SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez basior 20 mar 2009, 17:49
na suchosc w ustach sa sprawdzone od lat sposoby :D
basior

przez Grubcia 20 mar 2009, 18:32
Evelina dzieki za odpowiedz,pozdrawiam.
PS Prosze o kolejne Wasze opinie nt.sertraliny.
Grubcia

przez miko84 20 mar 2009, 19:04
Basior myślę że to nie tak. Siłę wychwytu porównuje się przy podstawowej dawce, czyli 10 mg dla paroksetyny i 50 mg dla sertraliny. Inne dawkowanie nie jest związane z siłą wychwytu serotoniny tylko z właściwości składnika.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez basior 20 mar 2009, 19:15
miko84 -chodziło mi o praktyke farmakoterapii czyli krótko...generalnie bezwzględu na to czy stosujemy efectin,zoloft,fevarin czy seroxat zwykłe dawki terapeutyczne sa tak dobrane by siła wychwytu poszczególnych neurotransmiterów była zblizona...stad odpowiednio dla najsilniejszej paroksetyny dawka terapeutyczna wynosi 20mg zas na przykład dla kilkukrotnie słabszej sertraliny 100 mg.
basior

przez RaggaJungle 20 mar 2009, 21:29
biorę asentrę od3 dni...rano mam mdłości jakieś dziwne i starsznie śpiąca jestem.właśnie planuje wypić kilka piwek?chyba się nie przekrece??
co do terapi,chodziłam przez kilka miesięcy zero efektu a pod koniec wychodziłam od tej babki taka wkurzona że masakra!!sama mi poradziła żebym albo zmieniła terapeutę albo dała sobie spokoj narazie z tym.pozdrawiam!

przez soja 22 mar 2009, 00:20
Biorę asertin od jakiegoś czasu tzn. około pół roku i jestem z niego bardzo zadowolona :smile: Postawił mnie na nogi na tyle, że mogę wmiare normalnie funkcjonować. Na początku miałam duzo objawów ubocznych, ale po 2 tygodniach przeszło.

Re: Stimuloton

przez chloe 30 mar 2009, 18:20
a przepraszam bardzo, wie ktoś może czy można brać jednocześnie tabletki antykoncepcyjne tj. czy zachowują one działanie anty? bo zapomniałam spytać =/
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

setaloft

przez konar 01 kwi 2009, 12:08
Witam, pisze tutaj pierwszy raz, przez ostatni czas czulem ze dzieje sie ze mna cos zlego, nic mi sie nie chcialo czulem i czuje sie dalej odtracony, zdecydowalem sie isc do psyhiatry, wczoraj bylem na wizycie w sumie to nie powiedzial minic czego bym nie wiedzial a za to przepisal mo setaloft? sprawdzilem co to za lek i po przeczytaniu waszych opisow mam pewne watpilwosci czy go zaczac brac a mam zaczac dzis wieczorem, i co mnie jeszcze zastanawia z tego co czytalem to lek pobudzajacy a lekarz kazal mi go brac wieczorem a z tego co czytalem to wydaje mi sie ze wszyscy go biora rano, co prawda przepisal mi narazie po 1/4 tabletki przez 4 dni a pozniej zwiekszyc do 1/2, mysle ze to nie duza dawka i moze sprobowac ale ciagle sie waham, z drugiej strony jak nic nie zaczen brac to nikle szanse za mi sie poprawi moj stan zdrowia pozdrawiam

Re: setaloft

przez LSDisland 01 kwi 2009, 15:06
Bierz! Po lekach się fajnie człowiek czuje :)
Wolny od leków?

przez linka 01 kwi 2009, 15:25
konar, a nie łaska dopisać się do istniejącego tematu zamioast robić bałagan na forum?
setaloft-t5924.html?hilit=setaloft
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Zoloft

przez niebieskooka 01 kwi 2009, 21:43
witam,ja w imieniu mego męża,dzis 1 raz w życiu zażył ten lek,pół tabletki,na razie ok ma tylko suchość w ustach,zobaczymy dalej...?pozdrawiam aha p.s lekarz zapisał też równoczesnie mu Depakine,ale nikt z was chyba tego nie brał?mąż sie wystraszył bo to na padaczkę?? :?:

Re: Zoloft

przez miko84 01 kwi 2009, 22:09
Na padaczkę ale też używane jako stabilizator nastroju, więc niech się nie boi :)
miko84

przez scrat 01 kwi 2009, 22:51
linka656 napisał(a):konar, a nie łaska dopisać się do istniejącego tematu zamioast robić bałagan na forum?
setaloft-t5924.html?hilit=setaloft

Uczyniono :)
Przyjaciel forum

przez karolka88 02 kwi 2009, 10:41
Cześć biorę asertin od dwoch tygodni, przez pierwsze 4 dni napady lęku i ogolnie złe samopoczucie. Nie wychodziłam z łóżka. Potem mi przeszło teraz funkcjonuje normalnie. Nie widze żadnych skutków ubocznych, poza mimowolnymi skurczami mięśni - tylko kiedy leżę. No i duuużo pije:) Przez te 4 dni bardzo osłabł mi apetyt, ale poźniej wszystko wróciło do normy. Teraz mam zwiększyć dawkę - 50 rano i 50 wieczorem. Trochę się boję, że skutki uboczne powrócą. Słusznie? Kolejną moją wątpliwością jest - czy mozna brać leki przeciwbólowe razem z asertinem. Mam na myśli apap, ibuprom, pyralgine.
No i ten alkohol. Lubie pójść do baru, na 2, 3 piwa, jednak ostatnio po wypiciu piwa i kieliszka wina nie czułam się najlepiej:| Boję się namieszać:)Jak zapytałam moją "psychiatrycę" czy mogę pić alkohol, ona w odpowiedzi zapytała czy mam mocną głowę:) pzdr

Sortuj wg