SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
204
60%

Nie
81
24%

Zaszkodziła
57
17%

Liczba głosów : 342

przez violet_hair_ 18 mar 2014, 00:22
lunatic, dzięki, coś w tym jest... na razie zmniejszyłam dawkę na 25mg, dziś czuję się lepiej, ale zobaczymy jak dalej, jeśli nie przejdzie odstawiam. Tylko tu pytanie: ile zmniejszać dawkę i przez jaki czas do całkowitego odstawienia?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Pablo5HT1 18 mar 2014, 00:23
Pika30
Zoloft jest dobry na natręctwa. Wiec nie skacz z leku na lek np.na paroksetyne czy wenlafaksyne bo to jedna rodzina. Przetrzymaj na 25 mg ładnych kilka dni, potem jak poczujesz że Cię nie szarpie to zwiększ na 50 mg i bierz ten lek dwa miesiące. Wtedy dopiero się zacznij zastanwaiac nad zmianą na inny. Minimum to moim zdaniem 5-6 tygodni żeby ocenić. Zza dużo afobamu tez nie bierz.

przez lunatic 18 mar 2014, 00:25
violet_hair_,
przy tak krótkim czasie brania moznaby od razu odstawic, ale wtedy nie sprawdzisz nizszych dawek, moze sie okazac ze na Ciebie 1/4 dziala dobrze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pablo5HT1 18 mar 2014, 00:26
lunatic
Akurat z SSRI i woóle antydepresantami w leczeniu lęków to jest tak, ze zawsze na początku się pogarsza, takie to już leki, potem około 2-3 tygodnie tak samo a około 4-5 tygodni poprawia się. Się po prostu muszą receptory poprzestawiać, przemodelowac sie musi.
Jedynie benzo pomagają od ręki ale potem szkody więcej niz pożytku.

przez lunatic 18 mar 2014, 00:28
Pablo5HT1 napisał(a):Pika30
Zoloft jest dobry na natręctwa. Wiec nie skacz z leku na lek np.na paroksetyne czy wenlafaksyne bo to jedna rodzina. Przetrzymaj na 25 mg ładnych kilka dni, potem jak poczujesz że Cię nie szarpie to zwiększ na 50 mg i bierz ten lek dwa miesiące. Wtedy dopiero się zacznij zastanwaiac nad zmianą na inny. Minimum to moim zdaniem 5-6 tygodni żeby ocenić. Zza dużo afobamu tez nie bierz.

akurat miedzy tymi lekami:paro, sertra i wenla mogą być spore różnice, wiem bo brałem wszystkie i każdy działał inaczej

-- 17 mar 2014, 23:29 --

Pablo5HT1,
ja juz tyle czasu jestem w temacie ze nie musisz mi tego tłumaczyc

przez marimorena 18 mar 2014, 00:32
violet_hair_, 25 może w ogóle nie działać

przez lunatic 18 mar 2014, 00:34
marimorena,
sugerujesz pozostanie na dawce na ktorej ktoś sie źle czuje ponad miesiąc?

przez marimorena 18 mar 2014, 00:40
nic nie sugeruję, ale też nie ma sensu branie dawki ktora nie da efektu terapeutycznego a tylko uboczne

przez Pablo5HT1 18 mar 2014, 00:41
lunatic
Ty tęz mi nie musisz tłumaczyć też jestem sporo w temacie, że są różnice, tylko co z tego, że są? Ogólny profil na leczenie zaburzeń typu natręctwa i lęki jest podobny, najwieksza różnica jest między fluo a resztą SSRI, sertralina nie różni sie aż tak bardzo od paroksetyny a ma mniej skutków ubocznych, jest dość dobra na lęki i natręctwa, porównywalna z paroksetyną, a odczucia subiektywne to wiesz... wiadomo, ze każdy dział inaczej, wenlafaksyna to SNRI jeśli już ale niech Ci będzie.... moim zdaniem zamaina sertraliny na paroksetynę jest absurdalna, a co paroksetyna nie adoptuje się? , to samo masz. A ile na paroksetynie wiećej skutków ubocznych i jak trudno sie odstawia. Wenlafaksyna to samo, chociaz wenlafaksyna moim zdaniem to lepszy lek od paro.

przez lunatic 18 mar 2014, 01:03
Pablo5HT1 napisał(a):lunatic
Ty tęz mi nie musisz tłumaczyć też jestem sporo w temacie,

no ok, tylko pokaz mi gdzie ja Ci cos tłumacze?

-- 18 mar 2014, 00:05 --

a co do paro i sertry to są dwa leki leżące na przeciwnych biegunach całej grupy SSRI, paro jest zaliczana do najbardziej sedatywnych a fluo i sertra do aktywizujących, i to nie jest moje subiektywne odczucie tylko tak są zaklasyfikowane

-- 18 mar 2014, 00:17 --

wracając jeszcze do czasu dzialania czy warto czekać dłużej czy nie to każdy zrobi jak uważa bo najlepiej wie jak się czuł wcześniej a jak się czuje po jakimś tam czasie, lekarze mają z tym problem co robic czasami a co dopiero zeby na forum ktos mogl na odleglosc stwierdzic jednoznacznie bierz albo nie bierz dalej

-- 18 mar 2014, 00:36 --

marimorena napisał(a):nic nie sugeruję, ale też nie ma sensu branie dawki ktora nie da efektu terapeutycznego a tylko uboczne

dwa lata byłem na połówce paro bo większej nie tolerowałem przez dużą sennosć i wystarczyła zeby zapobiec napadom paniki a nie dawała senności, poza tym chyba nawet lekarz zalecił Violet zmniejszenie na 25 z tego co pamiętam

przez pika30 18 mar 2014, 11:35
Pablo5HT1 napisał(a):Akurat z SSRI i woóle antydepresantami w leczeniu lęków to jest tak, ze zawsze na początku się pogarsza, takie to już leki, potem około 2-3 tygodnie tak samo a około 4-5 tygodni poprawia się. Się po prostu muszą receptory poprzestawiać, przemodelowac sie musi.
Jedynie benzo pomagają od ręki ale potem szkody więcej niz pożytku.

podniosłeś mnie na duchu :* :*
jestem non stop śpiąca? ale mam zwiększone lęki, to normalna reakcja?

przez Synsa 18 mar 2014, 12:36
Psychiatra jak mówiłam że nie podobają mi się nowe leki powiedziała że po 3 tygodniach to nawet jeszcze nie działają. Podobno do 3 miesięcy może nie być poprawy albo pogorszenie. Te 1,5 miesiąca jeszcze poczekam. Zobaczymy co będzie. Jak dupsko blade to do zmiany i tyle.
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

przez lunatic 18 mar 2014, 12:49
Synsa napisał(a):Psychiatra jak mówiłam że nie podobają mi się nowe leki powiedziała że po 3 tygodniach to nawet jeszcze nie działają.

u jednych działają u innych może nie działają, byłbym daleki od takich jednoznacznych stwierdzeń

przez violet_hair_ 18 mar 2014, 13:18
lunatic, tak dobrze pamiętasz, psychiatra zalecił mi zmniejszenie na 25mg, czuję się nawet ok, nie jestem senna, za to wystrzelona w kosmos, po 3h snu budzę się i koniec...nie mogę więcej spać...teraz to nie wiem czy ta dawka jest dobrym pomysłem na noc...
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg