SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez kejt 01 lut 2009, 15:19
miko: mi lekarka powiedziała,że mogą być skutki uboczne ale minimalne i same powinny przejść do 2 tygodni.ja wzięłam 1 tabletkę wieczorem,obudziłam się w nocy miałam straszną suchość w ustach,kiedy chciałam wstać nie mogłam bo miałam straszne zawroty w głowie,miałam zaburzenia równowagi i taką mgłę przed oczami,nie mogłam iść normalnie bo chwiałam się jak pijak,do tego byłam strasznie nadpobudliwa,serce mi waliło i nie mogłam zasnąć,miałam nudności,oblewały mnie zimne poty najgorsze potem było uczucie drętwienia nóg...a że asentra to lek o przedłużonym działaniu następnego dnia trzymało mnie te drętwienie nóg i kręciło mi się w głowie,cały dzień przespałam... skutki uboczne jeśli są to powinny być minimalne i trwać do 2tyg.po7-8tyg powinno być już działanie leku i powinneś się lepiej czuć.ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza,ten lek powinien Ci pomóc a nie szkodzić..ja bym nie mogła tego leku przyjmować i czekać 2 tyg aż miną skutki uboczne bo nie dałabym rady normalnie funkcjonować...

przez kejt 01 lut 2009, 15:21
a jaką przyjmujesz dawkę?może jest za duża i masz przedawkowanie bo to za długo na działanie skutków ubocznych :?

przez miko84 01 lut 2009, 15:27
Staram się przetrzymać te skutki uboczne. Najgorsze jest to uczucie zimna. Gdy jestem w pracy wszystkim jesto gorąco,a mi stale zimno. Nie chce za szybko zrezygnować,bo większość leków antydepresyjnych działa na Serotoninę. Kiedyś byłem na rexetinie i miałem podobnie. Może u mnie okres przystosowawczy jest dłuższy... Pocieszam się ;) Biorę minimalną dawkę dzienną, czyli 50 mg...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kejt 01 lut 2009, 17:45
Miko mam nadzieję,że będzie dobrze!że Tobie pomoże:) 3maj się:)

Re: Zoloft

przez Jojajna 03 lut 2009, 01:06
Brałam Zoloft przez pół roku. Miałam w tym czasie bezsenność, więc brałam go razem z nasennymi. Nie ma przeciwwskazań. Z alkoholem też można łączyć, więc bez obawy. Może zamiast zwiększać dawkę zmień lek? Może lekarz przepisze Ci o trochę silniejszy. Do długotrwałego leczenia bardzo dobrze nadaje się Seroxat.
Kiedy brałam lek tez nie miałam apetytu, wtedy najlepsze są zmiksowane zupy.

Re: Zotral

przez militant 03 lut 2009, 14:29
Nie wiecie czy razem z tym lekiem można zażywać taurynę? Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni, a swoją dietę wspomagam glutaminą (L-glutamina). Jednak do każdej glutaminy dostępnej na rynku dodawana jest tauryna- aminokwas, który chroni mięśnie przed rozpadem i polepsza funkcje transportowe.
Problem w tym, że tauryna działa też pobudzająco (dlatego jest dodawana do napojów energetycznych). Stąd moje wątpliwości czy mogę łączyć te dwa specyfiki...

przez militant 03 lut 2009, 14:32
Nie wiecie czy razem z tym lekiem można zażywać taurynę? Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni, a swoją dietę wspomagam glutaminą (L-glutamina). Jednak do każdej glutaminy dostępnej na rynku dodawana jest tauryna- aminokwas, który chroni mięśnie przed rozpadem i polepsza funkcje transportowe.
Problem w tym, że tauryna działa też pobudzająco (dlatego jest dodawana do napojów energetycznych). Stąd moje wątpliwości czy mogę łączyć te dwa specyfiki...

przez namiestnik 03 lut 2009, 14:40
Ja zażywam i nic mi nie jest.

przez miko84 03 lut 2009, 17:05
Może Was boleć serce po Sertralinie. Ja tak mam. Serotonina u niektórych może kurczyć naczynia krwionośne,co może skutkować szybszym biciem serca. Możliwe że to z tego ból serca.
miko84

przez Princessa 03 lut 2009, 18:01
Brałam Asentre przez 13 miesiecy..Nie pomogłami zbytnio..Nawet musze przyznać ze potem bylo jeszcze gorzej...

[*EDIT*]

Brałam Asentre przez 13 miesiecy..Nie pomogłami zbytnio..Nawet musze przyznać ze potem bylo jeszcze gorzej...
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez namiestnik 03 lut 2009, 18:23
Nie dla każdego to jest. Jednemu pomaga innemu nie. A co Tobie pomogło?

przez miko84 03 lut 2009, 20:31
Jak macie problemy ze spaniem i mały apetyt na Asentrze,to dodajcie Mianserynę na noc.
miko84

przez wiola_jaw 09 lut 2009, 20:44
witajcie :smile: ja zaczynam brać zotral od jutra, trochę się boję, mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle...lekarka mi mówiła, że na natręctwa i te sprawy lek zaczyna działać po dłuższym czasie, to zależny od organizmu, może nawet po miesiącu dopiero okazać swoje pozytywne działanie, także chyba trzeba przejść ten wstępny, męczący etap i czekać aż wreszcie poczujemy, że działa;powodzenia kochani!

Re: Zoloft

przez Posttrauma 11 lut 2009, 11:00
Ja zaczynam 3 tydzień brania Zoloftu z Cloranxenem jako wspomagaczem. Widze jednak, że należe do tej grupy, która musi dłużej poczekać na efekty. Więc albo zmienię albo zjem kolejne opakowanie czyli następne 4 tyg (po 50 mg dziennie). Na razie mam tylko skutki uboczne, z których najgorsza jest bezsenność. Nie wiedziałem czy te skutki to po benzo czy po SSRI ale jak poczytałem ten temat to już nie mam wątpliwośći. Na razie ratuje mnie Cloranxen, a jak mi go zabrakło to 5 piw ;) W ogóle z tym alkoholem to mój lekarz twierdzi żeby nie demonizować tematu. Oczywiście nie można połknąć 4 tabletek i popić szklanką wódki, ale jak sie rano weźmie Zoloft to wieczorem spokojnie można pare piw wypić, najwyżęj sie szybciej zaśnie. W encykopedii leków i chyba w ulotce pisze, że nieudowodniono interakcji ssri z alkoholem. Oczywiście wszystko w rozsądnych dawkach i na własną odpowiedzialność. Każdy organizm jest inny. Ja mam wrażenie, że na mnie bardziej działa alkohol niz tabletki.

Sortuj wg