KWAS WALPROINOWY/WAL.SODU(Depakine,Depakine Chrono,Convulex)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
29
56%

Nie
9
17%

Zaszkodził
14
27%

Liczba głosów : 52

Depakine Chrono 300

przez jasminegirl 25 sty 2012, 21:01
dostałam dzisiaj to cudo do wenlafaksyny.

powiedzcie mi, bez problemu z dostaniem tego leku w aptekach? bo u mnie to za wenlafaksyną musiałam się ładnie nalatać i jak już wreszcie znalazłam sprawdzoną aptekę, gdzie ją mają, to się teraz stresuję, że i tego nigdzie nie będzie.

jeszcze jedno pytanie - czy depakine chrono 300 i valprolek 300 to to samo? w sensie czy można je traktować jak zamienniki?
'I've got hogs in my pen and corn to feed them on, all I want is someone who will feed them when I'm dead and gone'

Depakine Chrono 300

przez girl anachronism 27 sty 2012, 12:11
jasminegirl, zawierają dokładnie te same substancje czynne, więc chyba tak. Ja brałam najpierw Valprolek, a po zmianie lekarza biorę Depakine.
wild hearts can't be broken.

F31

Depakine Chrono 300

przez Maciej farmaceuta 29 sty 2012, 00:57
Do ulotek leków należy podchodzić z pewna dozą nieśmiałości i krytycyzmu-firma farmaceutyczna musi wymienić WSZYSTKIE stwierdzone działania niepożądane,aby jej nie podano do sądu(wielomilionowe odszkodowania,np.Vioxx)Tak jak pisał Mad_Scientist- można po tym tracić włosy,utyć,do tego może być bardzo hepatotoksyczny(uszkodzenie wątroby-najlepiej co 3 m-ce robić badania krwi na ALAT,ASPAT)U mężczyzn może spowodować ginekomastię-zaburzenia gospodarki hormonalnej na korzyść estrogenów.UWAGA-osłabia działanie doustnych leków antykoncepcyjnych!!!Ale bardzo dobry lek pomocniczy w depresji,w CHAD i epilepsji złoty standard.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

DEPAKINE (Kwas walproinowy-Convulex)

przez macieek1977 30 sty 2012, 03:04
Witam
Dostałem ten lek czyli depakine chrono 300 po odwyku amfetaminowym.W szpitalu brałem 3 razy dziennie nie wiem dlaczego bo żadnych depresji nie miałem.Po powrocie do domu taka sama dawka.U mnie powodował podwójne żarcie a o czuprynie nie wspomne zrobiło mi się koło na środku po 3 miesiącach.Efektów pozytwnych moim zdaniem żadnych.Negatywnie jakieś dreszcze miałem przed spaniem raz było ok raz tak do dupy że odstawiłem nie biorę już pół roku

Moim zdaniem GÓWNO :8):

przez Anielica 30 sty 2012, 03:16
macieek1977 napisał(a):Witam
Dostałem ten lek czyli depakine chrono 300 po odwyku amfetaminowym.W szpitalu brałem 3 razy dziennie nie wiem dlaczego bo żadnych depresji nie miałem.Po powrocie do domu taka sama dawka.U mnie powodował podwójne żarcie a o czuprynie nie wspomne zrobiło mi się koło na środku po 3 miesiącach.Efektów pozytwnych moim zdaniem żadnych.Negatywnie jakieś dreszcze miałem przed spaniem raz było ok raz tak do dupy że odstawiłem nie biorę już pół roku

Moim zdaniem GÓWNO :8):

Depakine to stabilizator nastroju, nie antydepresant :roll: ale w połączeniu z nim może potęgować działanie anty..
Maciek ja po tym leku miałam takie same skutku uboczne :-|
Popros lekarza niech Ci zmieni stabilizator na inny, jest ich wiele, niech Ci jakiś porządnie dopasuje.. :great:
Anielica

przez myszka45 18 mar 2012, 13:02
Tez to brałam bardzo długo ale na stabilizacje nastroju jako dodatek do leczenia ,zostało mi i moge odstąpić 3 opakowania depakine chrono 300 i 2 depakine chrono 500 .

przez Lord Kapucyn 18 mar 2012, 13:04
Na forum nie handlujemy i nie odstępujemy lekarstw. Oddaj je do najbliższej apteki celem utylizacji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez el_testosterone 18 mar 2012, 20:47
Mi nie pomogło w żadnej dawce

przez Michuj 18 mar 2012, 20:51
el_testosterone, Ty nie miałeś tu nicka zagubiony83?
Loża szyderców

przez girl anachronism 21 mar 2012, 23:34
Jakie dawki dobowe przyjmujecie? Doszłam już do 1750mg, to dużo?
wild hearts can't be broken.

F31

przez thatMightyOneMan 12 kwi 2012, 21:04
spokospoko jeszcze z 300się wciśnie :twisted:
po co to w ogóle ? ten pierdzielony kwas V ,w ogóle ktoś go W OGÓLE poczuł? jakiekolwiek działanie? POZYTYWNE ...bo już nie jednemu włosy poleciały a z wątróbką też się bawi nieźle
..ja doszedłem do 2g ,ale nie dałem mu magicznego czasu na rozbujanie atfu

przez monalisa69 25 kwi 2012, 23:13
Odstawiłam Absenor ze względu na pełne garści włosów odnajdywane nawet na poduszce. Gdyby nie to, brałabym go dalej (to już 3 miesiąc farmakoterapii), brałam w połączeniu z Asertinem. Myślę, że mi pomagał, i to jak. Brak huśtawek nastrojów, co było najważniejsze, bo przed braniem leków była tragedia, nie mogłam sama ze sobą wytrzymać (diagnoza w kierunku CHAD). Moja pani doktor tydzień temu zmieniłą mi go na Neurotop Retard. Teraz to ja mam dopiero jazdę. Maleńka irytacja zamienia się w rzewny płacz i ból fizyczny, który jest jednak tylko w mojej psychice. Nie wiem czy nie wrócę do Absenoru, boję się że wyłysieję (mam nawet koszmary o tym!), on przynajmniej nie dawał mi takiej jazdy na początku.

przez one-half 30 kwi 2012, 16:08
Depakine Chrono to zbrodnia na ludzkości, genocyd w najczystszej postaci. Szprycowałem się nią ok. dwa lata (przez długi czas w zaporowej dawce 2000 mg/dobę). Właściwości normotymiczne praktycznie żadne, jedyne odczuwalne skutki "leczenia" Depakine to niestety tylko skutki uboczne, i to dość poważne. Primo: szybki przyrost masy ciała - w moim przypadku było to 30 kg (!) w mniej niż pół roku. Tyje się, ponieważ Depakine zatrzymuje wodę w organizmie - nie można zrzucić praktycznie ani kilograma, nawet pomimo katorżniczych diet i wysiłku fizycznego. Dopiero jak odstawiłem to *****, to momentalnie schudłem - 25 kg w trzy miesiące (bez specjalnych diet itd., w dużej mierze po prostu zeszła ze mnie woda, którą zatrzymywała Depakine). Secundo: wypadanie włosów (sporo mi ich wyszło).

Generalnie stanowczo odradzam. Zastanówcie się przynajmniej dwa razy, jeśli będziecie chcieli to brać. Leczenie leczeniem, ale szanujcie swój organizm - jego wszystkie układy, gospodarkę wodną, hormonalną. Bo Depakine może w tym względzie ostro namieszać. Z klasycznych normotymików już chyba o niebo lepszy jest lit, pomimo tego, że wiele osób się go obawia, bezzasadnie zresztą. Polecam także lamotryginę. O karbamazepinach i innych wynalazkach zdania wyrobionego nie mam, ale na pewno wszystko jest lepsze niż Depakina. Krótka piłka: jeśli lekarz przepisał Wam Depakine, spytajcie się go przy następnej wizycie, za co tak bardzo Was nienawidzi... Depakine Chrono? Hmmm... :nono:

przez Laima 04 cze 2012, 18:02
Mi zapisali w szpitalu,ale na bank tego leku nie będę brała po wyjściu
Laima

Sortuj wg