SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Pablo5HT1 07 kwi 2014, 21:10
Jestem 26 dni na moclobemidzie, hmm, nie powiem coś tam zaczyna działać, np mnie uspokaja sie gonitwa myślowa, którą miałem od jakiegos czasu, ale.... takiego generalnego, dużego wpływu jeszcze nie czuję.Zwłąszcza na sferę lęków. Zbytnio mam tez osłabione łaknienie, jednym słowem jest tak sobie. Dla mnie przy złej tolerancji z SSRI to ostatnia deska ratunku. Najdziwniejsze, ze wcale mnie nie mnie aktywizuje jakoś przesadnie, nie wiem może tak ma być.
Miko
Mnie to szczerze mówiąc zwisa czy lek działa na noradrenalinę czy inaczej, wiesz to, że buspiron blokuje alfa2, tak ale jaki typ alfa2?, wiesz tych typów podtypów receptorów jest więcej więc.... Dlaczego więc moze w poczatkowych dawkach nasilać lęk... moim zdaniem jest to wina niezbyt specyficznego jednak działania na 5HT1a, niby mówi sie o selektywnosci ale...Bo przeciez ten alfa 2 antagonizm jest po kilku ładnych godzinach i to jest metabolit, po prostu jesli komus sie nasila niepokój po 1-3 godzinach to od buspironu a nie jego metabolitu. Poza tym bierz pod uwagę jeden fakt alfa2 adrenergiczne i 5 HT1a działają przeciwstawnie( agoniści) jeśli chodzi o dopaminę, sero, noradrenalinę. Alfa 2 dołuja te przekaźniki, 5 HT1a aktywowane zwiększają ( chociaz po dłuższym czasie serotonina ma spadać ale... tu juz takim specem nie jestem bo nie znam sie az tak na częściach receptorów).
Jak zacząłem brac moclobemid to tez na początku wzrosły mi lęki a... co ciekawe moclobemid redukuje lęk nasilany przez yohimbinę.
Mówię, lęki to głównie nadmiar serotoniny, którą wszystkie leki antydepresyjne aktywują w pierwszych dniach-tygodniach. Drugi układ to benzodiazepinowy ( więcej strat niż korzyści na długa metę) a inne...hmmm.... te wszystkie kortyzole, hormony stresu itd, histamina tez może pobudzać. Niby IMAO np moclobemid obniżaja histaminę.

przez violet_hair_ 07 kwi 2014, 22:29
3tyg bez leku, od 4dni Hydroxyzyna

Śpię jak dziecko, rano budzę się co raz lepiej. W ciągu dnia stopniowo robię się nerwowa i wybuchowa, aż do kolejnej dawki Hydro. Zawroty sporadyczne, ale codzienne, zwłaszcza wieczorem. Dość uciążliwe i nieprzyjemne... Jutro wizyta u psychiatry. Chciałabym się już pozbyć tego ciśnienia i ciągłego nerwa i zawrotów przede wszystkim. Jeszcze muszę sprawdzić tarczycę...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez miko84 08 kwi 2014, 09:02
violet_hair_ dokładnie opisz lekarzowi reakcje na dotychczasowe leki a na pewno dobierze coś odpowiedniego.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez violet_hair_ 08 kwi 2014, 10:43
Zapomniałam dodać, że Hydro rewelacyjnie zadziałało na moje objawy alergiczne. Nie dokucza mi już lejący się katar i zapchany nos (troszkę rano) i przede wszystkim nie drapie mnie już gardło. I oczywiście pomieszały mi się dni bo psychiatrę mam dopiero jutro a nie dziś :)
Generalnie jest ok, wróciłam do żywych, prócz zawrotów i poczucia odrealnienia kiedy wychodzę z domu. Myślicie, że jeśli będę częściej wychodzić to będzie to swego rodzaju terapią?
Czekam na jutro i dam znać co postanowiono...

-- Cz, 10 kwi 2014, 11:33 --

Nic szczególnego się wczoraj nie dowiedziałam. Mam brać i Hydro i Pramolan jednocześnie i sama dobrać sobie dawkę na której będę się dobrze czuła, a jak będzie ok to nawet w ogóle nie brać Hydro, albo zmniejszyć dawkę, a jak będzie źle zwiększyć... Pogubiłam się...:/ Po Hydro śpię, wczoraj wzięłam Pramolan w południe to na stojąco usypiałam i do wieczora zero życia. To bezsensu bo jak tak mnie to ścina to bym musiała brać wszystko na noc. A po co skoro oba działają tak samo...To bym rano nie wstała. :/ A od dwóch dni i tak mam nieprzespane nocy i nie wiem czemu ale strasznie przeżywam okres...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Limitrophe 10 kwi 2014, 17:38
Bierze ktoś tu z was 200 mg ;>?
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez neon 13 kwi 2014, 20:30
Ja brałem 100 mg od 3 dni czysty jestem, na lekach ogólnie samopoczucie mi sie poprawiło, ale byłem jakis wyprany z uczuć, emocji i intelektu. Do tego miałem zaparcia i czasem mocne nocne poty. Suma sumaru kończe definitywnie przygode z lekami, pozostaje modlitwa :bezradny:
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez chronic 13 kwi 2014, 20:40
Można jeść grejpfruta i brać SSRI?

przez marimorena 13 kwi 2014, 21:35
może nie naraz ale jeden w środku dnia na pewno nie wpłynie

przez wisnia80 15 kwi 2014, 10:59
Czy obserwujecie u siebie działanie setry na dopaminę w dawkach >150mg ?

przez Marek1977 15 kwi 2014, 11:33
Brałem przez pewien czas sertre w dawce 400 mg i nie czułem prodopaminergicznego jej działania.
Conscientia est, necesse est

przez lunatic 15 kwi 2014, 11:38
ja czułem przy 50

przez wisnia80 15 kwi 2014, 12:02
50 vs. 400 Dosyć duży rozrzut, nawet przy założeniu różnic osobniczych.

przez lunatic 15 kwi 2014, 12:07
nie ma zadnej literarury ktoraby pokazywala jaka jest zaleznosc dawki sertraliny do sily wychwytu dopaminy, poza tym co to za dawka 400mg

przez Marek1977 15 kwi 2014, 12:12
Formalnie im wyższa dawka tym większa siła blokady wychwytu zwrotnego :choc wygląda to tak że dawka 9mg sertraliny blokuje ten wychwyt w 50%,dawka 50mg w 80% zaś 400mg w 96% zatem wysokie dawki mają sens tylko gdy nam zależy na dopaminie.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg