SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Lu_80 18 maja 2014, 22:34
marta80 napisał(a):Lu 80 jak dlugo mialas te jazdy po odstawieniu??
wiesz co..nie chcialabym juz brac....ale nie wiem czy sie uda...bralam w sumie 5mcy czyli dlugo i nie dlugo....teraz jestem na diecie....i chcialbym powoli zejsc z lekow..bo wydawalo mi sie ze jest juz ok....a teraz znow jakas jazda...po ich odstawieniu,,i sie zalamalam...no nic musze dac rade...musze:)))

Jazdy ok 3 tygodni, ale ja jestem wrażliwy na leki (branie i odstawianie).
Po 5 miesiącach zarzucać branie, to trochu za wcześnie. Zniszczysz sobie efekt jaki ZACZĘŁY Ci dawać leki. Po coś w końcu ktoś Ci je przepisał...
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez marta80 18 maja 2014, 22:38
Lu 80 no wiem ze za wczesnie...ehhh..sprobuje przezyc kryzys.....jak nie...pojde do lekarza.....(:

przez pająk 18 maja 2014, 22:39
Lu_80 napisał(a):tarantula, ja zaczynam od 12,5 mg :D

Eeee :shock: toż to placebo. To ja jadę na 50 i się zastanawiam czy na tygodniach więcej nie przyłożyć :shock:
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 18 maja 2014, 22:41
tarantula napisał(a):

Eeee :shock: toż to placebo. To ja jadę na 50 i się zastanawiam czy na tygodniach więcej nie przyłożyć :shock:

12,5 na początek, potem 25, potem 37,5 i na koniec 50.

Taki schemat ostatnio mi się sprawdza, powoli, delikatnie. Ja już czuję te 12,5...

-- 18 maja 2014, o 22:42 --

marta80, kryzys przeżyjesz, ale możesz zniszczyć efekt dotychczasowego leczenia. Największy błąd to odstawianie, bo wydaje nam się, że już jest lepiej. Nie zawsze tak jest.

przez pająk 18 maja 2014, 22:52
Lu_80 napisał(a):
tarantula napisał(a):

12,5 na początek, potem 25, potem 37,5 i na koniec 50.

Taki schemat ostatnio mi się sprawdza, powoli, delikatnie. Ja już czuję te 12,5...

-- 18 maja 2014, o 22:42 --

marta80, kryzys przeżyjesz, ale możesz zniszczyć efekt dotychczasowego leczenia. Największy błąd to odstawianie, bo wydaje nam się, że już jest lepiej. Nie zawsze tak jest.

Dokładnie. Dlatego ja też wolę dłużej pobrać niż odstawić za wcześnie.
pająk

przez Vizir 19 maja 2014, 00:08
tarantula napisał(a):Vizir, właśnie!!! widzę, żeś obcykany!! Powiedz z jakiej dawki najlepiej startować jeśli chodzi o serte??? (np zoloft/asentra)

Ja startowałem od 25mg/d , sertralina to był mój pierwszy SSRI . Pamiętam że nie mogłem spać już po 25mg , jednak mineło po jakimś czasie i po chyba 2tyyg. wskoczyłem na 50mg/d , póżniej już podwyższałem co 3-4tyg. o 50mg. Oboiście nie czułem różnicy pomiędzy 50-100mg a 200mg/d.

przez pająk 19 maja 2014, 00:14
Vizir napisał(a):
tarantula napisał(a):Vizir, właśnie!!! widzę, żeś obcykany!! Powiedz z jakiej dawki najlepiej startować jeśli chodzi o serte??? (np zoloft/asentra)

Ja startowałem od 25mg/d , sertralina to był mój pierwszy SSRI . Pamiętam że nie mogłem spać już po 25mg , jednak mineło po jakimś czasie i po chyba 2tyyg. wskoczyłem na 50mg/d , póżniej już podwyższałem co 3-4tyg. o 50mg. Oboiście nie czułem różnicy pomiędzy 50-100mg a 200mg/d.

Dzięki serdeczne za info! Było dla mnie bardzo ważne w tym temacie :) :great:
pająk

przez Davin 19 maja 2014, 00:14
Vizir, coś słabo. Z 50 na 100 po tygodniu i jakoś nie rozwala chociaż troche uboków jest. ;)
Davin

przez marta80 19 maja 2014, 09:39
Lu 80 a ty czemu przestalas brac leki??i po jakim czasie zaczeles odnowa??
powiedz a jak mam 9dni przerwy...to tak wezme dzis..to tak jabym zaczynala od nowa??
nie mieszkam w pl...i musze sie skontakowac z moim psych w pl...a nie jest to latwe..
bo nie wiem co bedzie lepsze...brac dalej te same leki...czy isc tu do ang i bede miec nowe?
jestem zalamana koszamrrr powrocil(((:

przez Lu_80 19 maja 2014, 18:39
marta80 napisał(a):Lu 80 a ty czemu przestalas brac leki??i po jakim czasie zaczeles odnowa??
powiedz a jak mam 9dni przerwy...to tak wezme dzis..to tak jabym zaczynala od nowa??
nie mieszkam w pl...i musze sie skontakowac z moim psych w pl...a nie jest to latwe..
bo nie wiem co bedzie lepsze...brac dalej te same leki...czy isc tu do ang i bede miec nowe?
jestem zalamana koszamrrr powrocil(((:

Przestałem brać, gdyż po 12 latach nie widziałem już sensu, a poprawa lekka była. Niestety myliłem się.

Jak masz jeszcze zapas to wróć do brania leków - po 9 dniach to jeszcze nie tragedia, ale po miesiącu to już w organizmie śladu SSRI nie będzie.
Ja bym wrócił na jakieś niskie dawki i próbował kontaktu z jakimkolwiek lekarzem w PL czy to w UK. Samemu tylko szkody można sobie zrobić..

przez Marian_Paździoch 19 maja 2014, 20:17
Ja z kolei dawki 50-100mg przeciwlękowo nie czułem w ogóle, dopiero 200mg jako tako. Najmniejsza dawka terapeutyczna to 50mg.
Marian_Paździoch

przez bei 19 maja 2014, 20:54
Czyli nie powinno się przerywać w ogóle, tylko tak robić żeby zawsze jednak mieć leki? Bo mi się skończą w sobotę bodajże, a we wtorek będę miała wizytę, to w złym momencie zaczęłam brać... mogłam tak żeby się we wtorek skończyły. Nie chciałabym po tej przerwie czuć tego co na początku brania... :( .
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Lu_80 19 maja 2014, 20:57
bei napisał(a):Czyli nie powinno się przerywać w ogóle, tylko tak robić żeby zawsze jednak mieć leki? Bo mi się skończą w sobotę bodajże, a we wtorek będę miała wizytę, to w złym momencie zaczęłam brać... mogłam tak żeby się we wtorek skończyły. Nie chciałabym po tej przerwie czuć tego co na początku brania... :( .

Podziel sobie tabletki na pół.

przez bei 19 maja 2014, 21:12
Lu_80, poważnie tak się robi?
Bo ja nic nie wiem, dopiero zaczynam leczenie. Psychiatra kazała mi przyjść za miesiąc, ale to trochę się przesunęło przy rejestracji, tabletek było 30, to ona pewnie myślała że akurat i nic mi nie mówiła. Ja tez wtedy o tym nie myślałam... bo przecież bez problemu mogłam zacząć później brać.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II