SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Vizir 18 maja 2014, 21:36
Lu_80 napisał(a):Vizir - ja muszę rano do roboty się zwlec, a tam z kolei praca głową dzień cały...

A konkretnie to co byś chciał , na czym Ci zależy ? (bo jakoś pogubiłem się w postach). Bierzesz już coś, jaka diagnoza ?

przez Lu_80 18 maja 2014, 21:49
Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)
Leki takie jak noradrenalinowe, które polecacie jako dodatek totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.
Sertra dla mnie jest nowa, przyjmowałem już ok 20 innych specyfików, bez większych rezultatów.
Boję się skutków ubocznych, senności, otępienia. W pracy muszę być skupiony - pracuję analitycznie :/
Ostatnio edytowano 18 maja 2014, 21:52 przez Lu_80, łącznie edytowano 1 raz
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez pająk 18 maja 2014, 21:52
Lu_80 napisał(a):Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)
Leki takie jak noradren. totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.
Sertra dla mnie jest nowa, przyjmowałem już ok 20 innych specyfików, bez większych rezultatów.
Boję się skutków ubocznych, senności, otępienia. W pracy muszę być skupiony - pracuję analitycznie :/

Ja też i nie mam z tym problemów na setrze, wręcz przeciwnie. Ja tam mam akurat.
pająk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 18 maja 2014, 21:54
Chciałbym tak - zacząć w końcu żyć, wyspać się, normalnie pracować i aby nie męczyły skurcze nadkomorowe i inne przypadłości, lęki.., itd

przez pająk 18 maja 2014, 21:57
Lu_80 napisał(a):Chciałbym tak - zacząć w końcu żyć, wyspać się, normalnie pracować i aby nie męczyły skurcze nadkomorowe i inne przypadłości, lęki.., itd

Bez terapii - it`s no fuckin* possible. W końcu coś powoduje Ci te "przypadłości"...
pająk

przez Lu_80 18 maja 2014, 22:02
Jestem już po trzech. Chyba już nie ma dla mnie ratunku....

przez marta80 18 maja 2014, 22:06
kochani...od 5mcy bralam depralin....10mg rano....ostatni mac zeszlam do 5mg...a tydz temu odstawilam....i dziwnie sie czuje(;jakies bole miesni i ogolne rozbicie...
powiedzcie jak to jest z tym odstawianiem....lekarz powinnie zadecydowac//?a wy mieliscie jakeis akcje po odstawieniu...???

przez pająk 18 maja 2014, 22:09
Lu_80 napisał(a):Jestem już po trzech. Chyba już nie ma dla mnie ratunku....

Jakie? Zamknięte?Grupowa? itd...?
pająk

przez Lu_80 18 maja 2014, 22:10
kochani...od 5mcy bralam depralin....10mg rano....ostatni mac zeszlam do 5mg...a tydz temu odstawilam....i dziwnie sie czuje(;jakies bole miesni i ogolne rozbicie...
powiedzcie jak to jest z tym odstawianiem....lekarz powinnie zadecydowac//?a wy mieliscie jakeis akcje po odstawieniu...???

Tak, powinien lekarz. A odstawienie to właśnie może przynieść takie odczucia jak masz.
Polecam:
http://online.synapsis.pl/Problemy-z-tolerancja-lekow/Zespol-odstawienia-po-lekach-przeciwdepresyjnych.html

-- 18 maja 2014, o 22:11 --

tarantula napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Jestem już po trzech. Chyba już nie ma dla mnie ratunku....

Jakie? Zamknięte?Grupowa? itd...?

One to one. Psychodynamiczne.

przez Vizir 18 maja 2014, 22:15
tarantula napisał(a):
Lu_80 napisał(a):Chciałbym tak - zacząć w końcu żyć, wyspać się, normalnie pracować i aby nie męczyły skurcze nadkomorowe i inne przypadłości, lęki.., itd

Bez terapii - it`s no fuckin* possible. W końcu coś powoduje Ci te "przypadłości"...

https://www.youtube.com/watch?v=9KvqWM9VhpA

Lu_80 napisał(a):Diagnoza to nerwica lękowa. Leczę się już 12 lat ;)
Leki takie jak noradrenalinowe, które polecacie jako dodatek totalnie mnie ścinają z nóg, nie nogę ich brać czy łączyć z SSRI.

Sertralina w takim razie jest najlepszym spośród SSRI do wypróbowania dla Ciebie - to uchodzący za najbardziej napędzający lek z grupy, biorą go sportowcy, nie podnosi prolaktyny, a człowiek nie wygląda po roku brania jak nienormalny, co ma miejsce przy neuroleptykach i np. przewlekłym stosowaniu 225mg/d klomipraminy wzwyż. Biorą go czynni zawodowo sportowcy. Włodarczyk popełniał "samobójstwo" właśnie sertraliną, Tyson pod koniec kariery kiedy tłukły go już Williamsy i McBirdy też brał setralinę :D - ale to juz nie jest dobra rekomendacja dla leku XD
Nie jesteś zamulony po lekach noradrenalinowych tylko po jedym ze spektrów ich działania , a mianowicie blokowaniu rec.H. Dla mianseryny stała Kd była coś koło 1.0 , a dla mitrazapiny 2.0 jak pamiętam (była taka tabela, ale nie mogę jej już znaleźć). To jest przyczyna usypiania. Musiałbyś kupić dobrą , dokładną wagę jubilerską i dzielić na bardzo małe dawki, żeby wyrobić tolerancje rec.H1, a ona postępuje b.szybko. Więc co tydzień byś dodawał o 1mg :D Ja walnąłem od razu 30mg i 3 dni czułem 1 tabletkę i fakt, pierwszy raz w życiu nie mogłem się na niczym skoncentrować :D A nie drugi raz w życiu. Pierwszy był po hydroksyzynie jak se 2łyżki stołowe zapodałem XD Naprawdę skonsultuj to z lekarzem. Mianseryna czy mitra świetnie komponują się z SSRI. Blokada 5ht2c , która dla mianseryny jest relatywnie bardzo silna już, powoduje odhamowane uwalniania noradrenaliny i dopaminy w pewnych szlakach mózgu, jeżeli wyrobisz sobie tą nieszczęsną tolerancje to napradę może przynieść to pozytywny efekt w motywacji, kreatywności i zniesieniu tych najbardziej ciążących skutków ciągłego nienormalnie mocnego pobudzania 5ht2 c co mam miejsce po zablokowując wychwytu zwrotnego.

przez marta80 18 maja 2014, 22:22
Lu 80 bardzo ci dziekuje za te info.....dokladnie mam te objawy ktore sa tam wymienione,,,,,uradowalam sie bo caly dzien szukalam cos na ten temat i nie znalazlam....dziekuje.....mam nadzieje ze minie mi to wkoncu.....

przez pająk 18 maja 2014, 22:22
Vizir, właśnie!!! widzę, żeś obcykany!! Powiedz z jakiej dawki najlepiej startować jeśli chodzi o serte??? (np zoloft/asentra)
pająk

przez Lu_80 18 maja 2014, 22:26
marta80 napisał(a):Lu 80 bardzo ci dziekuje za te info.....dokladnie mam te objawy ktore sa tam wymienione,,,,,uradowalam sie bo caly dzien szukalam cos na ten temat i nie znalazlam....dziekuje.....mam nadzieje ze minie mi to wkoncu.....

Nie ma sprawy, cieszę się, że Cię to uspokoiło ;) Ja też po odstawianiu miałem takie jazdy jak Ty.
Proponuję jednak skonsultować się z lekarzem, no bo jakiś powód tego odstawienia jest :)

-- 18 maja 2014, o 22:28 --

Vizir, pomyślę nad tym :) dzięki za wsparcie merytoryczne. Muszę jednak w pierwszej kolejności wjechać na stabilny poziom z Sertrą i zobaczyć co się będzie działo by mieć pewność co do skutków.
A Ty z czym walczysz?

-- 18 maja 2014, o 22:30 --

tarantula, ja zaczynam od 12,5 mg :D

przez marta80 18 maja 2014, 22:31
Lu 80 jak dlugo mialas te jazdy po odstawieniu??
wiesz co..nie chcialabym juz brac....ale nie wiem czy sie uda...bralam w sumie 5mcy czyli dlugo i nie dlugo....teraz jestem na diecie....i chcialbym powoli zejsc z lekow..bo wydawalo mi sie ze jest juz ok....a teraz znow jakas jazda...po ich odstawieniu,,i sie zalamalam...no nic musze dac rade...musze:)))

Sortuj wg