SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Margaryna9 13 maja 2009, 15:23
Biorę już 2 tygodnie i jakoś średnio pomaga. Jeśli zwiększyłem dawke o 50 mg to efekty tego zwiększenie odczuje po 2 tygodniach ?
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)
Offline
Posty
259
Dołączył(a)
24 lut 2009, 18:29

Re: Asentra (----->Asertin)

Avatar użytkownika
przez Donkey 13 maja 2009, 19:35
Ja po ponad dwóch tygodniach miałam zmieniona Asentre bo niestety nie pomagała mi - wręcz pogorszyła mój stan ;/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2081
Dołączył(a)
03 maja 2009, 16:14
Lokalizacja
Poznań

Re: Asentra (----->Asertin)

Avatar użytkownika
przez namiestnik 13 maja 2009, 19:46
Margaryna9, ja efekty zwiększonej dawki odczuwałem dość szybko. Ale to było dopiero jak przekroczyłem ten próg i moment w którym w ogóle odczuwałem efekty.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Margaryna9 15 maja 2009, 10:58
Biore juz ponad 2 tygodnie doszedłem do dawki 150 mg i nie widze dużych efektów.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)
Offline
Posty
259
Dołączył(a)
24 lut 2009, 18:29

Re: Setaloft

przez justynaczarna84 16 maja 2009, 20:16
Witam.Ja brałam setaloft ponad miesiąc i do samego końca czułam się fatalnie najgorsze były zawroty głowy i brak smaku jeść chciało mi się tylko oczami.Nogo mi drżały jak schodziłam po schodach,nieprzespane noce,rozdrażnienie. :x
Ostatnio edytowano 17 maja 2009, 10:18 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Forum nie jest miejscem do handlowania.
Offline
Posty
15
Dołączył(a)
06 kwi 2009, 19:43

Re: SERTAGEN

przez mon08 20 maja 2009, 13:24
biore sertagen od 3 tygodni, faktycznie mam duzo objaw ubocznych (odrzucenie od jedzenia, ziewanie, zawroty glowy) ale lęki minęły więc nie mam nic przeciwko jego działaniu bo zależy mi tylko na pozbyciu się lęku. nie pozwala żyć normalnie.
''Gdy nie masz perspektyw, to jedyna rzecz
Ruszaj do przodu, obierz drogi cel
Zapamiętaj dzień kiedy odnalazłeś sens...''
Offline
Posty
46
Dołączył(a)
10 maja 2009, 22:51

Re: SERTAGEN

przez Abradab 20 maja 2009, 18:14
U mnie idzie już drugi tydzień kuracji tym lekiem. Lęki są stłumione, jednak nie do końca. Na szczęście większość objawów ubocznych odpuściło. Jedynie dokuczają mi zawroty głowy oraz zmęczenie, bo w nocy nie mogę spać budząc się co chwilę.
Offline
Posty
175
Dołączył(a)
09 maja 2009, 22:29

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Dorcia 23 maja 2009, 12:59
Czy podczas przyjmowania Asentry można doraźnie zażywac Sedam.
Biorę Asentrę 50mg już 3 tydzień, czuję się znacznie lepiej, praktycznie nie mam skutków uboczych, może delikatne pobudzenie. Od 2 dni jestem jakaś roztrzęsiona, lęki wróciły, nie mogłam od 2 dni zasnąc, myślałam że umieram. Nie wiem czy to lek przestał działac?Tak myślałam, czy by nie wziąśc sobie sedamu, bo mam go jeszcze w domu. co o tym myślicie? czy można łączyc sedam z asentrą?
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
23 sty 2009, 12:24

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Grubcia 23 maja 2009, 15:09
Mozna laczyc sedam z asentra
pozdrawiam
Grubcia
Offline

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Dorcia 23 maja 2009, 15:13
dzięki Grubcia!
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
23 sty 2009, 12:24

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Grubcia 23 maja 2009, 15:55
Dorcia,nie ma za co.
Grubcia
Offline

Asertin50

przez psygoa 28 maja 2009, 20:34
Witam, i od razu przechodzę do rzeczy ->

Od Wtorku {26 maja} zażywam lek {Asertin 50} . -> Generalnie doktor zaproponowała mi hospitalizacje , ale się nie zgodziłem na ten czas.

Pierwsze dwa dni miałem powiększone źrenice i ziewanie. 28 Maja {dziś nad ranem} przebudziłem się i poczułem zimno, dreszcze - zrobiłem się blady i ledwo oddychałem . Im bardziej się denerwowałem tym gorszy stan...
Obudziłem domowników , bo myślałem , że oszaleje ze strachu .. coraz gorzej się czułem.
Po kilku minutach matka zmierzyła mi ciśnienie -> 80/60 - Ale już byłem spokojniejszy... wcześniej pewnie jeszcze mniejsze?.

Rano wziąłem następną tabletkę {doktorka nakazała zjadać dwie tabletki na dzień . {rano} lub na wypadek dużej senności - rano jedną i wieczorem jedną} . W pierwszy chwilach było w porządku. Ale po 10-15 min znowu zacząłem się cholernie bać..poczułem lęk, smutek, panika!! . Serce okropnie mi waliło... tym razem miałem bardzo wysokie ciśnienie..

Po 2 h zadzwoniłem do swojej lekarki i zapytam co mam zrobić? Przecież się wykończę ... Ledwo żyje i czuje , że organizm nie wytrzyma {serce}.
Ona na wieść o tych informacjach wcale się nie zdziwiła i powiedziała, że w moim stanie to normalne...{reakcja leków} - mam ogromny niedobór jakiegoś płynu w mózgu i dlatego takie są skutki...

Nie wiem co mam zrobić? ... Trochę się boje brać na noc drugą tabletkę ..
Mam totalnie zmienny humor i czuję lęk . Stan psychiczny jest podobny do tego co było w moim życiu {choćby 1-2 tyg temu} i gorszy..

Dodam jeszcze, że chodziłem do psychologa , ale po 4 wizycie gdy już całkiem się otworzyłem i opowiedziałem o wszystkich dolegliwościach/problemach to od razu umówiła mnie z psychiatrą.
Pani Psycholog chyba sama zauważyła , że mój stan zamiast poprawiać...to pogarsza się:(
Jak usłyszała, że mój stan trwa już od min 5 lat..to się lekko przestraszyła..
Wielokrotnie myślałem o samobójstwie .. ale zawsze coś mnie powstrzymywało - jakaś nadzieja.
Latem ogólnie się poprawia - bo zawszę z kimś mogę porozmawiać i jest troszkę lepiej. W tym roku jest inaczej... i pojawił się finisz .. totalna skrajność.
Ostatnio edytowano 18 wrz 2013, 16:28 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Jest już obszerny temat o Asertinie, proszę o korzystanie z wyszukiwarki na forum... Przenoszę.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
28 maja 2009, 20:04

Re: Asertin50

przez JD 29 maja 2009, 07:20
Podobnie, jak Ty biorę 100 mg Asertinu na dobę. Jedna dawka o godzinie 14.00. Nie odczuwam skutków ubocznych. Żadnych.
Zapewne wpływ ma na to fakt, że uprzednio brałem Asentrę, a to ta sama substancja, tylko droższa. Co ciekawe, przy pierwszym kontakcie z Asentrą rownież nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych.

Z tego co piszesz, Asertin to Twój pierwszy lek. Być może rozpocząłeś od zbyt dużej dawki, być może zbyt intensywnie wczytywałeś się w skutki uboczne na ulotce.
Czasami dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie leczenia od mniejszej dawki, aby organizm mógł się przyzwyczaić, a później zwiększenie leku do zalecanej dawki terapeutycznej.

Jeśli masz stany lękowe być rozsądne byłoby kontrolowane zastosowanie jakiegoś środka przeciwlękowego, np. alprazolamu przez okres czasu, gdy nastąpi reakcja organizmu na Asertin.
JD
Offline
Posty
50
Dołączył(a)
20 lut 2008, 19:30

Re: Asentra (----->Asertin)

przez miko84 29 maja 2009, 19:05
Jak tak reagujesz na ten lek to wątpię czy będziesz mógł go brać. Ja podobnie nie toleruję SSRI. Masz niedobór jakiegoś płynu w mózgu? Ciekawe. Jest pewny procent ludzi, którzy tak jak Ty reagują na SSRI. Dla tych osób jedynym wyjściem jest lek działający inaczej.
miko84
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Przeskocz do