KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

przez Madzik13 11 maja 2007, 17:32
Ja biore depakine od kilku miesiecy razem z seronilem i czuje efekty. Jestem bardzo zadowolona i o niebo lepiej sie czuje :lol:
Nie ma na świecie lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego Cię po twarzy.

przez Marla_30g 11 maja 2007, 19:01
i ja również biorę Depakine Chrono 300 i Luxetę 50 mg.Na początku było mi bardzo często niedobrze i mnie mdliło okropnie...Jednak i tak czuję się naprawdę o wiele lepiej.Nie mam już od dłuższego czasu agresywnych ataków,nie wrzeszczę i nie rzucam przedmiotami..a co najważniejsze odczuli tą zmianę moi najbiżsi i lepiej się przy mnie czują teraz niż przed rozpoczęciem leczenia.Widać bardzo potrzebowałam tych leków.

A jeśli o tycie chodzi to biorę też magne B6 i zleciałam 5 kg.bo magnez powoduje szybszą przemianę materii(przynajmniej tak jest w moim przypadku) :roll:

przez Ramanujan 24 maja 2007, 09:28
Ja odradzam wam branie tego leku. W ogóle mi nie pomagał i do tego zaczęły mi wypadać włosy...
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dina 06 paź 2007, 13:24
Ja akurat niestety oprócz zaburzeń nerwicowych cierpię też na zaburzenia świadomości (wyłączam się na kilka sekund i nic się nie dzieje , taka mikro-padaczka) i jeden lekarz przepisał mi właśnie dopakine. Nawet nie zaczęłam go brać, zostałam przy swoim leku: lamitrin i po tym przynajmniej nic się nie dzieje.
Pewien farmaceuta powiedział mi, że jest to stary lek i jak na moje nikłe "napady" jest silny.
Poza tym lekarz od razu mi powiedział, że mogę trochę przytyć i mogą (jw) zacząć wypadać mi włosy...
Wybaczcie może piszę nie w temacie.

przez ghia 15 lis 2007, 15:13
Czy ktoś brał ten lek i z jakim skutkiem??Lekarz przepisał mi go na sztywnienia karku, bóle kości i mięśni w sytuacjach stresowych oraz na moje chwiejne nastroje . Czy może ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego l eku . Czy od niego się tyje ? Jakie są skutki uboczne ??
"Chciałam robić wszystko tylko raz jeden ,jedyny raz. I to raz na zawsze ."

przez silesiaster 15 lis 2007, 16:06
ghia napisał(a):Czy ktoś brał ten lek i z jakim skutkiem??Lekarz przepisał mi go na sztywnienia karku, bóle kości i mięśni w sytuacjach stresowych oraz na moje chwiejne nastroje . Czy może ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego l eku . Czy od niego się tyje ? Jakie są skutki uboczne ??

zazwyczaj stsouje się ten lek - by złagodzić (wyeliminować) efekty uboczne silniejszych psychotropów, brałem go - i moge powiedziec tylko tyle, że jego wpływ na mójk organizm był praktycznie żadny, zresztą jak z każdym z leków które do tej pory stosowałem... plusem jest to ze na fundusz dostaje sie go za free:)

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=569

pozdrawiam

przez nasserin 27 lis 2007, 22:03
Pomocy, wrocilam od psychiatry , dostalam depakine, czytam teraz Wasze posty i zastanawiam sie czy brac to przez miesiac czy pobiec jak najszybciej do lekarza <kolejna wizyta za 2 tyg> i poprosic o lamitrin?
Pobuje bezskutecznie schudnac 5 kg i mam schizy na punkcie wagi - a tutaj 3/4 doswiadczen z depakine to dodatkowe kg ! <zrozpaczona>.

Od czego zależne jest czy psychiatra doda P na recepcie ?
dwubiegunowa

przez dina 27 lis 2007, 22:47
Literka P oznacza "przewlekłe" ale po co to się piszę to nie wiem.

Nie jestem żadną specjalistką w temacie. Na pewno lekarz lepiej się zna, może stwierdził, że dopakine jest najbardziej odpowiedni dla ciebie... lamitrin to inny lek. zawsze możesz zapytać, ale i spróbować pobrać dopakine.

ale dziwi mnie, że nie ma żadnych nowszych odpowiedników dopakine albo o takim działaniu? :-|
a który raz byłaś u tego psychiatry? bo jak pierwszy to byłoby dziwne, że ci strzelił dopakine. ..

przez nasserin 27 lis 2007, 22:52
pierwszy. a to podobno dobry lekarz. dlaczego to dziwne, ze dostalam ten lek?
pisze sie po to aby lek byl refundowany i wtedy zamiast 70 zl za opakowanie placi sie grosze.
na innym forum odnioslam wrazenie ze lamitrin to zamiennik dopakine po ktorym sie nie tyje i wlosy tak nie lecą:
http://www.bipolardisorder.fora.pl/leki ... e,482.html
dwubiegunowa

przez dina 28 lis 2007, 13:29
Jakoś tak mi się skojarzyło, że dopakine to toksyczny lek i że silny... więc jak to pierwszy lek to może delikatniejszy..
mi się wydaje że zanim psychiatra przepisze lek to powinien poznać troszkę tego pacjenta... ale to tylko moje przepuszczenia.

----------------------
specjalistą nie jestem :)
Ostatnio edytowano 28 lis 2007, 13:31 przez dina, łącznie edytowano 1 raz

przez nasserin 28 lis 2007, 13:30
Umowilam sie dzisiaj na ponowna wizyte i zmiane na lamitrin ;)
dwubiegunowa

przez dina 28 lis 2007, 13:31
powodzenia w kuracji :) niedługo wykupisz takie niebieskie pudełeczka :)

przez nasserin 28 lis 2007, 13:44
Ty zazywasz? ;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:24 pm ]
dostalam tegretol, bo niby lami za silny :/
dwubiegunowa

///////

przez safona 20 gru 2007, 00:30
ja juz znam te niebieskie pudełeczka .....
Jak się czujecie . Nesserin , wychodzi powoli na prostą ?

Sortuj wg