SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Psychotropka`89 30 mar 2014, 01:37
ellaj, zażywałam sporo zamienników i prócz ceny, nie zauważałam żadnj różnicy w działaniu leku. Po prostu im marka popularniejsza - producent, tym cena wyższa. Czysty marketing. :roll: Zgadzam się z Tańczący z lękami.

Zamienniki ewentualnie mają znaczenie, jeśli ma się reakcję alergiczną na którąś substancję pomocniczą. Ale to są rzaaadkie przypadki. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez ellaj 30 mar 2014, 01:42
Moze faktycznie.
Na razie biore 50mg asentry (z Polski) i 25mg czegos tutejszego.
Rzeczywiscie roznicy nie widze.
Dziekuje Wam bardzo.

przez aptasia 30 mar 2014, 06:04
violet_hair_ napisał(a):ellaj, Zyrtec to lek przeciwhistaminowy (przeciwalergiczny) :) ja teraz szukam naturalnych sposobów na alergię

a probowalas czegos z loratadryna? np loratan?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniek123321 30 mar 2014, 09:13
loratadyna dziala obwodowo na uklad nerwowy, to dobry pomysl.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Psychotropka`89 30 mar 2014, 10:31
Mam problem... Popieprzyły mi się blistry Setaloftu. :shock: Wzięłam 1 ostatnią 50kę i nie popatrzyłam na blister z 2. A tam się okazało, że była 100. Zamiast 100 mg, które mi zalecił lekarz, zażyłam 150. Dodatkowo powiem, że bardzo źle przeszłam to "przejście" z 50tki na 100. Objawy jakbym brała sertre pierwszy raz. :-| Będzie mi co, bo już się sraczkuję? :zonk:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez ellaj 30 mar 2014, 12:31
dream* napisał(a):
violet_hair_ napisał(a):ellaj, Zyrtec to lek przeciwhistaminowy (przeciwalergiczny) :) ja teraz szukam naturalnych sposobów na alergię

a probowalas czegos z loratadryna? np loratan?

Ale Wy jestescie alergikami czy stosujecie to jako dodatek do sertraliny dla lepszego skutku?
Ja mam alergie caloroczna i nawet astme :(
Na razie stosuje tylko wziewy.

-- 30 mar 2014, 11:35 --

Psychotropka, nic Ci nie bedzie. Nie powinno :)

przez lunatic 30 mar 2014, 13:17
maniek123321 napisał(a):loratadyna dziala obwodowo na uklad nerwowy, to dobry pomysl.

:shock: ?

przez violet_hair_ 30 mar 2014, 21:45
Hehe rozbawiły mnie ostatnie posty. Jasne że nie jako dodatek do Setry - proszę przeczytajcie wcześniejsze posty bo nie chce mi się dwa razy pisać tego samego. Flonidan (loratadyna) też brałam i nie zadziałał na moje objawy alergiczne. A w ogóle o nich wspomniałam bo nie wiem skąd nagle wzięły się tak uciążliwe codzienne zawroty głowy :(
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez ellaj 30 mar 2014, 22:11
Tak sie tylko pytalam, bo pomyslalam, ze o czyms nie wiem :)
Jak na alergie to spoko.

przez maniek123321 31 mar 2014, 09:54
serta tez blokuje w mniejszych dawkach (100mg) dopamine jak wiekszosc ssri?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez miko84 31 mar 2014, 10:09
Jeśli przez blokowanie dopaminy masz na myśli pewne możliwe i punktowe ograniczenie transmisji dopaminergicznej przez leki typu SSRI to sertralina mimo swojego dodatkowego działania dopaminowego jest lekiem silnie serotoninowym i może to wystąpić podobnie jak na innych SSRI.
miko84

przez aptasia 31 mar 2014, 10:55
violet_hair_ napisał(a):Hehe rozbawiły mnie ostatnie posty. Jasne że nie jako dodatek do Setry - proszę przeczytajcie wcześniejsze posty bo nie chce mi się dwa razy pisać tego samego. Flonidan (loratadyna) też brałam i nie zadziałał na moje objawy alergiczne. A w ogóle o nich wspomniałam bo nie wiem skąd nagle wzięły się tak uciążliwe codzienne zawroty głowy :(

rozumiem, przykro mi, ja po niektórych lekach na alergię miałam zawroty głowy, senność i brak koncentracji nawet jak nie brałam sertry więc nie zdziwiłabym się jakby to była wina właśnie leków p.histaminowych. Loratadyna z kolei pod tym względem działała na mnie dobrze i czasem ją łykam doraźnie teraz i tez jest ok no ale jesli jestza słaba to nie wiem :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez maniek123321 31 mar 2014, 18:13
dzieki miko

pisze przeciez ze loratadyna nie dziala na centralny uklad nerwowy tylko na obwodowy, dlatego nie powoduje sennosci ktorej przy samych SSRI jest juz za duzo
Ostatnio edytowano 31 mar 2014, 18:23 przez maniek123321, łącznie edytowano 1 raz
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Pablo5HT1 31 mar 2014, 18:18
miko84
A czy jeśli chodzi o działanie moklobemidu to jak się ono przedstawia jeśli chodzi o proporcje serotonina do dopaminy. Może wiesz cos na ten temat? I wogóle jeśli wiesz to czym się różni działanie takiego RIMA od SSRi jesli chodzi o działanie na receptory serotoninowe.
Ja np. biore juz Moclobemid 19 dni i nie powiem, żeby było dobrze, zresztą po SSRi byłoby u mnie jeszcze gorzej. Bo jęsli chodzi o moklobemid to wiem, ze jego działanie jest spore na alfa adrenergiczne receptory ( coś ala klonidyna zapewne) agonizm z kolei na alfa adrenergiczne 2 hamuje dopamine z tego co czytałem. Z drugiej strony IMAO A zwiększa nieco dopaminę. JAk by okreslić jak moklobemid działa na dopamine, obniża czy zwiększa?
Ja po 19 dnaich na razie lipa, nie działa tak jak oczekiwałem- najlepiej to hamuje apetyt u mnie robi to aż do przesady, lęki jak były tak są, dziwnie sie adoptuje ma sie wrążenie, ze wiele rzeczy sie totalnie pogarsza, w sumie troche agresywny ten moclobemid, nie taki lekki znów, no chyba, że ktoś wcześniej brał kilka lat ssri to może lekki, ogólnie coraz mniej mi się podobaja antydepresanty na wzrost serotoniny, lub serotoniny i noradrenaliny. Ile bys jeszcze dał czasu takiemu lekowi na stwierdzenie czy to dobrze zadziała?10-12 dni czy ze 2-3 tygodnie?
Bo to, ze na razie działa to czuję, tylko nie tego oczekiwałem. Pozdrawiam

Sortuj wg