KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

przez Conessa 19 sty 2015, 20:35
A krawienia z nosa? nigdy nie miałam aż nagle...
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez slow_down 19 sty 2015, 23:03
Ja tam polecam karbamazepinę. Moja koleżanka bierze na padaczkę w kosmicznej dawce (ciężki przypadek + inne leki nie działają) - zarówno ona jak i ja nie tyjemy na tym leku (biorę 600 ale na 800mg też nie tyłem). Prócz senności (na szczęście raczej po wieczornej dawce). Ponoć po Dupakinie i innych walproinianach się tyje i wypadają włosy. Wiem, że nie jestem lekarzem i nie ja ustalam leki, ale po tylu opiniach na forum, nie brałbym się za dupakiny czy inne absenory i convulexy. Tym bardziej, że koleżanka z ChAD bierze ten lek i też widzę, jak zmienia się jej wygląd.
Działanie przeciwdepresyjne co kilka dni rośnie... Takie moje odczucia z leczenia karbamazepiną. No ale ponoć ryje wątrobę i ma inne skutki uboczne przy długotrwałym leczeniu.
slow_down

przez Conessa 20 sty 2015, 14:03
Każdy ma inaczej. Nie strasz... mam nadzieję, że jakoś zniosę convulex. Dopiero pierwszy tydzień , a po kolejnym zwiększam dawkę.. jak będzie źle to poproszę o zmianę, bo nie mogę leżeć jak warzywo.

-- 20 sty 2015, 14:04 --

aa, i jeszcze mam odczucie takich jakby prądów w ciele, może bardziej w głowie... a najbardziej w oczach. hm, nie umiem inaczej tego opisać. Ciekawa jestem czy ktoś też tak odczuwał.. no i to krwawienie o które pytałam.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 24 sty 2015, 23:22
Conessa, a na co bierzesz i ile ? Ja bym Ci radził nie sugerować się forumowymi opowieściami (no oczywiście nie dotyczy klozapiny czy zuklopentiksolu XD) bo ja np. brałem w wieku 13-17lat Orfiril 300 2xdziennie po 2 tabl 300mg, czyli 1200mg dziennie na epizody padaczkowe uogólnione. Akurat dobre porównanie mam bo od 12 roku życia już nie rosłem :P i osiągnąłem taka wagę jaką mam teraz. Przytyłem na walproinianie z 3kg max. Waże dziś (25lat) 72kg, a kiedy brałem Orfiril 75kg. Codziennie jadłem albo frytki, albo placki ziemniaczane z tego co pamiętam XD Też nie byłem w żaden sposób nieprzytomny, ale to prawda że na tym leku nieco szybciej się męczysz i musisz dobrze się wysypiać , przy padaczce w ogóle jest to mocno zalecane. Ogólnie nieźle wspominam ten lek, co do wątroby to miałem przed, w trakcie i po wyniki jak torpedo moskva i do tej pory są na górnym poziomie gitesa :) Także nie bój nic.

przez Conessa 28 sty 2015, 21:02
Vizir, Convulex 150 mg biorę 1-0-2. Niby już lepiej, ale wiecznie "coś" tym razem od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że mam strasznie niespokojne nogi. Objawy porównałabym idealnie do opisu ZNN (zespołu niespokojnych nóg):
Silna i nieodparta chęć poruszania nogami, często połączona lub spowodowana przez nieprzyjemne uczucie w nogach
- Objawy najczęściej pojawiają się w trakcie odpoczynku, na przykład, w siedzącej lub leżącej pozycji ciała
- Objawy są najbardziej wyraźne w godzinach wieczornych niż w ciągu dnia, lub pojawiają się tylko wieczorem lub w nocy
Wiele osób cierpiących na ZNN cierpi na zaburzenia snu, a większość miewa gwałtowne, okresowe ruchy nóg podczas snu.

Mam identycznie ! i jest to bardzo męczące. Nie sypiam dobrze, zanim zasnę muszę nimi ciągle ruszać, chyba musieliby mnie związać bym tego nie robiła i to podejrzewam, że bym się wyrywała bo przymus jest silny. Jak się obudzę w nocy to od początku to samo. Zastanawiam się czy to przejdzie.

przez wielbłądzica 08 lut 2015, 23:22
Ja mam fobie społeczną i został przepisany mi m.in. Absenor. W przerwie przy zmianie leków brałam sam i jego działanie bardzo mi odpowiadało. W przeciwieństwie do działania wcześniejszych antydepresantów i leków przeciwlękowych nie powodował zamulenia. Ma jednak swoje minusy przez ktore chyba przestanę go brać jest to straszne wypadanie włosów, pewne osłabienie i oponka na brzuchu.

przez Conessa 08 lut 2015, 23:33
A ja zwiekszylam na convulex 300 i musze powiedzieć ze dobrze się czuje. Początku byly srednie ale jest ok.

przez mrs.hanger 14 lut 2015, 03:50
Od jutra zaczynam brać Depakine Chrono 300. Naczytałam się trochę i szczerze mówiąc boje się tych skutków ubocznych. Ale jeśli będzie pomagało to chyba zniosę wszystko. Po jakim czasie mogę się spodziewać jakichkolwiek efektów, kwestia paru dni czy tygodni?
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez Vizir 15 lut 2015, 21:10
mrs.hanger napisał(a):Od jutra zaczynam brać Depakine Chrono 300. Naczytałam się trochę i szczerze mówiąc boje się tych skutków ubocznych. Ale jeśli będzie pomagało to chyba zniosę wszystko. Po jakim czasie mogę się spodziewać jakichkolwiek efektów, kwestia paru dni czy tygodni?

Ale na co masz brać ?

przez monooso 15 lut 2015, 21:17
Przez tydzień łykałem Convulex 150 mg (1 tabs wieczorem dziennie), a od dzisiaj podwoiłem dawkę (1 tabs z rana i 1 tabs wieczorem). Co mogę powiedzieć? Obecnie nic. Naczytałem się opinii o wielu skutkach ubocznych jednak jak na razie żaden u mnie nie wystąpił, chociaż mógłbym tutaj dorzucić lekką senność i osłabienie ale nie jestem do końca przekonany czy to akurat od tego leku. Został mi zapisany na wahania nastroju. Czy pomógł w tym zakresie? Ciężko mi powiedzieć, może faktycznie trochę tak. Będę dalej obserwowal jego działanie, jeżeli nie będzie żadnego pozytywnego boom to będę się zastanawiał nad jego odstawieniem. Nie jestem przekonany do tego abym go koniecznie potrzebował.
monooso

przez mrs.hanger 15 lut 2015, 22:12
Vizir,
borderline.
Wybacz, ale dzisiaj jestem nie do wyjścia. Dziś nie wyglądam, nieczynna jestem, chyba też trochę nie żyję. Może jutro.

przez Vizir 15 lut 2015, 22:17
mrs.hanger napisał(a):Vizir,
borderline.

Lek musi osiągnąć odpowiednie stężenie w osoczu, ogólnie nie trwa to długo. Po 2ty. powinna byc poprawa .

przez mrs.hanger 15 lut 2015, 22:29
Vizir,

dzięki bardzo.

przez Argish 11 mar 2015, 00:25
Ja od tygodnia na Depakine Chroposphere (w granulacie) i jest nieco poprawa. Wcześniej brałam Absenor więc w sumie to samo, a żarłam przy nim więcej i nie było aż takiej poprawy jak przy obecnym leku. Nie kumam tego przecież skład jest ten sam :bezradny: :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg