SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez pika30 17 mar 2014, 00:31
50 mg, nie chciałam się bawić w połówki bo chcę żeby szybko zadziałało, mam malutkie dziecko i muszę się nim zajmować, niestety nie mogę sobie pozwolić na leżenie w łóżku, masakra.Muszę funkcjonować, nie mogę chorować ;)

-- 16 mar 2014, 23:36 --

ja nie mam depresji, chce mi się żyć, mam wszystko, fajnego męża, pracę, dziecko, jestem wesołą osobą, mam okropne stany lękowe, boję się, sama nie wiem czego, wymyślam choroby, wpadam w panikę, wydaje mi się że zwariowałam, wcześniej wmawiałam sobie schizofrenię, ale byłam u sześciu psychiatrów, i robiłam test osobowości u psychologa klinicznego i każdy mi mówi że to nerwica.

przez miko84 17 mar 2014, 10:42
Nerwica, ZOK, stany lękowe, wszystko to na co wygląda jest dobrze leczone przez leki typu SSRI, tylko potrzeba czasu bo początkowo wszystko się zazwyczaj nasila.
miko84

przez hania33 17 mar 2014, 11:03
pika30, zmienilas lek?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pika30 17 mar 2014, 20:19
hej hania33, wcześniej brałam eliceę, ale to przez 4 dni tylko i odstawiłam, teraz zaczynam brać zoloft ale jest mi dużo gorzej :( przed braniem leku aż tak źle się nie czułam :( dziś łykam 4 tabletkę, ale chyba wspomogę się dziś afobamem. Co u Ciebie kochana, jak się masz?

przez Pablo5HT1 17 mar 2014, 20:26
Pika30
Właśnie w stanach lękowych powinnaś zacząć od dawki 25 mg, podnieść dopiero na 50 mg po jakiś 10 dniach a może nawet po dwóch, trzech tygodniach, a tak to masz sajgon bo sie adoptuje sertralina, dorzuć doraźnie hydroxyzynę albo Trittico w małych dawkach.

-- 17 mar 2014, 19:29 --

Wiec ja bym ci radził zmniejszyć teraz na 25 mg i brac tak 10-14 dni bo tak to zaczniesz brac tego afobamu dużo i sie uzależnisz. Nie jest tak, ze jak będziesz brać na pocżatku te 25 to nie zadziała, zadziała. Zresztą doczytaj ulotkę co tam piszą, na lęki się zaczyna do małych dawek.

przez pika30 17 mar 2014, 20:29
Pablo5HT1, nie cierpię hydroksyzyny, mam na niej lęki i jestem tak śpiąca że nie mam siły panikować :)
należę do niecierpliwych osób , chcę szybko, w dupie ze wszystkim , przeżyję , o ile nie zwariuję....

przez Pablo5HT1 17 mar 2014, 20:34
Pika 30
To zrób tak, zmniejsz przejściowo dawke sertraliny, i myśl, że to zadziała, po tygodniu zwiększ z powrotem. a do tego bierz afobam ale mało i Trittico. Jak teraz biore Mobemid na lęki to mi pierwsze 3 dni tez nasilał i biore mniejsza dawkę. Tak to juz jest po antydepach, mnie na przykład sie nasila deprecha teraz, jakbym pojechał pełną dawka to dopiero bym miał doła. Trzeba umiejętnie żonglowac tymi prochami. a jak dowalisz od razu max to wcale nie przyśpieszysz.

przez pika30 17 mar 2014, 21:38
ehhh, może i masz rację , nie wiem, łyknęłam całą 50 mg, chyba gorzej być nie może :( czasami mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam biorąc zoloft bo zastanawiałam się jeszcze nad seroxatem, albo wenlą. Dokuczają mi natrętne myśli, mam nadzieję że zoloft na to pomoże.

przez violet_hair_ 17 mar 2014, 23:57
violet_hair_ napisał(a):
lunatic napisał(a):bralas kiedykolwiek jakis inny SSRI zeby miec jakies porownanie?

kilka lat temu próbowałam wejść na Escitalo i Venlę (to akurat SNRI) - oba się nie udały, po skutkach ubocznych psychiatra stwierdziła, że nie toleruję serotoniny i te leki odpadają. Ale wtedy to nic o tym nie wiedziałam...

lunatic jakieś sugestie?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 18 mar 2014, 00:14
violet_hair_,
moge zacytować słowa mojego lekarza "jezeli organizmowi czegoś brakuje nie powinien źle reagować gdy to dostanie"

-- 17 mar 2014, 23:16 --

odwracając to w drugą stronę, jezeli reaguje źle i to nie przechodzi możnaby wywnioskować ze to na co źle reaguje nie jest mu w danej chwili potrzebne

-- 17 mar 2014, 23:19 --

albo nie w tak dużej ilości

przez violet_hair_ 18 mar 2014, 00:22
lunatic, dzięki, coś w tym jest... na razie zmniejszyłam dawkę na 25mg, dziś czuję się lepiej, ale zobaczymy jak dalej, jeśli nie przejdzie odstawiam. Tylko tu pytanie: ile zmniejszać dawkę i przez jaki czas do całkowitego odstawienia?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Pablo5HT1 18 mar 2014, 00:23
Pika30
Zoloft jest dobry na natręctwa. Wiec nie skacz z leku na lek np.na paroksetyne czy wenlafaksyne bo to jedna rodzina. Przetrzymaj na 25 mg ładnych kilka dni, potem jak poczujesz że Cię nie szarpie to zwiększ na 50 mg i bierz ten lek dwa miesiące. Wtedy dopiero się zacznij zastanwaiac nad zmianą na inny. Minimum to moim zdaniem 5-6 tygodni żeby ocenić. Zza dużo afobamu tez nie bierz.

przez lunatic 18 mar 2014, 00:25
violet_hair_,
przy tak krótkim czasie brania moznaby od razu odstawic, ale wtedy nie sprawdzisz nizszych dawek, moze sie okazac ze na Ciebie 1/4 dziala dobrze

przez Pablo5HT1 18 mar 2014, 00:26
lunatic
Akurat z SSRI i woóle antydepresantami w leczeniu lęków to jest tak, ze zawsze na początku się pogarsza, takie to już leki, potem około 2-3 tygodnie tak samo a około 4-5 tygodni poprawia się. Się po prostu muszą receptory poprzestawiać, przemodelowac sie musi.
Jedynie benzo pomagają od ręki ale potem szkody więcej niz pożytku.

Sortuj wg