SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez pająk 08 cze 2014, 22:41
Davin napisał(a):tarantula, ja od 3 i bardzo fajnie na mnie działa. ;) Z uboków został tylko problem ze spaniem.

Z takim ubokiem dam radę ;)

-- 08 cze 2014, 21:41 --

lunatic napisał(a):pokazuje swój potencjał najbardziej jak jest brak energii i chęci na cokolwiek

I oto właśnie mi chodzi!
pająk

przez wieslawpas 08 cze 2014, 22:45
wierzycie ze ten lek dziala, czy macie poprawy chwilowe poprawy nastroju? Mam niby zarzywac ten lek, ale tego nie robie.

przez Davin 08 cze 2014, 22:45
tarantula, nieciekawe jest budzenie się w nocy i przewracanie z boku na bok. :P
Davin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pająk 08 cze 2014, 22:47
Davin napisał(a):tarantula, nieciekawe jest budzenie się w nocy i przewracanie z boku na bok. :P

Toż przeca to przechodziłam (opisałam parę-paręnaście stron temu ;P. Ba! Na forum wtedy pisałam sama ze sobą bo wsio spało :D) na 50. Natomiast wejście na 100 mnie powaliło ale 5 dzień dopiero więc nie będę siać paniki większej :)
pająk

przez lunatic 08 cze 2014, 22:49
wieslawpas napisał(a):wierzycie ze ten lek dziala, czy macie poprawy chwilowe poprawy nastroju? Mam niby zarzywac ten lek, ale tego nie robie.

bralem go dwa lata i kwestia wiary nic nie ma do jego dzialania, jak jest dobrze dobrany dla osoby ktora potrzebuje tego typu dzialania to działa, jak mozna isc do lekarza po lek i go potem nie brac? jedyne co mi przychodzi do głowy to dobre samopoczucie, jak ja sie zle czuje i ide do lekarza po lek to sprintem biegne go wykupic i zazywac zeby mi sie poprawiło

przez elfrid 08 cze 2014, 22:50
lunatic, dokładnie sprintem do apteki, żeby jak najszybciej zacząć brać, bo i tak zanim zacznie działać minie za dużo czasu
pregabalina, wenlafaksyna

przez Davin 08 cze 2014, 22:50
lunatic napisał(a):
wieslawpas napisał(a):wierzycie ze ten lek dziala, czy macie poprawy chwilowe poprawy nastroju? Mam niby zarzywac ten lek, ale tego nie robie.

bralem go dwa lata i kwestia wiary nic nie ma do jego dzialania, jak jest dobrze dobrany dla osoby ktora potrzebuje tego typu dzialania to działa, jak mozna isc do lekarza po lek i go potem nie brac? jedyne co mi przychodzi do głowy to dobre samopoczucie, jak ja sie zle czuje i ide do lekarza po lek to sprintem biegne go wykupic i zazywac zeby mi sie poprawiło

To raczej nie lek dla wiesia który ma problemy ze snem. ;)
Davin

przez Lu_80 08 cze 2014, 22:56
50mg biorę dopiero 5 dni. Mam "rozmyty" wzrok, jakby wzrok mi się pogorszył....
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez devnull 08 cze 2014, 23:14
Lu_80 napisał(a):50mg biorę dopiero 5 dni. Mam "rozmyty" wzrok, jakby wzrok mi się pogorszył....

u mnie po Sercie jedynie coś z kolorami nie tak.
mam wrażenie że czasami mi bledną.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Lu_80 08 cze 2014, 23:19
Nom, też coś takiego i zamglenie.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez Tańczący z lękami 08 cze 2014, 23:23
teraz idźcie do okulisty to może coś poradzi na depresję :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez pająk 08 cze 2014, 23:24
Lu_80 napisał(a):Nom, też coś takiego i zamglenie.

Miałam na 50 i przeszło po 3tygodniach. Obecnie na 100 póki co nie doświadczam.
pająk

przez lony 08 cze 2014, 23:26
Balladyna napisał(a):Lony spokojnie - ja też traciłam momentami wiarę ale od dwóch dni czyli dokładnie w 15 dniu brania Asertinu stanełam na nogi w przenośni i dosłownie, bo przez te dwa tygodnie niemal nie opuszczałam łózka. Wczoraj i dziś czuje że żyje ... a wiem że to dopiero początek działania leku. Też zaczynałam od dawki 25 mg (3 dni) - potem 50 mg a chyba w 10 dniu 75 mg - choc od wczoraj wróciłam do 50 mg, poniewaz 75mg za bardzo mnie pobudzało. Mam podobne skutki uboczne jak Ty, rano ciężko mi wstac i się rozruszac, w nocy dosc sporo się pocę, wraca mi apetyt choc przez tydzien prawie nic nie jadłam. Ale jest lepiej ... Trzymaj się i daj sobie szanse aby ten lek zadziałał. Ja już miałam ochote połozyc się na oddział do szpitala, bo nie mogłam zniesc tego stanu i tej bezradnosci ale zacisnełam zeby. :-) i Ty dasz rade :-)

Dzięki:)
Zdaję sobie sprawę, że tydzień to jeszcze za krótko, żeby było widać efekty, tym bardziej przy tak niskiej dawce, ale jednak chciałoby się, żeby lęk zniknął jak najszybciej. Nie mogę się na to doczekać, szczególnie, że już wcześniej czytałam w tym wątku Twoje posty i jakby u mnie też po 15 dniach nastąpiła poprawa to byłabym przeszczęśliwa:) Moja psychiatra powiedziała, że mogę się efektów spodziewać mniej więcej po 3 tygodniach.
Teraz u mnie chyba zaczyna się okres braku apetytu, bo dzisiaj zjadłam bardzo mało, ale nie jestem pewna czy to akurat przez Asertin.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

przez lunatic 08 cze 2014, 23:31
u mnie po kazdym SSRI na początku odpychało od jedzenia, serotonina powoduje uczucie sytości

Sortuj wg