SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez wisnia80 12 cze 2014, 08:17
Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

przez kokon20 12 cze 2014, 08:49
wisnia80 napisał(a):Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

Akurat mam pracę w której jestem prawie ciągle w ruchu,martwię się jedynie że na początku zanim lek się przyjmie będę miał silne uboki i tu może dobrym rozwiązaniem będzie benzo :?:

przez wisnia80 12 cze 2014, 08:52
kokon20 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Na mnie serta działa "spidująco". Cały czas bym coś robił. Tyle że to tyczy się rzeczy w ruchu. Ciężko usiąść na dupie i zacząć się np. uczyć. Pobudzenie jest widoczne, ale co za tym idzie, takie rozkojarzenie też.

Akurat mam pracę w której jestem prawie ciągle w ruchu,martwię się jedynie że na początku zanim lek się przyjmie będę miał silne uboki i tu może dobrym rozwiązaniem będzie benzo :?:

To się nie martw :mrgreen:

"Skutki uboczne" w moim słowniku nie ma takiego słowa. No, powiedzmy że prawie nie ma :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kokon20 12 cze 2014, 09:38
wisnia80 napisał(a):
kokon20 napisał(a):

To się nie martw :mrgreen:

"Skutki uboczne" w moim słowniku nie ma takiego słowa. No, powiedzmy że prawie nie ma :mrgreen:

U mnie jest trochę inaczej,jak pierwszy raz brałem paro to przez 10 dni czułem się jakbym dostał od Tysona ;)

przez damaged0 12 cze 2014, 09:45
ciezko mi powiedziec jak ocenic lek, z jednej strony czuje sie /mniej zombie/ ale liczylam na wiecej energii,motywacji,powera
do tego jestem ciagle glodna, mimo ze apetyt mialam zmniejszony przez pierwsze dni teraz ciagle chce mi sie jesc. dla osoby z ED jest to ciezkie i jesyem sfrustrowana. biore lek ok. 10 dni. myslicie ze moge oczekiwac od dr zmiany leku ze wzgledu na apetyt jako bardzo uciazliwy skutek ubocxny mimo ze to poczatek leczenia? chcialabym przejsc na fluo ale nie wiem czy powiedxiec lekarce od razu, to wstydliwe ale w duzej mierze objawy lękowe i nerwicowe spowodowane sa napadami bulimicznymi i terapia poglebiajaca je tylko pogorszy to

-- 12 cze 2014, 09:46 --

ciezko mi powiedziec jak ocenic lek, z jednej strony czuje sie /mniej zombie/ ale liczylam na wiecej energii,motywacji,powera
do tego jestem ciagle glodna, mimo ze apetyt mialam zmniejszony przez pierwsze dni teraz ciagle chce mi sie jesc. dla osoby z ED jest to ciezkie i jesyem sfrustrowana. biore lek ok. 10 dni. myslicie ze moge oczekiwac od dr zmiany leku ze wzgledu na apetyt jako bardzo uciazliwy skutek ubocxny mimo ze to poczatek leczenia? chcialabym przejsc na fluo ale nie wiem czy powiedxiec lekarce od razu, to wstydliwe ale w duzej mierze objawy lękowe i nerwicowe spowodowane sa napadami bulimicznymi i terapia poglebiajaca je tylko pogorszy to
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez kokon20 12 cze 2014, 10:03
Który lek z tej grupy jest w miarę tani :?:

przez pająk 12 cze 2014, 10:03
damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.
pająk

przez Balladyna 12 cze 2014, 10:22
Mnie dziś mija 3 tygodnie brania Asertinu, było już całkiem dobrze a od dwóch dni czuje niepokój, trudno mi się skupic, jest we mnie więcej lęku, rece mi się trzęsą i mam gonitwę mysli, czuje się jakby nie była w swoim ciele - a miałam juz taką nadzieje ze to zmierza ku dobremu :(

przez damaged0 12 cze 2014, 10:43
tarantula napisał(a):damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.

naprawde? jeju, dobrze slyszec! ciesze sie ze pomoglo w odzywianiu - obecnie sie trzymasz?
kurcze boje sie, ze dr powie, ze moze przeczekamy, zobaczymy itd, a ja nie daje rady bo to taka udreka psychiczna jesc i jesc dla osoby ktora ma problemy z tym. dzis tez - wstalam, zjadlam, potem nagly przyplyw, wiadomo co dalej, i toaleta. wkurzona jestem, ze po niby anorektyzujacym leku tak mnie bierze
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez bei 12 cze 2014, 12:09
kokon20 napisał(a):Który lek z tej grupy jest w miarę tani :?:

Znalazłam na necie:
Sertralinum 123ratio, Luxeta, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,01 zł Odpłatność: 30%
Sertralinum 123ratio (Luxeta 100 mg), tabl. powl., 100 mg Cena: 26,05 zł Odpłatność: 30%
Sertagen, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,27 zł Odpłatność: 30%
Setaloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,43 zł Odpłatność: 30%
Asertin 50, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,58 zł Odpłatność: 30%
Asentra, tabl. powl., 50 mg Cena: 31,45 zł Odpłatność: 30%
Stimuloton, tabl. powl., 50 mg Cena: 32,76 zł Odpłatność: 30%
Zoloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 34,91 zł Odpłatność: 30%
Setraline Arrow, tabl. powl., 50 mg Cena: 11,8 zł Odpłatność: 30%
SERTRANORM 50mg, tabl. powl., 50 mg Cena: 14,62 zł Odpłatność: 30%

To jest lista leków refundowanych z 2012 roku, wiec nie wiem czy aktualna.

Ja za zotral 50 płaciłam jakieś 11 zł, oczywiście z refundacją. Ciekawe dlaczego przepisała mi najdroższy :mhm: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Davin 12 cze 2014, 12:31
bei, skąd ty masz te ceny? :shock:
Davin

przez pająk 12 cze 2014, 12:32
damaged0 napisał(a):
tarantula napisał(a):damaged0, też miałam przez pierwsze 3tyg. apetyt koński. W Twoim przypadku jak najbardziej możesz prosić o zmianę leku. Miałam bulimię i fluo świetnie się w tym przypadku sprawdziła.

naprawde? jeju, dobrze slyszec! ciesze sie ze pomoglo w odzywianiu - obecnie sie trzymasz?
kurcze boje sie, ze dr powie, ze moze przeczekamy, zobaczymy itd, a ja nie daje rady bo to taka udreka psychiczna jesc i jesc dla osoby ktora ma problemy z tym. dzis tez - wstalam, zjadlam, potem nagly przyplyw, wiadomo co dalej, i toaleta. wkurzona jestem, ze po niby anorektyzujacym leku tak mnie bierze

Niestety ale w niektórych przypadkach ( zaliczamy się) sertralina działa pobudzająco na apetyt i to bardzo.
Skoro tak zareagowałaś to być może podobnie jak na mnie (na tamten czas) i na Ciebie fluoksetyna podziała tak jak to powinno być w bulimii. Mnie fluo (+terapia) baaardzo pomogła i to w przeciągu 1,5-2tyg.

-- 12 cze 2014, 11:33 --

Zawsze w aptece można poprosić o tańszy zamiennik. Nigdy nie miałam z tym problemu.
pająk

przez kokon20 12 cze 2014, 12:58
bei napisał(a):

Znalazłam na necie:
Sertralinum 123ratio, Luxeta, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,01 zł Odpłatność: 30%
Sertralinum 123ratio (Luxeta 100 mg), tabl. powl., 100 mg Cena: 26,05 zł Odpłatność: 30%
Sertagen, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,27 zł Odpłatność: 30%
Setaloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 15,43 zł Odpłatność: 30%
Asertin 50, tabl. powl., 50 mg Cena: 16,58 zł Odpłatność: 30%
Asentra, tabl. powl., 50 mg Cena: 31,45 zł Odpłatność: 30%
Stimuloton, tabl. powl., 50 mg Cena: 32,76 zł Odpłatność: 30%
Zoloft, tabl. powl., 50 mg Cena: 34,91 zł Odpłatność: 30%
Setraline Arrow, tabl. powl., 50 mg Cena: 11,8 zł Odpłatność: 30%
SERTRANORM 50mg, tabl. powl., 50 mg Cena: 14,62 zł Odpłatność: 30%

To jest lista leków refundowanych z 2012 roku, wiec nie wiem czy aktualna.

Ja za zotral 50 płaciłam jakieś 11 zł, oczywiście z refundacją. Ciekawe dlaczego przepisała mi najdroższy :mhm: .

Dzięki :great:

przez Davin 12 cze 2014, 13:01
kokon20, sprawdź ceny na doz.pl ;)
Davin

Sortuj wg