SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez pająk 13 cze 2014, 15:57
Dziennik - sertra 100mg od 12dni. Od 2dni nie występują już bóle głowy. Pojawiło się zamiast senności naspidowanie ale czysto fizyczne przez które mnie nosi ale nie powoduje "chęci", brak snu od 48h, nerwowość, momentami nieokreślone napadowe lęki, emocjonalnie tak jak było.
Zobaczymy co będzie na dniach
pająk

przez Kalebx3 13 cze 2014, 16:00
Tarantula miałem kolesia co po Sercie biegał jak naspeedowany właśnie od rana do wieczora ,,, tyle tylko w ciągu dnia na uspokojenie zażywał 5 tabletek clona 2mg . Miałem podobnie po imipraminie , tragedia , o mało z butów z nie wyskoczysz , ale ta energia praktycznie nieukierunkowana , żywiołowa , nerwowa ,lipna .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez pająk 13 cze 2014, 16:04
Kalebx3 napisał(a):Tarantula miałem kolesia co po Sercie biegał jak naspeedowany właśnie od rana do wieczora ,,, tyle tylko w ciągu dnia na uspokojenie zażywał 5 tabletek clona 2mg . Miałem podobnie po imipraminie , tragedia , o mało z butów z nie wyskoczysz , ale ta energia praktycznie nieukierunkowana , żywiołowa , nerwowa ,lipna .

O właśnie, dobre określenie - nieukierunkowana+nerwowa i to nie ma nic wspólnego z chęcią do konstruktywnego działania.
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Balladyna 13 cze 2014, 16:06
A ja dziś na noc nie wziełam Hydroksyzyny i czuje się dziś w ciągu dnia o niebo lepiej. Więc ja juz wiem co mnie muliło. Od dwóch dni biorę Asertin 75 mg i czuje większe pobudzenie ale bez "chęci" do działania.

przez wisnia80 13 cze 2014, 17:00
tarantula napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):Tarantula miałem kolesia co po Sercie biegał jak naspeedowany właśnie od rana do wieczora ,,, tyle tylko w ciągu dnia na uspokojenie zażywał 5 tabletek clona 2mg . Miałem podobnie po imipraminie , tragedia , o mało z butów z nie wyskoczysz , ale ta energia praktycznie nieukierunkowana , żywiołowa , nerwowa ,lipna .

O właśnie, dobre określenie - nieukierunkowana+nerwowa i to nie ma nic wspólnego z chęcią do konstruktywnego działania.

Myślisz że lek ukierunkuję albo zrobi za Ciebie coś?

Zweryfikujcie oczekiwania na trochę bardziej realne. :mrgreen:

przez pająk 13 cze 2014, 17:02
wisnia80, brałam trochę leków i wiem co mam na myśli i czego mogę i powinnam oczekiwać od prochów które biorę.
pająk

przez wisnia80 13 cze 2014, 17:13
tarantula napisał(a):wisnia80, brałam trochę leków i wiem co mam na myśli i czego mogę i powinnam oczekiwać od prochów które biorę.

Tak? No wiesz, ja miałem znaleźć samicę po SSRI, a właściwie całe stado napalonych samic. Ale nie znalazło mnie to stado. SSRI jest do dupy, nie działa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przez devnull 13 cze 2014, 18:15
tarantula napisał(a):

ano właśnie, co mi z tego skoro nie mam natchnienia na nic, zmulenie zmieszane z lekkim niepokojem i nerwowością,
w takim stanie to jedynie można rowy kopać, ale by odczuć jakieś pozytywne i spontaniczne uczucia to nie ma mowy,
nawet czuję momentami, że nastrój po Sertralinie nie jest lepszy a nawet gorszy jak po innych SSRI.
nastrój typowo pesymistyczny, przez to pobudzenie zrobiłem się jedynie bardziej "szorstki", taki bufon, tępy uczuciowo.
nadal nie mam ochoty spotykać się z ludźmi, unikam wielu rzeczy, brakuje tego pozytywnego nakręcenia.
jakiś czas temu kupiłem sobie klawisze sterujące do komputera, by sobie poćwiczyć granie jakiś akordów,
leżą nieużywane, nie mam natchnienia do tego, kompletnie tego nie czuję, zero motywacji, czuję
się jak robot wykonujący tylko niezbędne czynności podtrzymujące życie.
do wszystkiego się zmuszam, zero przyjemności.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lony 13 cze 2014, 18:59
Ja już 11 dni biorę, od 5 dni 50 g i zdecydowanie nie mam tej energii, za to od kilku dni mam nudności i boli mnie głowa. Może przy 100 g będę mniej zamulona i bardziej chętna do działania, przydałoby się.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

przez devnull 13 cze 2014, 19:21
U mnie też nudności i bóle głowy - czasami nawet stany podmigrenowe.
Dawkę podnieś dopiero po miesiącu brania, jeśli efekt będzie za słaby ALE zadowalający,
bo może się okazać, że wystarczy Ci 50 a może i nawet 25mg.
Zbyt szybkie wskakiwanie na wysokie dawki wymaga też większej wytrwałości
co do skutków ubocznych, jedni ryzykują, drudzy wolą powoli.
Ale jednak warto sprawdzić substancję na niskich dawkach by wiedzieć
w jakim kierunku zmierzamy.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez kokon20 14 cze 2014, 07:28
1.25 mg
2.50 mg (dzisiaj)
3.75 mg
4.100 mg (docelowa dawka)

Na razie nie czuję działania sertry,może też dlatego że biorę na noc 50mg doxepinu i on w jakimś stopniu przyćmiewa to działanie,ale to dopiero początek,zobaczymy co będzie dalej :D

przez wisnia80 14 cze 2014, 08:12
Możliwe jest że mniejsza dawka sertry działa b.pobudzająco niż mniejsza? Zmniejszyłem dawkę jakiś czas temu i obserwuję wzmożone pobudzenie.

Ktoś tu pisał że więcej mg zamula, ale to nie logiczne.

przez lunatic 14 cze 2014, 10:58
wisnia80 napisał(a):Ktoś tu pisał że więcej mg zamula, ale to nie logiczne.

co nielogiczne, większy wychwyt serotoniny wiecej zamula

przez devnull 14 cze 2014, 14:14
nie wytrzymałem i zmniejszyłem dawkę z 50 do około 40mg (lekko nadciąłem tabletkę),
może łatwiej przeczekam skutki uboczne.
z resztą Sertralina jest podobno aktywna od 9mg, niektórzy zaczynają dlatego brać
ją od 12,5mg, a ja brałem 4 dni 25mg i od razu 50mg, może za szybko.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg