KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

Re: Depakine

przez StahuPL 21 lip 2009, 13:50
Trzeba było poczekać jeszcze trochę z tym odstawiniem. Może depakine potrzebuje więcej czasu..
Obrazek
Obrazek

przez miranda89 03 paź 2009, 14:29
witam
ja mam przepisany depakine 300 razem z cloranxenem
mam go brac w ciagu dnia a cloranxen na noc? nie moge rozczytac kartki od lekarza:(
jak długo się go bierze i czy odstawianie tych leków mam skonsultowac z lekarzem?

w maju brałam cloranxen przez 2 tygodnie i pomógł mi przez kolejne 2 tyg od odstawienia a potem wszystko wróciło:/

przez zdesperowany1 24 paź 2009, 16:26
żyjecie tutaj?:P Czy depakine też wam tak "spina mięsnie"? mam wrazenie jakby mi ktoś kołnierz załozył na szyje i ograniczal ruchy aaaaa
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lena88 24 paź 2009, 20:30
A ja od kiedy to biorę strasznie dużo jem. Właściwie to cały czas czuję się głodna. Lekarz mówił, że mam na to uważać, ale weź tu człowieku nie jedz kiedy aż w głowie Ci się kręci z głodu :roll:
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

przez zachar 11 lis 2009, 21:30
Brałem Depakine Chrono 500 przez dwa lata i nie było z tym żadnych problemów.
zachar

CONVULEX (Kwas walproinowy-Depakine)

przez Honey_lady 16 lis 2009, 19:19
Witam, czy ktos z Was brał lub może bierze Convulex? Byłam dziś u psychiatry i dostałam ten lek 2 razy dziennie po 150 mg z jednoczesnym przyjmowaniem Trittico CR w dawce 50 mg na noc. Convulex dostałam na niewielkie zmiany w EEG (obniżenie progu pobudliwości drgawkowej). Nie mam padaczki, ten lek ma mi pomóc na natręctwa myślowe. Czekam na opinie. Pozdrawiam.

Re: Convulex - kto brał lub bierze?

przez celineczka3 16 lis 2009, 19:25
Brałam i dla mnie to nietrafiony lek, mialam po nim dziwne jazdy i psychiatra natychmiast mi go odstawil. Dodatkowo trzeba pamietac ze bardzo uposledza koncentracje i biorac go trzeba tez przyjmowac magnez z wit b ktora chroni mozg przed brzydko mowiac ''zmuleniem'' jakie wywoluje ten lek.Ale nie sugeruj sie opiniami innych bo wiem ze sa osoby ktorym ten lek bardzo sluzy, ale jak zauwazysz cos dziwnego to jak najszybciej idz do lekarza.
celineczka3

przez Honey_lady 16 lis 2009, 19:32
Celineczko, w jakiej dawce brałaś i na co?

przez celineczka3 16 lis 2009, 19:38
Bralam na zaburzenia lekowo depresyjne, bo ten lek jest na to bardzo dobry, a dawka-300 mg.
celineczka3

przez Honey_lady 16 lis 2009, 19:51
Ale to nie jest antydepresant tylko lek przeciwdrgawkowy. skutkuje na zab. lękowo-depresyjne? Ja mam mieszany zespół lękowy.

przez celineczka3 16 lis 2009, 20:17
To jest lek przeciwdrgawkowy ale dziala tez przeciwdepresyjnie. A zespol lekowy mieszany to nic innego jak moj zespol lękowo depresyjny tylko inna nazwa:)
celineczka3

Re: Convulex

przez Anna R. 16 lis 2009, 22:22
Convulex jest stabilizatorem nastroju, często stosowanym z antydepresantami. To kwas walproinowy, czyli to samo co Depakine.

Honey przeczytaj sobie ten watek: depakine-t2275.html
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez novotny 21 lis 2009, 16:40
witam... :-| chciałabym sie zapytac czy ktos z was brał taki lek haj valproLek 300 ??? słyszłąm ze to pochodny depakiny???!!! PROSZE O OPINIE??? od dzis zaczełam prac z ASENTRA O KTOREJ tez prosze napisac jezeli ktos stosował>>>??? dzieki pozdraiwma wszystkich nerwosow :-|
KLrysiunia Asentra to jeden z najlepszych leków z grupy SSRI. Mnie wyciągnął z potwornej depresji i koszmarnych lęków. Ale musisz sie uzbroic w cierpliwośc bo na efekt czasem czeka sie nawet dwa miesiace

[Dodane po edycji:]

novotny napisał(a):witam... :-| chciałabym sie zapytac czy ktos z was brał taki lek haj valproLek 300 ??? słyszłąm ze to pochodny depakiny???!!! PROSZE O OPINIE??? od dzis zaczełam prac z ASENTRA O KTOREJ tez prosze napisac jezeli ktos stosował>>>??? dzieki pozdraiwma wszystkich nerwosow :-|

KLrysiunia Asentra to jeden z najlepszych leków z grupy SSRI. Mnie wyciągnął z potwornej depresji i koszmarnych lęków. Ale musisz sie uzbroic w cierpliwośc bo na efekt czasem czeka sie nawet dwa miesiace

Depakine jako wzmacniacz dla leków antydepresyjnych

przez novotny 21 lis 2009, 20:34
Mój lekarz miesiąc temu przepisał mi Depakine i Rispolept dla wzmocnienia działania Anafranilu, środka przeciwdepresyjnego. Dodam, ze lecze sie tylko na depresje jednobiegunową a nie na CHAD a Depakine to stabilizator. Czy moze ktos z was spotkał sie z takim własnie zastosowaniem Depakiny?
Ostatnio edytowano 23 lis 2009, 16:59 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Łączę z tematem o Depakinie

Sortuj wg