SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 25 mar 2014, 15:24
dream*,
Ona akurat bierze na depresje, moze tylko tak jej lekarz powiedzial, zeby sie nie dolowala ze lek nie dziala

-- 25 mar 2014, 14:31 --

co do tej przerwy raczej nie będzie mieć wpływu, chociaz drugiego dnia mogą byc juz objawy odstawienne

przez BELFEGOR 25 mar 2014, 22:23
17dzien sertraliny, z czego od 8miu dni 100mg, jedyne co na razie jest na duzy duzy plus to komunikatywność i otwartość, taka wieksza swoboda rozmowy, i mam trochę odwrotnie niż niektórzy, niemam spłyconej emocjonalności, wręcz jest jak by wieksza, tzn jak się z kims zagadam to bardzo intensywnie gestykuluje rekami,nawet nieświadomie, zmieniam tony glosu, w zaleznie od tego o czym opowiadam, częsciej sie z czegos smieje, mam ochote się smiac, mowie szybko i bardzo żywo, czuje się troszkę nakręcony ale nie jest to jakies mega mocne i nachalne uczucie, a raczej pozytywne, z sidów to czuje podbite ciśnienie co determinuje ze sobą pogorszana wydolność fizyczna, co tez wyraźnie czuje bo jestem wysoce aktywny uprawiam sporty siłowe i czuc delikatnie osłabienie ale nie jest to straszne i uwłaczające na tyle żeby przerywac leczenie, w nocy mam szczekosciski w czasie snu, bardzo glosne zgrzytanie zebami, czasami tak glosno piłuje ze niedosc ze sam siebie wybudzam to jeszcze matke która zwraca mi na to uwagę, i czasem zdarzają się przebudzenia w nocy, ale tragedii niema, ale jak widze ze tu co poniektórzy maja myśli samobójcze leza caly dzień w lozku maja sraczke i kołatanie serca to mysle sobie ze ja nawet niemam na co narzekac, ale jestem dobrej myśli, to dopiero początek, oczywiście biore pod uwagę dawki rzedu 150-200mg ale to dopiero w odległej przyszłości gdy będzie to konieczne, wiec podsumowując na tą chwile wg mnie stosunek sidów do pozytywnych efektow jak na razie trzyma się bardzo dobrze, z tym ze jeśli chce się odkryc rzeczywiste działanie serty to wg mnie trzeba się regularnie wystawiać bodźcom wywolujacym u nas dany lęk, bo jak się tak siedzi na chacie to niema tego pola popisu dla serty wiecie o czym mowie, i jak tak niektórzy siedza i czekaja na cud to wiadomo ze mowia potem ze nie działa, lipa itp

przez aptasia 26 mar 2014, 09:07
ekstra, cała noc i poranek spędzone z głową przy kiblu...
dodatkowo zauwazyłam trochę krwi z okolic intymnych, jak przy ostatnim dniu okresu.
już nie wiem czy to efekt odstawienia leków, jakiejś choroby intymnej czy ciąży... panikuję :((((
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniek123321 26 mar 2014, 10:14
wydaje mi sie ze sertra napewno nie powoduje zadnych zmian hormonalnych ktore moglyby wywolac krwawienie.
napewno tez bys nie krwawila w tak wczesnym stanie ciazy.

zapewne jest to jakas choroba jesli krwawienie nie wystepuje podczas lub w nieduzym odstepie czasowym od cyklu.
ale nie panikuj jak to wystapilo tylko jednorazowo, moze to od tabletek anty :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Psychotropka`89 26 mar 2014, 14:08
Czy jeśli z 50tki Sertraliny, wskoczę na 100, to powtórnie będę przechodzić uboki z początków brania? Lekarz twierdzi, że nie... Ale wolę zapytać ludzi, którzy to biorą/brali. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez miko84 26 mar 2014, 14:50
Psychotropka`89 jak lekarz wytłumaczył Ci zmianę mirtazapiny na trazodon? Czym jest ona podyktowana?
miko84

przez violet_hair_ 26 mar 2014, 16:10
Sertra nie jest mi pisana. Okazuje się, że najgorsze objawy zawrotów głowy mam teraz przez lek przeciwalergiczny Telfexo - jest dla mnie za silny. Jedyne co nie jest z nim powiązane to ucisk w klatce piersiowej i ciężki oddech. Od tygodnia nie biorę Sertry. Teraz odstawiam wszelkie leki i zobaczymy czy się uspokoi. Psychiatra zalecił Pramolan na moje nerwicowe stany bo kiedyś mi pomagał, ale dopiero zacznę brać jak mi się ciało uspokoi po tej mieszance prochów :/
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez marimorena 26 mar 2014, 18:15
ponawiam pytanie, nie wiem czy mogę coś sugerować lekarzowi bo zawsze się go boję..

przez maniek123321 26 mar 2014, 18:29
jak sie boisz to zmien lekarza.niestety wiekszosc psycholi podchodzi z morda do pacjentow, juz chyba taka ich natura :pirate:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Psychotropka`89 26 mar 2014, 21:19
miko84, ja chciałam odstawić mirtę. Pracuję 10h, dojazdy to kolejne 2 h, brałam mirtę i pyk... zgon. Mąż wkurwiony, bo mnie oprzytomnić nie może, obiadki się skończyły, bo kurna kiedy, jak wstaję o 5:30, a wracam o 19-20tej. Nawet zwierzaka ostatnio On karmi, mimo, że zawsze to był mój obowiązek. Po drugie, wieczorne obżarstwo i tycie. Tycie, które już zaczęło mnie wnerwiać.

Powiedziałam lekarzowi, że źle mi z tym wszystkim, że jestem nerwowa ostatnio, no i przepisał trazodon. A co, uważasz, że źle zrobił?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez violet_hair_ 26 mar 2014, 21:25
maniek123321, to ja miałam szczęście...

marimorena, jeśli boisz się lekarza to go zmień, ja ze swoim mogę swobodnie rozmawiać, sugerować... to ma być współpraca a nie jazda na pacjenta
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez marimorena 26 mar 2014, 21:27
nie, on jest w porządku i ogólnie miły i mnie słucha, ale ja nie potrafię się wypowiedzieć i przekonać do swojego.. dlatego potrzebowałabym wiedzy że być może mam rację a nie sobie wymyślam

przez maniek123321 27 mar 2014, 10:00
nie musisz przedstawiac mu najnowszych badan ani o nich opowiadac aby zgodzil sie na podwyzszenie dawki :lol:

mozesz smialo mu zaproponowac podwyzszenie dawki do 100mg (za pare miesiecy nawet do 150/200), nie powinien miec nic przeciwko skoro dzialanie nie jest wystarczajaco mocne.
mowisz " Panie, dawaj mnie pan tu recepte na setke bo ja nic nie czuje a musi tarzac"
:lol:

tak powaznie to powiedz mu ze na ciebie nic nie dziala taka dawka i zaproponuj 100mg sertry

-- 27 mar 2014, 10:18 --

tolerancja na lek nie wzrasta lecz moze sie wydawac sie ze dzialanie slabnie bo albo przyzwyczajasz sie juz do takiego stanu albo dawka za mala

-- 27 mar 2014, 10:19 --

sie sie sie sie sie

-- 27 mar 2014, 10:19 --

<looooooooooooooooooooooooooooooooooooooool>
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez pika30 27 mar 2014, 22:02
witajcie :) u mnie dziś 14 tabletka zażyta i kurcze mam nasilone lęki, czuję się jakbym usiedzieć nie mogła, taki mam niepokój jakiś, czuję się jakbym miała w jakąś manię wpaść, myślicie że to możliwe?

Sortuj wg