniem?!! :( pozdrawiam....
krysiunia

przez Grubcia 02 cze 2009, 19:03
asentra powoduje klopoty ze snem,u mnie tez ze spaniem bylo kiepsko po tym leku.u mnie stabilizator(tegretol),brany przed snem,dziala dobrze na sen,nie moge brac tegretolu w dzien,wlasnie ze wzgledu na uczucie sennosci i duze zaburzenia koncentracji.
jak bierzesz depakine to ze snem powinno byc lepiej
lerivon tez jest dobry na sen,bardzo dobry,i nie uzaleznia.Powiedz lekarzowi,ze nie mozesz spac,na pewno cos przepisze.moze byc tez tak,ze z czasem bezsennosc sama przejdzie,jak przyzwyczaisz sie do asentry i zacznie ona w pelni dzialac.
Grubcia

przez miko84 02 cze 2009, 21:14
Ja słabo spałem na asentrze. W nocy się budziłem po pare razy, wierciłem i ruszałem nerwowo nogami. Nad ranem się budziłem i już nie mogłem spać, okropieństwo.
miko84

przez krysiunia 02 cze 2009, 22:41
dzieki za odpowiedzi ,mysle ze z czasem bedzoe lepiej :( jak nie to bede musiła isc do lekarza ....pozdraiwm was serdecznie powoedzenia :P
krysiunia

przez Donkey 03 cze 2009, 13:21
Ja po Asentrez przez pierwsze 2-3 dni nie spalam ale potem bylo juz ok!

przez krysiunia 03 cze 2009, 21:55
a powiedzcie jakie dawki bierzecie bo moze ja biore za mała? 1 dz 50mg???...i jeszccze mam takie cos ze bardzo ciezko mi sie oddycha niewiem czy to leki czy nerwica?? buzka trzymajcie sie>>> :D :D :D
krysiunia

przez miko84 04 cze 2009, 07:52
Problemy z oddechem są czasami zauważane przez stosujących SSRI. Co ciekawe, Coaxil ( Tianeptyna ) czyli "nasilacz" wychwytu serotoniny jest stosowany w niektórych krajach jako lek na astmę :) Wykryto, że serotonina we krwi może mieć jakiś związek z nasileniem ataków astmy.
miko84

przez krysiunia 05 cze 2009, 23:07
hej ....niewiem ale z tym oddechem to mam coraz gorzej ,tak jak by mi ktos ściskł klatke piersiowa i to własnie od tego czasu jak zaczełam brac asentre...jeszcze sie nie poddaje pobiore chociaz z 1,5 mies. jak bedzie tak dalej to pojde do lekarza !!!a co do spania to roznie jedna noc zasypiam szybko a druga sie mecze i biore cos na sen...boze ta nerwica wkonczy człowieka!!! pozdraiwm wszystkich nerwoskow...buziaki :(
krysiunia

przez Karolina19 05 cze 2009, 23:42
Krysiunia: powiedzcie jakie dawki bierzecie bo moze ja biore za mała? 1 dz 50mg???...i jeszccze mam takie cos ze bardzo ciezko mi sie oddycha niewiem czy to leki czy nerwica?? buzka trzymajcie sie>>> :D :D :D

doslownie mam tam samo chociaz u mnie pojawilo sie dopiero po 4 mies brania odkad zaczelam ponownie trenowac, mam jakies klopoty z oddychaniem , treningi przez to nie sa jak kiedys( nie trenowalam przez ponad pol roku -nerwica przeszkodzila:((( )

ale moj psychiatra powiedzial ze to nie przez asentre, nie wiem dlaczego tak sadzi skoro w skutkach ubocznych to jest , hmm nie wiem czasem zastanawiam sie czy psychiatry nie zmienic , sredni mam z nim kontakt, za to z psychologiem super, powoli psychiatre traktuje jako kogos tylko i wylacznie od recept

Sortuj wg