SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 27 lut 2014, 23:57
chronic, nie chcę Cie martwić ale może być to stan hipomanii który minie tak samo szybko jak się zaczął, choć oczywiście życzę Ci jak najlepiej.

miko84, do tego pije cały czas, proces leczenia tego typu depresji może być naprawdę długotrwały a i tak nie masz nic do stracenia próbując tych leków przez dłuższy okres. Zobacz ile czasu już straciłeś na kombinacjach z lekami ale rozumiem Cie doskonale bo sam szukam metody na wybrnięcie z tego bezsensownego stanu i też żałuję że nie wytrwałem dłużej np. na samej Mirtazapinie.
Może się powtarzam ale jak już pisałem nie zawsze ta najszybsza droga okaże się najlepsza i np. długotrwałe obniżanie kortyzolu może być zbawienne w skutkach choć wcale nie odczujemy tego tak szybko, wręcz niektórzy mogą poczuć się z początku gorzej bo są przyzwyczajeni do kortyzolowego kopa. (np. ja).

Już w latach sześćdziesiątych badacze natknęli się na wzmożoną aktywność osi HPA u osób z depresją a szczególnie tą cięższą postacią, biologiczną, tak że temat znany nie od dziś i może nawet nie do końca doceniany. Tak więc Miko może krążysz naprawdę blisko i moim zdaniem warto wytrwać trochę dłużej nawet gdy poprawa nie będzie widoczna.

violet_hair_, no niestety te leki mają takie początki nieprzyjemne. Też wydaje mi się że sertralina jest jednym z bardziej stresogennych ssri, zwłaszcza na początku terapii, sam nie wiem ile jeszcze wytrzymam.

-- 28 lut 2014, 00:01 --

No ale chociaż wieczorna dawka mianseryny daje trochę ulgi.
Poranki są za to straszne.
Popiół

przez chronic 28 lut 2014, 02:11
violet_hair_, nie chodzę
lunatic, no mam takie chwile, że lęk mi wzrasta i wtedy się przejmuję wszystkim
Popiół, wątpię, żeby to był stan hipomanii. Wychowywany byłem przez rodzica, który na wszystko reagował strachem.

przez khaleesi 28 lut 2014, 03:05
Jestem na dawce nowej ponad dwa tygodnie chyba początkowo natłok natręctw teraz zanikły. Czuję sie wyśmienicie :105:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez violet_hair_ 28 lut 2014, 14:29
khaleesi, pozazdrościć :) oby tak dalej
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 28 lut 2014, 18:30
chronic napisał(a):Biorę od 6 dni Setaloft. Mam, dużo energii, spotykam się często z ludźmi, rzeczy robię z zaciekawieniem, moja pewność wzrosła do niebotycznych rozmiarów, przeżywam emocje jak w filmie. Przez 20 lat tego nie doświadczyłem. Moja jedyna obawa jest związana jedynie z odstawieniem leku. Boję się, że to wszystko zniknie i czasami się zastanawiam czy wszystkie te wydarzenia są normalne :) A no i często się śmieje

To zniknie zanim odstawisz lek,za jakis czas ustabilizuje sie na pewnym poziomie

przez rdzaa 01 mar 2014, 01:19
Ludzie jak ja wam zazdroszcze tych pozytywnych objawow : ) typu pewnosc siebie do niebotycznych rozmiarow. U mnie... spokoj, Biore 2 miesiac. Na noc, bo chyba za duzo serotoniny dla mnie i mnie usypia. Najbardziej wkurzajace jest to, ze czasami zachowuje sie ten lek nieprzewidywalnie, nastroj siada, glownie ze wzgledu na leki. Poza tym jest ok. Chetniej wychodze z domu do ludzi, co jest dla mnie bardzo wazne. Jak jakies pozytywy zauwaze to napisze, bo sama nieraz szukam w sieci "pozytywnych swiadectw" ze dziala i ze jest dobrze, zeby tego nie rzucic. Zdecydowalam sie, nie mam wielu ubokow, wiec bede to brala co najmniej pol roku, zanim odstawie.

przez chronic 01 mar 2014, 03:37
rdzaa, z tą niebotyczną pewnością siebie to w porównaniu do stanu z kiedyś :D
Dawniej uciekałem do świata swoich wyobrażeń, teraz wiem że mogę osiągnąć to co chce konsekwentnym i cierpliwym działaniem. Mam dystymię, jak wcześniej pisałem byłem wychowywany w strachu i miałem dużo kompleksów. Obecnie zaakceptowałem siebie i szukam jakiejś pasji. Jak pisałem pierwszego posta to ręce mi się trzęsły :D

przez rdzaa 01 mar 2014, 14:17
chronic Super! Bardzo się cieszę, że działa! A pasję to może od razu najlepiej taką z byciem z ludźmi, to od razu jest okazja żeby pokonywać lęki?

Odp: Re: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setalof

przez chronic 01 mar 2014, 14:26
rdzaa napisał(a):chronic Super! Bardzo się cieszę, że działa! A pasję to może od razu najlepiej taką z byciem z ludźmi, to od razu jest okazja żeby pokonywać lęki?

No pewnie, że jest wtedy okazja do pokonywania lęku swojego i nawet czyjegos, bo podczas rozmowy ludzie Ci się zwierzaja ;)

przez renee.madison 01 mar 2014, 19:33
Czy ktoś z Was brał coś do sertry na koncentrację?
Mój obecny zestaw jest ok (poradził sobie z NN i napadami lęku o lepszym samopoczuciu i motywacji nawet nie marzę), ale po ssri jestem umysłowym wrakiem-nie potrafię się skupić, zapominam co kto do mnie powiedział 2 minuty temu, ogólnie nie ogarniam, w pracy z tego nadmiernego skupienia kręci mi się w głowie, a i tak sporo rzeczy zawalam przez to.
Nie chcę zmieniać sertraliny, chcę odstawić miansę-tylko czym ją zastąpić? Już nie daję rady z myślami, że mnie zwolnią.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez miko84 01 mar 2014, 19:38
Frontal lobe syndrome :pirate:

Coś na noradrenalinę, reboksetyna, bupropion etc.
miko84

przez CórkaNocy 01 mar 2014, 19:42
eh. zakichane lęki są dalej, do tego napady senności. lipa.
CórkaNocy

przez renee.madison 01 mar 2014, 19:53
miko84, taa, kastracja umysłowa 8) :P
zwiększenie miansy pewnie nie da za dużo? (mam spore zapasy, no i cena lepsza :))
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez miko84 01 mar 2014, 20:32
Może dać, powinnaś spróbować.
miko84

Sortuj wg