KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

Re: Depakine jako wzmacniacz dla leków antydepresyjnych

przez EDEK 6 21 lis 2009, 21:28
novotny napisał(a):Mój lekarz miesiąc temu przepisał mi Depakine i Rispolept dla wzmocnienia działania Anafranilu, środka przeciwdepresyjnego. Dodam, ze lecze sie tylko na depresje jednobiegunową a nie na CHAD a Depakine to stabilizator. Czy moze ktos z was spotkał sie z takim własnie zastosowaniem Depakiny?

Ja biorę rexetin i dopakine jako regulator i jest całkiem dobrze

Re: Depakine jako wzmacniacz dla leków antydepresyjnych

przez novotny 21 lis 2009, 23:21
rexetin to na depresje a Depakine jako regulator czego? tez na wzmocnienie działania rexetinu?

Re: Depakine

przez zdesperowany1 23 lis 2009, 00:49
Pytanie do specjalistow;P

Jak sie ma kwas walprinowy do poziomu dopaminy w mozgu? zmniejsza czy zwiększa?:)
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mizer 05 gru 2009, 00:38
Hm... Mi koniecznie chcieli wcisnąć Depakinę na zaburzenia schizoafektywne. Ale powiedziałam, że nie ma mowy xD BO PRZYTYJĘ. uważajcie.

novotny- Ja się nie spotkałam z uzupełnianiem antydepresantów neuroleptykami i stabilizatorami. W sensie- w roli głównej- antydepresant. Miałam tak czasami, ale to robione było testowo, żeby zobaczyć, bo a nóż zadziała (czytaj- biore neuro, stabilizatory i nagle depresja, więc przepisuje mi antydepresanty), ale sama psychiatra powiedziała, że to nie odpala za często taki misz masz, jak sie bierze antydepresanty do stabilizatorów to automatycznie się destabilizujemy... Ale nie słuchaj mnie, rynek psychotropów poszedł do przodu, nie wiem co to za antydepresant, który bierzesz, może mu potrzebna taka obstawa.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez zdesperowany1 05 gru 2009, 13:36
Kolejnie pytanie:)

Jakie macie doswiadczenia z depakine chrono w ilosci 450mg dziennie? Chodzi mi o wplyw na pamiec? Czy taka ilosc jest w miare bezpieczna?
zdesperowany1

przez Honey_lady 09 gru 2009, 13:16
Słuchajcie, czy ktos moze miał takie jazdy po kwasie walproinowym (Depakinie): biorę, a własciwie brałam (odstawiłam wczoraj) Convulex , odpowiednik Depakine przez miesiac łacznie z Trittico, miał mi pomóc na moje natręctwa myslowe i niski próg pobudliwości drgawkowej. Ale w czwartym tygodniu brania pojawiła sie u mnie nadwrażliwośc słuchowa, a od dwóch dni mam normalnie omamy słuchowe. Wydaje mi sie ,że ktos mnie woła, albo coś do mnie mówi, czasem słyszę jakby jakas rozmowę, ale niezrozumiałą dla mnie. Co to jest? jakis skutek uboczny leku? Normalnie tak sie tego boję, mam nadzieję, ze to minie.

przez niespokojna 17 lut 2010, 09:45
czesc wszystkim,

ja dostalam na dzien paromerck, a na wieczór wlasnie biore wg. wskazan lekarza depakine chrono 300. Niewiem po ktorym leku mam te objawy ale stracilam apetyt, na nic nie mam ochoty, jesli chodzi o jedzenie, chce mis ie troche wiecej spac niz normalnie ale za to łatwiej sie wybudzam.
Biore dopiero tydzien, drgawki nerwowe troche ustały. Nie chce by przestał działac.

pozdarwiam
start 10 luty/ 1x rexetin - rano / 1x depakine chrono 300 - wieczorem. Nie jest zle.

przez mała26 17 lut 2010, 13:10
Honey_lady - powiem Ci że pierwsze słyszę o takich jazdach po depakinie, barałam 0,6 roku i odtawiłam bez problemu teraz też jestem na depakinie,i w porządalu, ale skolei źle się czułam po trittco, ciągle mi się wydawało że ja to nie ja jakoś tak dziwnie było.

przez xxsamotnaxx 12 mar 2010, 23:29
Biorę depakine 3 dni i jestem strasznie rozdrażniona, mam lęki bardzo silne , ciągły strach, koszmary nocne,i słyszę płacz dziecka (nigdy wcześniej nie było nigdy omamów słuchowych)
xxsamotnaxx

przez depresyjny098 31 mar 2010, 13:09
Co to jest za lek wogóle? Na jakie receptory on działa?
Bo mi pomaga na nerwy( nieweluje akatyzje, nerwy po lekach przeciwdepresyjnych) i chciałbym wiedziec w jaki sposób i dlaczego mi pomaga?
Czy ma on może jakiś związek z norradernaliną?
depresyjny098

przez saintfloop 04 kwi 2010, 22:42
Biorę depakine chrono 300 jedną na dzień i na noc + zalasta 10 mg na noc. Chciałbym się dowiedzieć przez jaki lek ja śpię do 15:30 ??Nie później, nie wcześniej tylko punkt 15:30. Rano jem śniadanie, biorę lek i znów do łóżka. Czy to wieczorna zalasta tak na mnie działa, czy poranna depakina?? Najgorsza jest ta senność...

przez Jednakowoż 17 kwi 2010, 17:26
Saintfloop - to chyba jedno i drugie. Mnie Depakine wydłużyła sen, mam problemy ze wstawaniem rano (podczas gdy wcześniej budziłem się sam tak wpół do siódmej). Nie znam co prawda Zalasty za dobrze, ale to olanzapina, wydaje mi się, że też zwiększa senność.

przez RafQ 19 kwi 2010, 11:21
Dzisiaj moja Pani doktor zamieniła mi mianseryne 30 na Depakine chrono 300.Mam zażywać ją łącznie z Efectinem 150.Ostatnio oprócz d/d czuje straszny spadek aktywności i ten lek ma niby pomóc wyrównać mój nastrój.Mam jednak problem bo tak do końca nie wiem jak mam ten lek zażywać.Zrozumialem że 1 tabl 300 na noc zamiast mianseryny a dostałem 2 opakowania (w sumie 60 tabl) przy informacji że leki dostaje na miesiąc i po tym czasie mam się pokazać.Chyba zaczne od 1 tabl 300 na noc bo nie jestem pewien do końca jak z tym dawkowaniem.Tak pytam na wszelki wypadek czy dawka 2x1 czyli 2x 300mg to jest już dość dużo czy jest to typowa dawka terapeutyczna?
RafQ

przez Jednakowoż 19 kwi 2010, 16:24
Depakine w dużych dawkach jest na padaczkę, w małych na stabilizację emocjonalną. 300 mg to taka normalna dawka na stabilizację, do 600 zazwyczaj. Natomiast mianseryna jest chyba antydepresantem i to uspokajającym, więc trochę dziwna zamiana. Ale oby ci pomogła :)

Ja biorę też Efectin (Velaxin) 150 mg i brałem Depakine 300. Przestałem samowolnie, bo bardzo pogarszała mi samopoczucie, coraz mocniej - jak tylko ją odstawiłem, natychmiastowa poprawa, powrót do formy. Jutro zresztą pogadam o tym z lekarzem.

Ogólnie Depakine nie ma najlepszej opinii - podobno jest stara, ma dużo efektów ubocznych i mało komu pomaga, przynajmniej z tego, co o niej czytałem, ale nie zniechęcaj się tym, może właśnie akurat dla ciebie będzie dobra. O Rispolepcie też jest masa negatywnych opinii, a akurat ja go sobie chwalę.

Natomiast możłiwa jest i dawka 300 mg i 600 mg - ale jako początkowa raczej 300. Jeśli jesteś pewien, że mówił o 300, to pewnie się pomylił.

Sortuj wg