ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez Willy Montero 16 mar 2014, 13:46
Choć pierwszym lekiem tego typu, który zażyłem był estazolam, to było to jednorazowo i dawno teamu (ścięcie z nóg jak po ciosie od Kliczko i sen 10h)więc można powiedzieć, że specyfiki tego typu były mi obce gdzieś do 2011r.

Rodzinny wypisał receptę na Nasen 10szt. i ostrzegał, żeby brać nie więcej, niż jedną tabletkę, a najlepiej pół. Wziąłem więc jedną i tak przez kolejne 10 dni. Pierwsze zażycia wspominam bardzo miło- uczucie swoistej lekkości, wszystko wydawało się takie "mięciutkie", lekkie zaburzenia równowagi, podwójne widzenie, ale co najistotniejsze - sen był satysfakcjonujący. Niestety zolpidem ma to do siebie (o czym pewnie było już tu pisane), że tolerancja rośnie w tempie ekspresowym i po jakimś czasie 10 tabletek donosowo na raz pozwalało mi uzyskać podobny efekt jak na początku jedna .

Przy niewielkich problemach z bezsennością zolpidem doraźnie nie jest najgorszy. Ale stety-niestety ma duży potencjał rekreacyjny, te efekty rekreacyjne (mięciutkości, wyluzowania) miałem niestety może przy czterech pierwszych razach, a na koniec leczenia to efekty były takie- amnezja, np. pobudka przed włączonym kompem, pootwierane szafki, poprzestawiane rzeczy i inne rzeczy robione na nieświadomce.

Zastanawia mnie przy okazji czemu już sama prośba o Nasen czasem spotyka sie z reakcją doktora POZ w stylu "ale proszę tylko pół tabletki i tylko jeśli nie może pan ponad godzinę usnąć! a tak to do psychioatry, ja nawet estazolamu Panu nie wypiszę". Łachę robią za wypisanie względnie bezpiecznego leku :/
Sertralina 50mg 1-0-0

Klonazepam 2mg g 0-1-1

Bromazepam 3mg 1-1-3

Agomelatyna 25mg 0-0-2

przez Psychotropka`89 16 mar 2014, 14:03
Willy Montero, "Zastanawia mnie przy okazji czemu już sama prośba o Nasen czasem spotyka sie z reakcją doktora POZ w stylu "ale proszę tylko pół tabletki i tylko jeśli nie może pan ponad godzinę usnąć! a tak to do psychioatry, ja nawet estazolamu Panu nie wypiszę". Łachę robią za wypisanie względnie bezpiecznego leku :/"

BARDZO względnie bezpiecznego. :? Jak ja Cię rozumiem... :? Walczę z uzależnieniem od tego gówna ponad 6 lat i nie wyobrażam sobie życia bez magicznego zolpidemu. :evil: Wszystko umiałam sama odstawić, amfetaminę <rok uzależnienia, duże dawki> - sama, marihuana <2-3 lata dzień w dzień> - sama, papierosy <8 lat paczki dziennie> - sama, od lorazepamu, z pomocą psychiatry i relanium ale też wyszłam, a od tego cholernego gówna za nic... To zamulenie, obojętność, stan błogości, urywanie filmu i sen, sprawiają, że nie wyobrażam sobie jak bez niego spać. Zapomniałam już jak to jest spać bez niego... :roll: Coś tak czuję, że odstawianie go, to będzie droga przez mękę. Na marginesie. Próbowałam kilka razy. Wytrzymywałam max 2 tyg., potem jak ćpun błagałam matkę, żeby leciała do rodzinnego po receptę, bo zwariuję, błagałam, płakałam... i dostawałam. Jak się dołapałam do paczki po takiej przerwie, to potrafiłam 5 tabletek wszamać na raz, żeby znów błogość powróciła... Masakra przez wielkie M. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Willy Montero 16 mar 2014, 14:24
Psychotropka`89 napisał(a):Willy Montero, To zamulenie, obojętność, stan błogości, urywanie filmu i sen, sprawiają, że nie wyobrażam sobie jak bez niego spać. Zapomniałam już jak to jest spać bez niego... :roll: Coś tak czuję, że odstawianie go, to będzie droga przez mękę. Na marginesie. Próbowałam kilka razy. Wytrzymywałam max 2 tyg., potem jak ćpun błagałam matkę, żeby leciała do rodzinnego po receptę, bo zwariuję, błagałam, płakałam... i dostawałam. Jak się dołapałam do paczki po takiej przerwie, to potrafiłam 5 tabletek wszamać na raz, żeby znów błogość powróciła... Masakra przez wielkie M. :?

Po takim czasie masz cokolwiek innego z opisanych przeze mnie przyjemnych efektów niż jedynie amnezje? Bo te wszystkie miłe odczucia u mnie już chyba są niemożliwe do przywrócenia. Ta błogość niestety chyba już nie wróci, no może nie wiem za 1-2 lata gdybyś nic nasennego nie brała...ale gdzieś czytałem, że te przyjemne "efekty uboczne" to kwestia zażycia około 5 tabletek i tyle, potem jedynie amnezja,ale może nie zawsze?

Piszą względnie bezpieczny miałem oczywiście na myśli, że nie jest to byle syropek na kaszelek, a lekarze bywają bardzo ostrożni. Pewnie dlatego że sam nieraz budziłem się mocno zaskoczony - wziałem 2 tabletki, a tu oba blistry po 10 sztuk puste :shock:
Sertralina 50mg 1-0-0

Klonazepam 2mg g 0-1-1

Bromazepam 3mg 1-1-3

Agomelatyna 25mg 0-0-2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark987 16 mar 2014, 20:14
Lekarze twierdzą, że leki nasenne nowej generacji jak np. nasen nie uzależniają jeśli bierze się 1-2 tabletki tygodniowo. Przy takich ilościach jakie opisaliście Willy Montero i Psychotropka`89 trudno się dziwić, że bez leku nie da się zasnąć. Terapia niestety może byc długotrwała i trudna.

przez Willy Montero 17 mar 2014, 10:21
mark987 napisał(a):Lekarze twierdzą, że leki nasenne nowej generacji jak np. nasen nie uzależniają jeśli bierze się 1-2 tabletki tygodniowo. Przy takich ilościach jakie opisaliście Willy Montero i Psychotropka`89 trudno się dziwić, że bez leku nie da się zasnąć. Terapia niestety może byc długotrwała i trudna.

Wygląda na to, że po prostu niektórzy wymagają silniejszych leków nasennych i lekarzy, którzy nie zawahają się przed ich przepisywaniem. Zolpidem jest wg mnie dobry dla emerytów (im niewiele trzeba by zasnąć, kiedy cięzko nie chorują, a jedynie męczy ich lekka bezsenność), czy ludzi z conajwyżej umiarkowanymi zaburzeniami snu. Tolerancja rośnie tak szybko że ta 1 tabletka na początku działa dobrze, potem słabo, a potem zasypiam dopiero po przyjęciu minimum 1 blistra. Terapia zolpim może i długotrwała, ale moim zdaniem to gra niewarta świeczki.
Sertralina 50mg 1-0-0

Klonazepam 2mg g 0-1-1

Bromazepam 3mg 1-1-3

Agomelatyna 25mg 0-0-2

przez deader 17 mar 2014, 14:27
Willy Montero napisał(a):Wygląda na to, że po prostu niektórzy wymagają silniejszych leków nasennych i lekarzy, którzy nie zawahają się przed ich przepisywaniem. Zolpidem jest wg mnie dobry dla emerytów (im niewiele trzeba by zasnąć, kiedy cięzko nie chorują, a jedynie męczy ich lekka bezsenność), czy ludzi z conajwyżej umiarkowanymi zaburzeniami snu. Tolerancja rośnie tak szybko że ta 1 tabletka na początku działa dobrze, potem słabo, a potem zasypiam dopiero po przyjęciu minimum 1 blistra. Terapia zolpim może i długotrwała, ale moim zdaniem to gra niewarta świeczki.

Ośmieliłbym się polemizować, przynajmniej z częścią. Zolpidem wydaje się być właśnie - wybaczcie mój francuski - mocnym upierdalaczem. Na mnie nie działał nasennie nawet w dużych dawkach, ale może ja zaliczam się do tych na których leki słabiej działają - nie wiem czy to dlatego że takim organizmem obdarzyło mnie moje DNA czy po prostu lata tyrania narkotyków wszelakich porozpiździelało mnie od środka.

Natomiast ludzie z umiarkowanymi zaburzeniami snu nie potrzebują chyba aż zolpidemu. Mój kumpel poprosił kiedyś o pomoc bo potrzebował czegoś na sen, jako że prochy były moim ssssskarbem to dałem mu same "cukierki" mianowicie 100 mg hydroksyzyny. Kolesia ścięło z nóg i połowę następnego dnia ponoć potykał się o własne nogi. Jeśli hydroksyzyna potrafi dać takie efekty ludziom z umiarkowanymi problemami ze snem, to po co przepisywać im coś co uzależnia?
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez wieslawpas 17 mar 2014, 22:47
Willy Montero, ja te pamiętam takie stany po zażyciu zolpiremu - mam na myśli taka błogość. Fajne to było, jadłem wtedy ciastka przed snem cała dużą paczkę, tuz po zażyciu tabletki i miałem takie fajne poczucie błogości... Mocno tez działała mi wtedy wyobraźnia i wyobrażałem sobie rożne sceny, które prawie jakby działy sie naprawdę. Lubiłem tez wtedy oglądać zdjęcia ludzi z forum. Nie wiem jaki jeszcze lek może dać i przynieść taka ulgę. Ale z lubością wspominam te czasy kiedy brałem 1,5 tabletki stilnoxu i czułem, że odpływam... Działo się to zawsze jakieś 5 minut przed zaśnięciem. Momentu zasypiania nigdy nie pamiętałem. Pamietam, ze jak pisałem to zamazywały mi sie literki w oczach. Pisałem tez wtedy długie sążniste posty na forum, co mnie uspokajało. Gdzie jest ten dawny spokój... Pamietam jak pisałem długiego posta do pewnego użytkownika z innego forum, literki wtedy przeskakiwały mi miedzy soba to właśnie wtedy zażyłem po raz pierwszy półtorej tabletki a nie cala.

Fajne czasy może kiedyś jeszcze wrócą.

przez barsinister 18 mar 2014, 05:03
Willy Montero napisał(a):Wygląda na to, że po prostu niektórzy wymagają silniejszych leków nasennych i lekarzy, którzy nie zawahają się przed ich przepisywaniem. Zolpidem jest wg mnie dobry dla emerytów (im niewiele trzeba by zasnąć, kiedy cięzko nie chorują, a jedynie męczy ich lekka bezsenność), czy ludzi z conajwyżej umiarkowanymi zaburzeniami snu. Tolerancja rośnie tak szybko że ta 1 tabletka na początku działa dobrze, potem słabo, a potem zasypiam dopiero po przyjęciu minimum 1 blistra. Terapia zolpim może i długotrwała, ale moim zdaniem to gra niewarta świeczki.

od prawie 3 lat lecę na 5 mg i ponieważ nigdy nie zwiększałem dawki, nie mam problemów z rosnącą tolerancją
nie jestem emerytem, problemy ze snem mam od lat ogromne, hydroksyzyna mnie niezależnie od dawki lekko zmula, to samo mam z neuroleptykami
nie usypia mnie lorafen, słabo działa na mnie nawet estazolam
tylko jeden lek działał mocniej, niż zolpidem - midazolam, ale to jest naprawdę straszne gówno, tabletka samogwałtu - można się w nocy wykąpać i potem tego nie pamiętać
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez estera1 18 mar 2014, 18:51
wieslawpas jest nabór na marude forum ,weź sie tam zgłoś :)

przez wieslawpas 18 mar 2014, 19:48
Przeciez ja na nic nie marudze... wczorajszy post bardzo mi sie podobal, jak go pisalem to sie znacznie uspokoiłem. Bardzo sobie cenie cos takiego jak spokoj.

przez estera1 18 mar 2014, 19:54
WIESLAWPAS marudzisz :D

przez Psychotropka`89 19 mar 2014, 19:15
estera1, :evil: mam dziś wyjątkowo zły dzień, więc milczę jak grób... :comone:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez estera1 19 mar 2014, 19:25
psychotropka zdążyłam zauważyc .Jutro będzie lepiej :smile:

przez wieslawpas 19 mar 2014, 19:34
estera1, staram sie nie marudzić, moze to tak wychodzi...

Sortuj wg