SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez maniek123321 07 mar 2014, 11:29
jak sie sprawuje sertra jako lek aktywizujacy?
dostalem na wieczor sertry 100mg + 1mg fluanxolu w dzien, mysle ze raczej mnie pobudzi taki zestaw czy sie myle?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Marian_Paździoch 07 mar 2014, 12:57
maniek123321, w teorii od 150mg działa na dopaminę, z tego aktywizacja ma wynikać. W praktyce na 100mg również możesz to odczuć. Ja na 200mg odczuwałem to aż za bardzo - niepokój ruchowy, niemożność usiedzenia na dupie.
Marian_Paździoch

przez maniek123321 07 mar 2014, 13:39
czyli dawka w sam raz zeby akatyzji meczacej nie dostac
dzieki za informacje
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 07 mar 2014, 14:05
Dawkę dobiera się indywidualnie, ile ludzi tyle reakcji na dany lek czy dawkę a sugerowanie się informacjami że np. 150mg działa dopaminowo nie ma najmniejszego sensu.

-- 07 mar 2014, 14:20 --

Zresztą sertralina to i tak przede wszystkim bomba serotoniny przez co transmisja dopaminergiczna będzie przygaszona.
Popiół

przez miko84 07 mar 2014, 14:41
Zgadzam się z tym, że serotonina "zaleje" dopaminę.
miko84

przez Santiago20 07 mar 2014, 23:43
Witam,

jak się ma Wenlafaksyna do SERTRALINY ? Warto zmieniać Wenle na serte czy nie?

przez marimorena 07 mar 2014, 23:50
a 50mg sertry tak samo 'zalewa' dopaminę?

przez Marian_Paździoch 08 mar 2014, 11:12
Santiago20, dziwne pytanie, czy warto zmieniać. Zależy czego oczekujesz, a co Ci się w obecnym leku nie podoba. Zależy też od tego, jaką masz diagnozę. Ja akurat przeszedłem z sertraliny na wenlę i pod względem działania p. depresyjnego jest o wiele lepiej.
Marian_Paździoch

przez miko84 08 mar 2014, 11:24
marimorena sertralina nawet w dawce 50 mg jest bardzo silnym lekiem serotoninowym. Upraszając można powiedzieć, że serotonina stoi w pewnej kontrze do dopaminy. Zaburzenia seksualne po SSRI są tego najprostszym przykładem.
miko84

przez MalaMi1001 08 mar 2014, 11:59
A słuchajcie można przedobrzyć z tymi lekami? W sensie wpadać w nastrój mega samopoczucia bez powodu? Ja mam tak ostatnio, był jeden dzień gorszej formy ale tak poza tym trwa nastrojowy high constans. Kiedy powinno się leki odstawiać? Bo boję się, że jak teraz odstawię to będzie zjazd w dół, bo tak mi prochy pomieszały w mózgu :roll:

przez CórkaNocy 08 mar 2014, 12:20
MalaMi1001, pewnie, że można, u mnie stosunkowo łatwo o nadmierne wzwyżki nastroju po lekach, tzw. hipomanię, potrafię wpadać ze skrajności w skrajność, z dołu i wyczerpania w euforię. nawet lubię ten stan, kiedy czuję że żyję aż za bardzo, bo to całkowite przeciwieństwo tego jak jest ze mną teraz
CórkaNocy

przez MalaMi1001 08 mar 2014, 12:43
CórkaNocy, ja też nie powiem, żeby mi się to nie podobało, jednak kiedyś te leki trzeba będzie odstawić i co wtedy? Pamiętam jak po hipnozie super się czułam, pojechałam na szkolenie i zapomniałam leków, uznałam, że to w sumie dobry omen i odstawiłam. Super nastrój trwał pół roku, później z wiadomego powodu znowu zjazd. Myślę,że teraz w trakcie terapii i po tym co już wiem o sobie takiego zjazdu nie będzie, o to się nie martwię. Powstaje jednak problem tego, że teraz mój mózg fizycznie może pokazać co potrafi i nie musi to mieć żadnego związku z umysłem :?

przez maniek123321 08 mar 2014, 12:58
Zresztą sertralina to i tak przede wszystkim bomba serotoniny przez co transmisja dopaminergiczna będzie przygaszona.
Zgadzam się z tym, że serotonina "zaleje" dopaminę.

jesli chodzi o aktywizacje to dawka 150mg powinna swoje zrobic bo nie chodzi tu o polepszenie dopaminowego nastroju (nie uzyska sie jego w SSRI gdyz zazwyczaj leki z tej grupy albo blokuja dopamine lub [j/w] serotonina ja "przytlumia")
dopamina to nie tylko poprawa humoru a bardzo wazny neuroprzekaznik miesniowy, przekazuje ona impulsy z mozgu do miesni o koniecznosci ruszania konczynami w skrocie mowiac (stad te czeste akatyzje)
akatyzja=aktywizacja dla lekarzy ale nam o co innego w checi do dzialania chodzi. prawda?:mrgreen:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Lord Kapucyn 08 mar 2014, 13:04
MalaMi1001 napisał(a):A słuchajcie można przedobrzyć z tymi lekami? W sensie wpadać w nastrój mega samopoczucia bez powodu? Ja mam tak ostatnio, był jeden dzień gorszej formy ale tak poza tym trwa nastrojowy high constans.

Chodzi Ci o coś a la (hipo)mania? Wiesz, według wiodącej HIPOTEZY tak jak depresja jest związana z niedoborem serotoniny i noradrenaliny, tak mania ponoć jest związana z nadmiarem serotoniny i noradrenaliny w szczelinach synaptycznych. LPD mogą spowodować zmianę fazy z depresji w manię. Tylko teraz zdania są podzielone. Jedni uważają, że konieczne są pewne predyspozycje neurobiologiczne i taka osoba musi cierpieć na utajony ChAD, aby zaszła zmiana fazy z depresyjnej w manię. Inni uważają, że u osoby "normalnej"(nie chorującej na ChAD) LPD też mogą zaindukować manię. W cyklotymii są "mniejsze" fazy- subdepresja i hipomania.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg