SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez renee.madison 01 mar 2014, 20:41
ok, dam jeszcze szansę miansie :). Jesteś zadowolony ze swojego zestawu? mirta daje radę? (w sumie chyba z miansą podobne bardzo).
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez rdzaa 01 mar 2014, 21:28
renee.madison napisał(a):Czy ktoś z Was brał coś do sertry na koncentrację?
Mój obecny zestaw jest ok (poradził sobie z NN i napadami lęku o lepszym samopoczuciu i motywacji nawet nie marzę), ale po ssri jestem umysłowym wrakiem-nie potrafię się skupić, zapominam co kto do mnie powiedział 2 minuty temu, ogólnie nie ogarniam, w pracy z tego nadmiernego skupienia kręci mi się w głowie, a i tak sporo rzeczy zawalam przez to.
Nie chcę zmieniać sertraliny, chcę odstawić miansę-tylko czym ją zastąpić? Już nie daję rady z myślami, że mnie zwolnią.

Sprobuj z nootropilem - lekarz powinien bez problemu wypisac. Wrzucilam wlasnie 400 mg, po pierwsze bardzo mi zawsze poprawia humor, po drugie - wiadomo koncentracja. Poza tym wydaje mi sie, ze mozna sprobowac tradycyjnych, niedocenianych przy leczeniu farmakologicznym sposobow jak lecytyna itd. Na pewno nie zaszkodzi.

przez Popiół 01 mar 2014, 21:36
Też czuję się jak gamoń od czasu kiedy dołożyłem sertraline do miansy, pamięć i koncentracja nie funkcjonują jak trzeba.
Do tego zapomniałem że istnieje coś takiego jak popęd seksualny, strasznie źle toleruję ssri pod tym względem, mianseryna nic nie pomaga a sertralina kastruje tak samo jak paroksetyna i spółka. :bezradny:
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez renee.madison 01 mar 2014, 22:39
Popiół, mi koncentracja spadła do zera po ok 2 miesiącach na 200mg, wcześniej było ok pod tym względem.
O popędzie już nie wspominam nawet :/
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez miko84 02 mar 2014, 10:26
renee.madison nie za bardzo, ale biorę ponad tydzień. Wcześniej brałem sertralinę z mianseryną (przez 12 tygodni) i też nie byłem zadowolony. Ja źle toleruję SSRI - dużo lepiej się czułem na samej mirtazapinie. Ale Tobie może pomóc, myślę, że warto spróbować.
miko84

przez Tańczący z lękami 02 mar 2014, 14:28
od kilku dni na ciut mniejszej dawce i jest dużo lepiej, stabilnie, spokojnie, jestem bardziej otwarty, towarzyski, jest naprawdę dobrze. Zawsze tak mam po odstawce/zmniejszaniu SSRI, ale jak odstawiam zupełnie to licho jednak wraca po jakimś czasie. Ale wiem, że istnieje u mnie ścisła zależność między działaniem SSRI a nadmiernym, lękowym pobudzeniem. Ogólnie mówiąc SSRI mi szkodzą i pomagają jednocześnie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 02 mar 2014, 16:00
Tańczący z lękami,
ja mam zawsze wyraźną poprawę po zmniejszeniu dawki SSRI albo odstawieniu całkiem, niestety nie trwa to zbyt długo

przez rdzaa 02 mar 2014, 16:06
Jak sertalina wplywa na wasza kondycje fizyczna?

przez Tańczący z lękami 02 mar 2014, 18:12
pytanie do ekspertów: czy jeśli zwiększymy serotoninę w sposób bardziej naturalny: większa ilość tryptofanów w pożywieniu, ew suplementacja 5htp, dziurawiec, etc to czy wytworzona przez organizm serotonina będzie działać w ten sam sposób co SSRI czyli pobudzać nadmiernie np. rec 5ht2? Na logikę chyba będzie podobne działanie, ale proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie

przez lunatic 02 mar 2014, 18:40
dziurawiec czy inne suplementy nie działają z taką siłą co SSRI i nie w taki sposób, chociaz dziurawiec chyba oprocz tego ze jest IMAO ma jakis mały wpływ na wychwyt zwrotny, wiec nawet jakby było takie działanie receptorowe o jakim piszesz to z jaką małą siłą by to było

przez miko84 02 mar 2014, 18:51
Tańczący z lękami wszystko co wspominasz to nic w porównaniu do siły SSRI, ale np. przy suplementacji 5-HTP ludzie wspominają o podobnych objawach (oczywiście nie tak mocnych).
miko84

przez Tańczący z lękami 02 mar 2014, 19:52
lunatic, domyślałem się, że działanie dziurawca będzie słabsze
miko84, czyli zasada w suplementacji będzie taka sama jak przy SSRI: ta anielska serotonina nadal będzie gwałcić szatańskie receptory :twisted: Tylko dlaczego niektórzy mają tak dużo tych receptorów: a)rodzą się z nimi b) długotrwałe obniżenie serotoniny upreguluje je/ zwiększa ich ilość c) obie odpowiedzi d) żadna z powyższych

przez Popiół 03 mar 2014, 08:41
renee.madison, no czasami trzeba pójść na kompromis, u mnie problem polega na tym że bilans korzyści i strat nie wychodzi zbyt korzystnie.

-- 03 mar 2014, 08:56 --

Tańczący z lękami, ssri to bomba serotoninowa w porównaniu do suplementów więc zmiany receptorowe będą nieporównywalnie mniejsze a co za tym idzie to mniej skutków ubocznych ale też mizerny efekt terapeutyczny, poza tym to że serotonina pomaga nie oznacza wcale że mamy jej niedobór.
Popiół

przez miko84 03 mar 2014, 09:55
Tańczący z lękami nikt się nie rodzi z dużą ilością "złych" receptorów - powoduje to stres i procesy zapalne (cytokiny), może też powodować długotrwały "niedobór" serotoniny a przez to upregulacja tych receptorów (co powoduje ten niedobór to już inna sprawa) - ale np. u kobiet żeńskie hormony potrafią "zbijać" receptory 5-HT2c, dlatego u kobiet większość przypadków depresji to depresja atypowa (ze sporą reaktywnością nastroju, można powiedzieć nadmierną, co momentami przypomina zespół napięcia przedmiesiączkowego z drażliwością i zmianami nastroju).

Tak jak pisze wyżej Popiół - to że leki serotoninowe pomagają nie oznacza że nam jej brakowało. Po prostu serotonina powoduje kaskady zmian w mózgu. Ale równie dobrze to działanie może mieć lek o innym mechanizmie działania.
miko84

Sortuj wg