KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

przez depas 28 sty 2013, 14:00
izzie, ja wprawdzie właśnie odstawiam Depakine, jednak nie z powodu skutków ubocznych. Biorę go już 4 miesiące i jedyne z czym miałem problem to przez pierwszy tydzień silne mdłości i zmęczenie. Biorę 300 + 500mg dziennie i nie zaobserwowałem wypadania włosów, ani też nie przytyłem. A odstawiam go ponieważ nie wydaje mi się żeby na mnie działał w jakikolwiek sposób, biorę też inne leki i nie widzę powodu żeby dokładać sobie silny lek kiedy on nie działa. Zwłaszcza że nie jest on miły dla wątroby na dłuższą metę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez izzie 28 sty 2013, 14:49
depas, aha. Ja na razie biorę 2x300, a od soboty mam brać 3x300mg.
A kontrolowałeś f.wątroby podczas brania Depakiny? Jeżeli tak, to były jakieś odchylenia od normy ?

przez depas 28 sty 2013, 15:24
Nie kontrolowałem, słyszałem że powinno się je robić ale nie chciało mi się specjalnie. W każdym razie zamierzam odstawić profilaktycznie, zresztą i tak mi nie pomaga, jak większość leków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 28 sty 2013, 16:57
Izzie , brałem przeróżne specyfiki ,ale jak po Depakine (na drugi dzień z rana) to po niczym innym wątroba mnie tak mocno nie łupała. Mówią że wątroba niby nie boli ,ale ,,,szybko to odstawiłem. Brałem zaledwie wtedy dwa razy dziennie ,ale dawek juz nie pamiętam.

-- 28 sty 2013, 16:03 --

Poza tym to staroć i z moich doświadczen ze stabilizatorami niewiele pomocny ,są lepsze , nowsze i ciekawsze i mniej toksyczne. Tylko czekać ,aż lada rok wycofają go ze sprzedaży , nie takie ToXico odeszlo sina dal.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez depas 28 sty 2013, 17:55
Kalebx3, tak z innej beczki - pisałeś że brałeś ponad pół roku Anafranil. Napisz proszę jak on się sprawdzał na lęk, czy porównywalnie do paroksetyny czy to inna historia?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 28 sty 2013, 19:47
Wiesz , to bylo dawno , bo w 99roku.
Nie pamiętam ,żebym po tym leku odczuwał lęk. Raczej fajne , energiczne , pełne elementów euforii i napędu radosne pobudzenie. I naprawde nie przesadzam,miejscami po tym leku czułem dosłownie Szczęście, czego nigdy nie odczułem po Paro.(Poro to łagodne wyciszenie , kontrola wybuchowości i impulsywności , stępienie nadmiernej wrażliwości). To własnie najbardziej na tym leku pamietam. Ale jak zaczęło sie ,że po całym dniu ,wieczorem nie mialem apetytu( coś ala amfa) to zaczęło mi się nie uśmiechać , potem te silne szczękościśki( jak na zejściu amfetaminowym). To chyba najlepszy lek z Trójpierscieniowców, dostałem go na natręctwa. Zawsze kojarzył mi sie z amfą , nie wiem dlaczego.
Lęki ? No kurcze , nie pamietam . To nie jest mój najwiekszy problem , dlatego pewnie nie zwracałem na to uwagi ,a i tyle czasu minęło.
Pregabalina jest dobra na lęki, ta dobrze sie sprawdza na tym polu,ale tu znowu żryć sie chce,że hej.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 28 sty 2013, 19:54
izzie, to podobno jeden z lepszych stabilizatorów i skuteczniejszych leków przeciwpadaczkowych. Mimo, że ma już "swoje lata" wciąż jest bardzo ceniony, ze względu na szeroki zakres działania. Warto sprawdzić czy będzie po nim poprawa, a jak pojawią się uboki, odchylenia w badaniach próbować nowszych leków przeciwpadaczkowych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez izzie 28 sty 2013, 21:36
Na razie na szczęście wątroba mnie nie boli.
Możezrobię sobie próby wątrobowe teraz i za jakiś czas znowu, żeby wiedzieć orientacyjnie czy wszystko gra.
Póki co chwilę po zażyciu Depakiny odczuwam dość nieprzyjemną zgagę, której nigdy nie miałam, a teraz 2x po wzięciu tabl.

przez depas 28 sty 2013, 22:21
izzie, zgaga, mdłości, nawet wymioty to bliscy znajomi Depakine. Ale nie trwa to zbyt długo, u mnie ok. tygodnia.

-- 28 sty 2013, 22:24 --

Kalebx3, a brałeś kiedykolwiek wenlafaksynę? Czy Anafranil można do wenli w jakikolwiek sposób porównać? Pytam bo spotkałem się z opinią że te dwa leki sporo łączy, a wenlafaksyna kiedyś bardzo mi na lęk pomogła, stąd zainteresowanie Anafranilem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez BladzacyAniolek 01 lut 2013, 20:11
Kiepski stabilizator nastroju, mi totalnie nie pomógł. Pomimo brania go przez pół roku nie ustabilizował moich wahań nastroju a tylko spowodował utycie mojego ciała. Nie polecam.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez black swan 05 lut 2013, 20:06
Biorę krótko ponad miesiąc Convulex 2x300, myślę że dość sporo mi się poprawiło. Przede wszystkim nie jestem tak nerwowa, wybuchowa, impulsywna, nie wku*wiam się o byle co, nie mam ochoty rzucać rzeczami, ani się drzeć ani ryczeć z byle powodu. Wcześniej to po prostu chodziłam jak tykająca bomba, byle co potrafiło wyprowadzić mnie z równowagi, najpierw atak nerwów, a potem rozmazanie się, płacz i bezradność. Minęło mi. :mrgreen: Czasami ciągle wkurzam się trochę za mocno, ale nie aż tak, w tej chwili jestem dość zrównoważona.

Trochę boję się o tą wątrobę, po ilu miesiącach brania robiliście pierwsze badanie krwi, żeby kontrolować jej (wątroby) stan?

-- 05 lut 2013, 19:10 --

Co do efektów ubocznych, to ciężko stwierdzić. Ostatnio schudłam 3 kilo, więc tycie nie. Włosy wypadały mi zawsze, różnicy w ilości nie zauważyłam. Śpiąca nie jestem. Chyba dobrze to toleruję.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez elfrid 05 lut 2013, 20:10
black swan, jak nie łączysz z alkoholem nie powinno być źle z wątrobą. Chorzy na padaczkę biorą pół życia i żyją.

przez depas 06 lut 2013, 16:29
Zastanawiam się nad powrotem do Depakine. Od tygodnia nie biorę go i zamieniłem sertralinę na wenlafaksynę. Początkowo wydawało się że jest lepiej jednak od paru dni lęk narasta, może zatem nie miałem racji twierdząc że Depakine nic mi nie daje i jest niepotrzebne, niekiedy dopiero po odstawieniu danego leku zdajemy sobie sprawę że był nam potrzebny...

-- 06 lut 2013, 16:32 --

black swan, ja brałem Depakine w dawce 800mg dziennie przez 5 miesięcy i lek dobrze tolerowałem. Również obawiałem się o wątrobę jednak nie robiłem prób, bo w gruncie rzeczy nie było chyba takiej potrzeby - nic się złego nie działo. Czytałem jednak że powinno się robić co 6 miesięcy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 06 lut 2013, 20:16
depas, a co Ci daje risperidon? Jeśli jest gorzej po odstawieniu Depakinie wróć do niej. Ze stabilizatorami już tak jest, że nie działają spektakularnie, ale działają, wiem to po topiramacie, ostatnio się przekonałem. Wydaje się, że antydepresant robi wszystko, a tu się okazuje, że nastrój na wodzy i pogodny trzyma stabilizator. Jeśli risperidon nie wpływa na nastrój może go odstaw, a wróć do kwasu walproinowego.

Sortuj wg