SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez bei 29 maja 2014, 22:24
Davin, no i dobrze, tzn. że umie czytać :great: , a to bardzo przydatna umiejętność ( można np. zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania...) :lol: .
A wiesz, że doczytać się po niejednym lekarzu nie każdy potrafi ;) .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez LuckyLuk 29 maja 2014, 23:06
Ja też broń Boże nie zamierzam podważać kompetencji psychiatry ;)
LuckyLuk, nie pytałeś psychiatry co robić w związku ze skutkami ubocznymi? Kiedy masz wizytę? To są Twoje pierwsze leki?

Tak, to moje pierwsze leki, jak już napisałem w pierwszym poście i być może dlatego mam tak podzieloną dawkę.
Na wizycie byłem prywatnie więc następna będzie jak zadzwonię i się umówię. Oczywiście pytałem o skutki uboczne i w razie czego mogę się kontaktować telefonicznie ale na razie się wstrzymam i poobserwuję.

Co do wątroby - trzeba to sprawdzić, może nawet badanie enzymów. Można poprosić o skierowanie na NFZ u swojego POZ...

Miałem już kiedyś robione takie badanie, enzymy były podwyższone i na USG wyszło stłuszczenie wątroby. Kurde, żebym to ja jeszcze uskuteczniał jakieś libacje albo obżerał się golonkami... ale nie, piję rzadko, na widok tłustych rzeczy zawsze mnie odrzucało... a mimo to wątroba niezdrowa :D W każdym razie wtedy rodzinny kazał brać hepatil bodajże i pamiętam, że pomagał, więc jutro skoczę do apteki i kupię.

bei czytałem, czytałem i ten spis skutków ubocznych mnie powalił :lol: W ulotce jest napisane, że u osób z lekkimi i średnimi problemami z wątrobą należy stosować mniejszą dawkę lub mniej regularnie przyjmować, czy coś w tym stylu.

przez Davin 29 maja 2014, 23:19
LuckyLuk, o kurde. Hepatil podobno jest okej ale ja np dostałem heparegen który jest na recepte.
Davin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alien81 29 maja 2014, 23:28
W moim przypadku na samym początku zażywania coś tam dawała, nastrój i samoocena się poprawiły, ale po kilku miesiącach przestała działać i tylko mnie zamulała. Do paro i chlorpro się nie umywa.
Coaxil 12,5 mg 1-0-1
Kojak, jak se przeczyta scenariusz, to se może sprawę rozwiązać w 45 minut. Nam to zajmuje trochę dłużej...

przez LuckyLuk 29 maja 2014, 23:36
Davin no na szczęście hepatil jest bez recepty i ładnie zawsze u mnie na wątrobę działał. Zresztą trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to rzeczywiście jest od leku. Ostatnio paliłem jak smok, poza tym przez pierwsze dni brania asertinu miałem zaciśnięty żołądek i dopiero od wtorku mam lepszy apetyt - to wszystko mogło na to wpłynąć.

Aha, miał ktoś może po sertrze problemy ze zbyt krótkim snem? Bo ja obojętnie czy pójdę spać o 22 czy 2, to twardo śpię tylko parę godzin a resztę muszę "dosypiać" tzn, budzę się wcześnie rano, zasypiam na chwilę, mam taki jakiś półsen jak np przy gorączce, budzę się i tak w kółko. Wkurza mnie to już.

przez Davin 30 maja 2014, 00:09
LuckyLuk napisał(a):Davin no na szczęście hepatil jest bez recepty i ładnie zawsze u mnie na wątrobę działał. Zresztą trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to rzeczywiście jest od leku. Ostatnio paliłem jak smok, poza tym przez pierwsze dni brania asertinu miałem zaciśnięty żołądek i dopiero od wtorku mam lepszy apetyt - to wszystko mogło na to wpłynąć.

Aha, miał ktoś może po sertrze problemy ze zbyt krótkim snem? Bo ja obojętnie czy pójdę spać o 22 czy 2, to twardo śpię tylko parę godzin a resztę muszę "dosypiać" tzn, budzę się wcześnie rano, zasypiam na chwilę, mam taki jakiś półsen jak np przy gorączce, budzę się i tak w kółko. Wkurza mnie to już.

Fajki na wątrobe? Wątpie. Jak zacząłem brać asertin to max 1 posiłek był i dopiero wieczorem.
Davin

przez Pearl Jam 30 maja 2014, 09:28
LuckyLuk, witam chlebem i solą. :mrgreen: Dziś pierwszy raz pospałam dłużej niż 5 godzin.
what were all those dreams we shared those many years ago,
what were all those plans we made, now left beside the road.
behind us in the road.

sertralina 50mg

przez bei 30 maja 2014, 09:53
LuckyLuk jak zaczynałam brać tabletki to kładąc się ok 00.30, budziłam się sama, zanim zadzwoni budzik tak gdzieś w okolicach 5.00, nawet o 4.30 i rano nie chciało mi się spać. U mnie to nie do pomyślenia, bo normalnie spałam ok 10 godz. jak miałam wolne, a jak nie to budził mnie budzik.
Niestety potem w ciągu dnia czułam się zmęczona. Teraz to się trochę uregulowało, ale i tak chyba śpię krócej niż zanim zaczęłam przyjmować leki.

A i może jednak warto zadzwonić do psychiatry i zapytać co w przypadku tych skutków ubocznych.
I to trochę dziwne, że zaczynając przyjmować leki (czyli notabene nie mając pojęcia jak Twój organizm na nie zareaguje) przyszło Ci do głowy żeby robić to w sposób inny niż zalecił lekarz.
Myślę że wątpliwości typu jaka dawka, kiedy brać itd. może rozwiać tylko lekarz, bo co ludzie tutaj mogą napisać? Nawet jeśli biorą leki od dawna, to nie wiedzą jak Ty na to zareagujesz.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez LuckyLuk 30 maja 2014, 15:48
Na szczęście dzisiaj i zgaga i wątroba odpuściły :yeah: i mam nadzieję, że już te problemy nie wrócą.
bei napisał(a):LuckyLuk jak zaczynałam brać tabletki to kładąc się ok 00.30, budziłam się sama, zanim zadzwoni budzik tak gdzieś w okolicach 5.00, nawet o 4.30 i rano nie chciało mi się spać. U mnie to nie do pomyślenia, bo normalnie spałam ok 10 godz. jak miałam wolne, a jak nie to budził mnie budzik.
Niestety potem w ciągu dnia czułam się zmęczona. Teraz to się trochę uregulowało, ale i tak chyba śpię krócej niż zanim zaczęłam przyjmować leki.

No właśnie ciekawe jest to, że jak budzę się wcześnie rano, to nie chce mi się spać, a wcześniej nawet choćbym spał kilkanaście godzin, to i tak budziłem się niewyspany.

bei napisał(a):I to trochę dziwne, że zaczynając przyjmować leki (czyli notabene nie mając pojęcia jak Twój organizm na nie zareaguje) przyszło Ci do głowy żeby robić to w sposób inny niż zalecił lekarz.

Hehe, gdybyś mnie znała, to nie dziwiłabyś się ;) Czasami wyłazi ze mnie straszny dziwak, który zamiast działać prosto i logicznie, zaczyna za dużo kombinować. Z drugiej strony, to że postanowiłem na początek brać tylko połowę dawki - to przecież sobie tym nie zaszkodzę, co innego gdybym brał np. dwa razy więcej niż zalecił lekarz.

Davin napisał(a):Fajki na wątrobe? Wątpie. Jak zacząłem brać asertin to max 1 posiłek był i dopiero wieczorem.

Nie no ja aż tak źle nie miałem ale ja nawet nie tyle co nie czułem głodu, co po prostu wystarczyło zjeść trochę zupy żebym czuł się pełny - na szczęście teraz jest już dużo lepiej.

Pearl Jam napisał(a):LuckyLuk, witam chlebem i solą. :mrgreen: Dziś pierwszy raz pospałam dłużej niż 5 godzin.

:mrgreen: Ja też :)

przez Tańczący z lękami 30 maja 2014, 17:02
ja też wybudzam się po 2 razy w nocy, ale już się przyzwyczaiłem ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Davin 30 maja 2014, 22:46
Coś mój temat przycichł. :-|

Ze snem też mam problemy. Budze się wypoczęty a w połowie dnia zamulam. :mrgreen:
Davin

przez bei 30 maja 2014, 22:56
Davin, ano przycichł :bezradny: .

To może ja napisze, że wzięłam pierwszy raz 100 i jestem pozytywnie zaskoczona.
Bardzo dobrze to przyjełam, a trochę się jednak bałam.
Cały czas sobie powtarzałam, nic nie czujesz to tylko wyobraźnia i było spoko ;) .

Trochę zaskoczeniem było dla mnie to że 100 jest większa od 50. Myślałam że to będzie jakieś większe stężenie substancji, a wielkość ta sama.
Większe dawki są coraz większe? Można mieć wtedy problem z połknięciem tabletki w całości :mrgreen: .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Jan Paweł II
bei

przez Davin 30 maja 2014, 23:00
bei, nie ma co się bać a już myśleć o tym. 100 wcale nie jest duża. :mrgreen:
Davin

przez bei 30 maja 2014, 23:03
Davin, nowe rzeczy budzą niepokój :P .
W porównaniu do 50 jest.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
(...)
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga