SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
200
60%

Nie
78
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 334

przez miko84 02 mar 2014, 18:51
Tańczący z lękami wszystko co wspominasz to nic w porównaniu do siły SSRI, ale np. przy suplementacji 5-HTP ludzie wspominają o podobnych objawach (oczywiście nie tak mocnych).
miko84

przez Tańczący z lękami 02 mar 2014, 19:52
lunatic, domyślałem się, że działanie dziurawca będzie słabsze
miko84, czyli zasada w suplementacji będzie taka sama jak przy SSRI: ta anielska serotonina nadal będzie gwałcić szatańskie receptory :twisted: Tylko dlaczego niektórzy mają tak dużo tych receptorów: a)rodzą się z nimi b) długotrwałe obniżenie serotoniny upreguluje je/ zwiększa ich ilość c) obie odpowiedzi d) żadna z powyższych
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 03 mar 2014, 08:41
renee.madison, no czasami trzeba pójść na kompromis, u mnie problem polega na tym że bilans korzyści i strat nie wychodzi zbyt korzystnie.

-- 03 mar 2014, 08:56 --

Tańczący z lękami, ssri to bomba serotoninowa w porównaniu do suplementów więc zmiany receptorowe będą nieporównywalnie mniejsze a co za tym idzie to mniej skutków ubocznych ale też mizerny efekt terapeutyczny, poza tym to że serotonina pomaga nie oznacza wcale że mamy jej niedobór.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 03 mar 2014, 09:55
Tańczący z lękami nikt się nie rodzi z dużą ilością "złych" receptorów - powoduje to stres i procesy zapalne (cytokiny), może też powodować długotrwały "niedobór" serotoniny a przez to upregulacja tych receptorów (co powoduje ten niedobór to już inna sprawa) - ale np. u kobiet żeńskie hormony potrafią "zbijać" receptory 5-HT2c, dlatego u kobiet większość przypadków depresji to depresja atypowa (ze sporą reaktywnością nastroju, można powiedzieć nadmierną, co momentami przypomina zespół napięcia przedmiesiączkowego z drażliwością i zmianami nastroju).

Tak jak pisze wyżej Popiół - to że leki serotoninowe pomagają nie oznacza że nam jej brakowało. Po prostu serotonina powoduje kaskady zmian w mózgu. Ale równie dobrze to działanie może mieć lek o innym mechanizmie działania.
miko84

przez MalaMi1001 03 mar 2014, 10:01
No, a ja sobie wczoraj nie wzięłam trazodonu i całą noc nie spałam tak mnie rozwala sertralina i reboksetyna. Ale w planach mam odstawianie wszystkich prochów, odstawiał ktoś sertralinę? Długo trzeba się paprać z dzieleniem tabletki na cząstki?

przez ladywind 03 mar 2014, 13:07
Długo trzeba się paprać z dzieleniem tabletki na cząstki?
ja tam odstawiam od razu, nie bawie się w jakieś połowki, ćwiartki itp i jakoś nic mi sie nigdy nie działo.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez violet_hair_ 03 mar 2014, 13:54
U mnie dzień 17 i generalnie smutno i byle jak. Lęki mam nadal, z domu sama nie wychodzę, mam poczucie jakbym była duchem/nieobecna, nic mi się nie chce kompletnie, dzień mi się dłuży, zero energii. Czuję że nie jestem sobą - chciałabym wrócić do żywych :( Wizyta u psychiatry za 2tyg. Totalna beznadzieja. Jest mi non stop słabo...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 03 mar 2014, 13:59
Ja tez odstawialem od razu i to w dodatku paroksetyne,nie bylo tak zle jak sie spodziewalem

przez chronic 03 mar 2014, 15:20
No i /cenzura/. Na wczorajszym kacu wróciłem do poprzedniego stanu :why:

przez miko84 03 mar 2014, 16:22
Alkohol jest znany z tego, że cofa postępy w leczeniu psychiatrycznym.
miko84

przez wisnia80 03 mar 2014, 17:00
Przeczytałem ulotkę od setry. Jest tam napisane że działa na dopaminę, mam rozumieć, że będzie to działanie mobilizujące? Jeśli dobrze zrozumiałem.

A jeszcze takie pytanie setra vs. paro uboki/działanie/podobieństwa/różnice :mrgreen:

przez chronic 03 mar 2014, 17:56
wisnia80, W moim przypadku był duży efekt mobilizujący, nie wiem jak u innych.

przez lunatic 03 mar 2014, 18:18
wisnia80 napisał(a):Przeczytałem ulotkę od setry. Jest tam napisane że działa na dopaminę, mam rozumieć, że będzie to działanie mobilizujące? Jeśli dobrze zrozumiałem.

A jeszcze takie pytanie setra vs. paro uboki/działanie/podobieństwa/różnice :mrgreen:

Podnosi motywacje,osobiscie o wiele bardziej wole tego typu aktywizacje niz noradrenalinowa energie z ktora czesto nie wiadomo co zrobic
Co do porownania z paro moim zdaniem jest lepsza pod kazdym wzgledem,chociaz u osob z silna nerwica paro moze zadzialac lepiej wyciszajaco i to chyba jedyny aspekt w ktorym moglaby byc paro lepsza

przez rdzaa 04 mar 2014, 00:35
Na paro byłam mega zmulona, wszystko było mi obojętne. Wcale mi to nie poprawiło humoru, jak siedziałam zamknięta w sobie i czułam, że znowu tracę kontakt z otoczeniem.

Ponawiam pytanie, bo trochę ważne dla mnie: jak wam wpływa sertalina na kondychę? Zaczęliście jakies sporty uprawiać na tym? Serducho pika?

Sortuj wg