SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez damaged0 14 cze 2014, 22:17
Balladyna napisał(a):Dziś Pani Dr zasugerowała mi zmianę Asertinu na Fluoksetynę (20mg) - hmm ... nie wiem czy nie za szybko ta zmiana leku.

wlasnie ja licze na taka zmiane od mojej dr,
jak ogolnie porownalibyscie fluo i sertre? jakies zasadnicze podstawowe roznice?
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez devnull 14 cze 2014, 23:37
Bóle głowy jakby minęły ale zamiast nich mam ciągły huk i pisk w głowie (albo uszach), takie uczucie
jakby w głowie miało się stary kineskop, strasznie irytujące, do tego lekki światłowstęt i jakby stan aury migrenowej.
Z tego co pamiętam niektóre skutki uboczne Sertraliny trwają dosyć długo, niektóre nie ustępują, tzn. nawracają.
Dopiero 11 dni brania.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Davin 14 cze 2014, 23:40
devnull, u mnie trzyma się już co raz słabiej brak apetytu, bezsenność i jakiś głupi szczękościsk jak śpie. :shock:
Davin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Balladyna 14 cze 2014, 23:55
Ja byłam i jestem w stanie przetrzymac wiele skutków ubocznych - byle tylko mineło mi to uczucie niepokoju i wróciły chęci do robienia czegoś więcej niż tylko tego co konieczne.

przez Davin 15 cze 2014, 00:03
Balladyna, napędzony jestem ale to jednak nie jest chęć do działania a niepokoju nie mam.
Davin

przez Balladyna 15 cze 2014, 00:08
Ja też jestem napędzona jak to trafnie ujołeś i również bez chęci do dzialania.

przez Davin 15 cze 2014, 00:10
Balladyna, na początku się cieszyłem tym kopem ale nie wiem co to będzie. Spróbuje się sam zmusić bo jedyny plus to brak lęków.
Davin

przez devnull 15 cze 2014, 01:02
Ja zauważyłem w tym niepokoju i nakręceniu, że bardzo ciężko jest się na czymś skupić,
więc mimo motorycznego napędu to umysł nie jest sobie w stanie poradzić z tego typu stymulacją.
Jestem zbyt chaotyczny, umysł jest rozbiegany, ciało energiczne ale co z tego...
Poczekamy, zobaczymy, ja sobie daję równo 1 miesiąc na ponowne przetestowanie tego leku.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Davin 15 cze 2014, 01:04
devnull, jakoś tam czasami się skupie na czymś ale momentami mnie nosi. Bez leków mnie nosiło więc może to coś ze mną. :mrgreen:
Davin

przez Popiół 15 cze 2014, 05:36
To "napędzenie" bez chęci do działania jest nieprzyjemnym stanem, wiem co to za uczucie.
Popiół

przez kokon20 15 cze 2014, 15:41
3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.
Początki zawsze bywają trudne :?
Mam jeszcze takie pytanie, jeżeli sertra działa w jakiś sposób pobudzająco to nie wiem dlaczego lekarz kazał brać 50mg na noc(1-0-1),nie lepiej sprawdziła by się opcja rano ,południe?No ale ja się nie znam, nie jestem lekarzem,tylko gdybam :105:

-- 15 cze 2014, 17:11 --

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?
Z drugiej strony doxepina może wtedy zniwelować działanie sertry?
mmmm :105: jak nie urok, to sraczka :evil:

kokon20 napisał(a):3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.
Mam jeszcze takie pytanie, jeżeli sertra działa w jakiś sposób pobudzająco to nie wiem dlaczego lekarz kazał brać 50mg na noc(1-0-1),nie lepiej sprawdziła by się opcja rano ,południe?No ale ja się nie znam, nie jestem lekarzem,tylko gdybam :105:

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć ją brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?

-- 15 cze 2014, 17:13 --

[quote="kokon20"]3 dzień asertin,niepokój,rozdrażnienie,przyśpieszone bicie serca.

Mam jeszcze do tego doxepine 50mg na noc,przed połączeniem z sertrą brałem tylko doxepine 1-0-2 i dobrze uspakajała,moze zamiast doxepine wyłącznie na noc zacząć brać 1-0-1 , mogło by to uspokoić moją głowę zanim sertra się nie rozkręci?

przez devnull 15 cze 2014, 17:31
Ten lek robi ze mnie imbecyla, przed chwilą próbowałem rozwiązywać różne gry logiczne, ćwiczenia na pamięć,
koncentrację, logiczne myślenie, jest tragicznie, niepokój i napięcie totalnie zaburza funkcje poznawcze.
Co z tego że depresja może minąć jak te leki robią z człowieka debila.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lunatic 15 cze 2014, 17:50
devnull,
jak lek jest dobrze trafiony to poprawia tez funkcje poznawcze zaburzone przez depresje, poza tym jakbym brał przewlekle alprazolam tez bym mial problemy z pamiecia i koncentracją, pamietam jak kiedys gdzies pisales ze celowo sie od niego uzalezniles a teraz chcesz zeby sertralina w 10 dni wyleczyla Cie ze wszystkich objawow tez po innych lekach jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki

przez Balladyna 15 cze 2014, 18:00
Ja nadal bez wiekszych chęci do czegokolwiek .... wszystko robie mechanicznie. Ciągle siebie obserwuje, i mam jakiś taki dziwny lęk w sobie jakbym miała stracic kontrolę nad soba. Wczoraj będąc u lekarza usłyszałam że to co się ze mną dzieje to typowe dla nerwicy-lękowej. Pani Dr uświadomiła mnie że nic ponadto mi nie jest i że niestety trzeba zaczekac na działanie leku (biorę od 21 maja Asertin 50mg - od kilku dni 75 mg). Irytuje mnie to że w zasadzie nic mnie nie cieszy, robie to co konieczne, nie mam pomysłu na swój dzień na siebie - zupełnie jak nie ja.

Sortuj wg