SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez Iska_bj 29 sty 2009, 18:26
ja biorę 7 dzien i nic....mam nadzieje jednak,ze zacznie dzialac. czy wazne jest by brac go o rownej godzinie i np koniecznie po sniadaniu?
...i nie możesz żyć, nie potrafisz umrzeć...
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
14 paź 2007, 13:34

Re: Setaloft

Avatar użytkownika
przez namiestnik 29 sty 2009, 22:03
Ja biorę raz wcześniej, raz później - i działa.

Zauważyłem, że w nim bardzo ważna dawka jest. Czuje np. różnicę między 100 a 150 mg/dobę.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Setaloft

przez Iska_bj 29 sty 2009, 23:10
ja dostalam na poczatek 50mg czyli po prostu moze za mala dawka...
...i nie możesz żyć, nie potrafisz umrzeć...
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
14 paź 2007, 13:34

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Setaloft

Avatar użytkownika
przez namiestnik 30 sty 2009, 00:10
Może. Ja też na początek 50 - i nie działało.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Zoloft

przez aneczka2079 30 sty 2009, 16:13
Witam wszystkich,proszę o o pomoc-mianowicie od półtora miesiąca zażywam zoloft,zaczęłam od pół tabletki,potem brałam cała-pierwsza doba była straszna,ale potem coraz lepiej,dość szybko zaczął działać-minęło moje wieczne przygnębienie,moje rozdrażnienie,zaczęłam się uśmiechać,miałąm mnóstwo energi-byłam szczęśliwa i myślałam że teraz już będzie dobrze,niestety 4 dni temu wszystko zaczęło wracać,znów ze mnie nerwusek,znów życie jest be,oki zwiększyłam dawkę na półtora i czekam na efekty,mam nadzieję,że znów będzie dobrze,tylko ,że chciałabym wiedzieć czy to normalne,czy to zwyczajne,że dawkę należy co moment zwiększać,czy jeśli znów zacznie być dobrze po tej zwiększonej dawce,to czy za moment się znów okaże ,że przestaje być dobrze ,a dawkę trzeba zwiększyć. Czy ktoś z Was też tak miał? Jak długo mogę zwiększać tą dawkę i do ilu tabletek mogę dojść? Miałam nadzieję,że moje problemy się skończyły,wiem ,że kuracja zoloftem trwa latami,ale z tym się pogodziłam ,oby tylko to działało. Zasmakowałam trochę normalności i nie chcę wracać do mojej smutnej szarości :(
Bardzo proszę o odpowiedź,z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich cieplutko :smile:
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
30 sty 2009, 15:55

Re: Setaloft

przez Iska_bj 30 sty 2009, 17:51
jestem jednak pelna nadziei,ze sie uda,ze pomoze ten lek. na depakine chrono przez 1 miesiac utylam 4 kg,strasznei mi przybywalo :/
...i nie możesz żyć, nie potrafisz umrzeć...
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
14 paź 2007, 13:34

Re: Zoloft

przez Grubcia 30 sty 2009, 20:26
Max dawka Zoloftu to 4 tabl.czyli 200mg Niestety trzeba czasem zwiększać dawki,żeby uzyskać pełna poprawę,ale na prawdę warto zwiększać,bo widać poprawę .Zwłaszcza jeśli piszesz,że Zoloft dobrze na Ciebie działał to zwiększenie dawki pomoże Co nie oznacza,że za każdym zlym samopoczuciem trzeba zwiększać dawkę. Nawet na lekach zdarzają sie złe dni,które jednak przechodzą i znowu jest dobrze.Narazie bierz 1.5tabl,słuchaj lekarza i postaraj nie martwić sie na zapas.Bedzie dobrze
Grubcia
Offline

Re: Zoloft

przez aneczka2079 31 sty 2009, 02:16
Dziękuję bardzo za odpowiedź Grubcia,pocieszyło mnie to,bo myślałam że może przestaje to na mnie działać. Ja nie robię tak,że po jednym dniu gorszego samopoczucia myślę o zwiększeniu dawki,to było chyba już 4 dni pod rząd i miałam identyczne objawy jak przed zażywaniem zoloftu. A czy to prawda ,że przy zażywaniu zoloftu nie można pić alkoholu,w sumie ja myślę o piwku,co prawda nie pijam często,ale czasem owszem,lubię się napić,a kuracja wiem,że będzie trwała długo,choć nie wiem ile,więc taka całkowita abstynencja byłaby nie fajna,choć z drugiej strony,jeśli trzeba,to byłabym gotowa się poświęcić,bo od piwka wolę normalne życie z lepszym samopoczuciem,jednak może można to pogodzić? Pozdrawiam :smile:
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
30 sty 2009, 15:55

Re: Zoloft

przez Estera 43 31 sty 2009, 09:18
aneczko mozesz sie napić pol piwa ale w kilka godzin po zazyciu zoloftu dopiero i pij pomalutku, bo chodzi o to zeby nie dostarczyc w krótkim czasie duzej dawki alkoholu i zeby to nie łączyć z zoloftem.. tam mi lekarz powiedzial ... ja biore zoloft dopiero 4 dni narazi piwa nie pije. po tych tabletkach czuje sie okropnie - ból glowy szczególnie rano i ból brzucha tez i takie zimno mnie trzesie i wogule samopoczucie do dupy i senna jeste a spac nie moge 9tylko w nocy 5 godzin a potem caly czas nie wyspana(dopiero pod wieczor lepiej sie czuje) Napiszcie prosze czy to normalne i jak to bedzie dalej ... prosze was ..
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
28 sty 2009, 13:53

Re: Zoloft

przez aneczka2079 31 sty 2009, 13:12
Estero ja miałam podobne problemy ze spaniem,też przez dzień odczuwałam senność,a wieczorem oczy mi się otwierały,bardzo bardzo długo nie potrafiłam zasnąć,kręciłam się z boku na bok,po zaśnięciu przebudzałam się kilka razy w nocy-efektem było niewyspanie,po kilku dniach to minęło,ale tutaj czytałam ,że niektóre osoby dodatkowo zażywają tabletki przed snem,może zapytaj lekarza. Ja większych skutków ubocznych nie miałam,żadnych bóli,nic takiego,jedynie brak apetytu aż do tej pory,strasznie chudnę,nawet jak czuję głód to nie mam ochoty na jedzenie,muszę jeść na siłę,jednak mam nadzieję,że kiedyś to minie :smile:
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
30 sty 2009, 15:55

Re: Asentra (----->Asertin)

przez julia999 01 lut 2009, 02:03
CZY ASENTRA JEST SILNYM ANTYDEPRESANTEM? :?:
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
13 wrz 2008, 00:29

Re: Asentra (----->Asertin)

Avatar użytkownika
przez namiestnik 01 lut 2009, 02:27
Asentra to sertralina. Znajdziesz mnóstwo na Wikipedii. Jeżeli boisz się, że będziesz po niej jak roślina to nie bój się. Natomiast napewno jest substancją działającą i większość osób odczuwa różnice już po 50 mg dawce.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Asentra (----->Asertin)

przez kejt 01 lut 2009, 11:26
julia999"]CZY ASENTRA JEST SILNYM ANTYDEPRESANTEM?

Julia; Asentra to "najlżejszy" lek antydepresyjny!o najsłabszym działaniu,tak mi powiedziała moja lekarka.ja jestem na większość leków uczulona(tzn.po większości mam skutki uboczne) dlatego przepisała mi ten lek,nie uzależnia i jest najmniej inwazyjnym lekiem,jeśli mogę tak powiedzieć,dużo osób sobie go chwali,ja niestety po wzięciu 1-szej tabletki musiałam go odstawić ze względu na działanie uboczne które było zbyt silne.podobno skutki uboczne są i mijają po jakimś czasie ale ja nie mogłam normalnie funkcjonować przez dwa dni :( więc lekarka kazała mi odstawić.
Offline
Posty
37
Dołączył(a)
31 sty 2009, 10:47

Re: Asentra (----->Asertin)

przez miko84 01 lut 2009, 14:18
Ja biorę Asentrę ok 2 miesiące. Myślałem,że po czasie regularnego brania objawy uboczne miną,ale się trochę przeliczyłem. Mam: ciągłe uczucie zimna, sporą potliwość, nadmierną ruchliwość. Lek nasilił moje objawy nerwicowe. Ze skutków pozytywnych-działa troche na objawy depresyjne,poprawia nastrój. Poczekam jeszcze troche i jak nadal będzie tak działał, to poproszę lekarza o zmianę leku.
miko84
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Przeskocz do