SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 10 cze 2014, 11:00
Bierze ktoś sertralina ale na stany lękowe/ataki lęku napadowego?

przez Balladyna 10 cze 2014, 11:07
Ja na stan depresyjno-lekowy.

przez lunatic 10 cze 2014, 11:15
Balladyna,
na ataki paniki tez czy na lęk uogólniony albo jakiś jeszcze inny rodzaj?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Balladyna 10 cze 2014, 11:36
Ciekawe, ja sama nazwałabym to uogólnionym - nigdy żaden lekarz na wprost mi nic więcej nie powiedział. Zawsze słyszałam stan depresyjno-lękowy.

przez Tiber_Septim 10 cze 2014, 16:45
Od dzisiaj odstawiam mianserynę i escitalopram, dostałem receptę na kwetiapinę i właśnie sertralinę. (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - głównie natrętne myśli, ponadto podejrzenie CHaD). O ile skutki uboczne kwetiapiny jestem w stanie znieść, to w przypadku sertraliny mnie niepokoją :/ Zaburzenia funkcji seksualnych, które mogą wywołać syndrom PSSD... Jak niektórzy wiedzą, jestem w związku z naszą forumową koleżanką i perspektywa że któregoś poranka "function check" zakończyłby się błędem mnie przeraża. Jak Wasze doświadczenia w tej materii?

przez pająk 10 cze 2014, 16:59
Tiber_Septim, sertra kastruje raczej dużo mniej niż inne SSRI.

Ludzie! Chyba nie dam rady z tą 100sertry. Drugi tydzień leci i łeb mi tak nawala migrenowo, że zaraz się porzygam. Czy też takie bóle mieliście przy przejściu na wyższe dawki? Długo to trwało? Ja pier....e, ledwo zipie już dziś :?
pająk

przez Davin 10 cze 2014, 17:17
tarantula, mniej mnie kastrowało esci. Co do bólu głowy to nie miałem przy zwiększeniu dawki.
Davin

przez Tiber_Septim 10 cze 2014, 17:36
tarantula napisał(a):Ludzie! Chyba nie dam rady z tą 100sertry. Drugi tydzień leci i łeb mi tak nawala migrenowo, że zaraz się porzygam. Czy też takie bóle mieliście przy przejściu na wyższe dawki? Długo to trwało? Ja pier....e, ledwo zipie już dziś :?

Miałem takie migrenowe bóle na skutek escitalopramu, który odstawiam właśnie na rzecz sertry :o
Mam nadzieję że nie będę się musiał dłużej męczyć, obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim właśnie z powodu tego bólu.

przez ladywind 10 cze 2014, 17:59
Tiber_Septim, jaka dawke lekarz zalecił Ci na ocd, bo sama na to cierpie?

tarantula, wytrzymaj jeszcze te bóle, one napewno przejdą, mnie jak dobrze pamiętam trzymały z tydzień, z róznym nasileniem, ale kiedy lek sie dobrze zadomowił, one całkiem przeszły.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tiber_Septim 10 cze 2014, 18:11
50mg sertro w postaci leku Asentra i 25mg kwentiapiny w postaci leku Kventiax. 1 tabletkę Asentry mam brać rano, a Kventiaxu na początek jedną wieczorem, dawkę mogę maksymalnie zwiększyć do 3 tabletek po około tygodniu. Z tym że sertro mogę zacząć brać dopiero za tydzień, ponieważ dzisiaj ostatni raz wziąłem escitalopram. Z tym że OCD to u mnie akurat problem drugorzędny bo nie jest zbyt intensywny... najważniejszy jest własnie ten Kventiax bo ma powstrzymać moje psychozy w prawdopodobnym epizodzie maniakalnym (prawdopodobnym, bo CHaD nie jest jeszcze u mnie na 100% pewne)

przez khaleesi 10 cze 2014, 18:16
Tiber_Septim napisał(a):Od dzisiaj odstawiam mianserynę i escitalopram, dostałem receptę na kwetiapinę i właśnie sertralinę. (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - głównie natrętne myśli, ponadto podejrzenie CHaD). O ile skutki uboczne kwetiapiny jestem w stanie znieść, to w przypadku sertraliny mnie niepokoją :/ Zaburzenia funkcji seksualnych, które mogą wywołać syndrom PSSD... Jak niektórzy wiedzą, jestem w związku z naszą forumową koleżanką i perspektywa że któregoś poranka "function check" zakończyłby się błędem mnie przeraża. Jak Wasze doświadczenia w tej materii?

:lol: sorry nie mogłam się powstrzymać. Seks po ślubie dzieci drogie :lol:

ja zażywam Sertraline ale mnie zupełnie nie wykastrowało ale ja dziwny mam organizm.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 18:20
25-75mg ma powstrzymać psychozy albo epizody mianiakalne? Śmieszne. Wiem, że psychiatrzy żydzą w dawkach antydepresantów, ale zwykle neuroleptyków nie szczędzą :roll:
Marian_Paździoch

przez Tiber_Septim 10 cze 2014, 18:31
Marian_Paździoch, Ja dopiero zaczynam brać ten lek, mam od razu wziąć 200mg? I tak spodziewam się dosyć ostrej reakcji bo mój organizm jest bardzo wrażliwy na wszelkie substancje psychoaktywne o czym mówiłem lekarce. Pół tabletki mianseryny 10mg mnie niemal zwalało z nóg a ludzie biorą po 60mg... Zwykła Cola mnie pobudza jak "normalnych" ludzi energetyk, a energetyk powoduje u mnie objawy jak po wciągnięciu kreski.

khaleesi, że co, proszę? :P

przez khaleesi 10 cze 2014, 18:35
Tiber_Septim, że to proszę. Nie demoralizuj Auorki dopiero po slubie zamoczyc racz :twisted: :nono: rozpustniku
a ile teraz zazywasz sertraliny?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg