ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez barsinister 20 sty 2014, 22:13
no bez przesady, w całym wątku jedna osoba się jarała fazami po kilku tabletkach, to nie hyperreal
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez mark987 20 sty 2014, 22:30
Niemniej trzeba pamiętać, że ulotka jest po to żeby ją czytać i stosować się do uwag w nich zawartych , jeśli lekarz nie zaleci inaczej.

przez Psychotropka`89 21 sty 2014, 17:55
barsinister , może faktycznie przesadzam ale już mnie powoli rozwalają powtarzające się posty o zerwanych filmach, i "nie pamiętam co robiłam/robiłem, faza, masakra", itd. I w koło Macieju powtarzanie jak zolpi brać, pomimo tego, że wszystkie informacje i ostrzeżenia są w ulotce, a kilka postów wcześniej jest po 10 razy opisywane tego typu sytuacje, jak ich uniknąć, i tak dalej... :blabla: :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 21 sty 2014, 23:09
tak moze sie dziac po tym jeślu zażywa sie po kilka tabletek dziennie,

przez sunREmo 27 sty 2014, 14:44
Witajcie,

Wydaje się, że temat już wyczerpany i maglowany bez końca.
Może ja się podzielę swoją historią, jeśli komuś pomogę, tym lepiej. Mam nadzieje, nie zaszkodzę. ;)

Na Zolpidem (nieważna tu nazwa, bo to ta sama substancja, producent tylko inny) miałam "nieszczęście" trafić jakieś 11 lat temu.
Traumatyczne osobiste tragedie + praca zmianowa dzień/noc = bezzsenność.
Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu. Ta mi przypisała stillnox właśnie.
Brałam doraźnie - 2x w tyg po 1/2 tabletki. I pamiętam, jak zwalało to pięknie z nóg, spałam "jak zabita".

Po kilku latach, kolejny kryzys w życiu (można by książkę napisać!). Znowu sięgnęłam po stillnox.
I trwa to od 6 lat :/ Początkowo 1/4 - 1/2 tabletki wystarczały. Później zdarzało się i 2-3 na noc.
Próbowałam, wierzcie mi, nie raz odstawić. Wynik - bezsenność z odstawienia. Stan dużo gorszy niż przed i zrezygnowana znowu sięgam po mój "usypiacz". Obecnie jest znowu gorzej. Niestety :/
Przez te 6 lat szukałam także pomocy w Poradni Zdrowia Snu w Akademii Medycznej w Gdańsku.
Pomijam, że samo miejsce jest przerażające (zrujnowany budynek, gdzie wejście "do gabinetu" jest przed oddział zamknięty (lub "dzienny" zależnie od dnia)

Lekarze (a zmieniło się ich kilku w międzyczasie) eksperymentowali na mnie chyba wszystkim już: mirzaten, seronil, leviron, triticco, mozarin, servenon, chlorprothixen itp... Nie będę opisywać szczegółów, bo to nie ten temat i zanudzić nie chcę.

Raz jest lepiej, raz gorzej. Obecnie gorzej znowu. Staram się żyć "normalnie". Praca, dom, praca, dom. Przetrwać, dzień za dniem.
Nie potrafię jednak odstawić tak zupełnie zolpidem...
Już stałam się mistrzynią w kombinowaniu, jak lek pozyskać :/
Każda próba zakończenia tego "romansu" kończy się pogorszeniem. Jeszcze ukrywanie tego stanu przed pracodawcą, rodziną, znajomymi. Bo wstyd, bo strach, jak zareagują, jak powiem, że leczę się u psychiatry? Jak próbowałam powiedzieć, od razu była reakcja ''to ty nienormalna jesteś??? że chodzisz do psychiatry?" Więc już więcej nie drążyłam tematu.
Wie tylko mąż, choć nie wszystko... Jestem mu ogromnie wdzięczna za wsparcie, dla niego chcę z tym skończyć zupełnie.
Boję się, że w pewnym momencie wyląduję na oddziale na odwyku, tracąc pracę, rodzinę.
Bo widzę w sobie zmiany, przez te lata. Nawracające stany depresyjne. Luki w pamięci, problem z ogarnięciem siebie i dnia.
Jak żyć?
Czy komuś się udało, odstawić, wrócić do stanu "sprzed"?
Jak wygląda taki "odwyk" w szpitalu?
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez Lord Kapucyn 27 sty 2014, 14:56
sunREmo, pw.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez wieslawpas 28 sty 2014, 15:05
wybudzam sie za szybko po stionoxie, spie jakies 4-5 godzin, miesiac temu na tej tabletce spalem 10 godzi. Obenie godzine przed snem biore zamennie ketrel, albo pronazjum a pozniej stilnox. Chcialem zaytac o lek albo nasenny jak stilnox, albo uspokajajacy jako dodatek, który powoduje dłuższy sen. Co to może być za lek???

przez Tańczący z lękami 28 sty 2014, 17:26
wieslawpas, oboje mamy problem z bezsennością. Byc może winę za to ponosi tzw. " nadmierne pobudzenie" przez co ja również wybudzam się w nocy, czasem raz, czasem 2 razy, na szczęście od razu zasypiam. 3 lata temu po raz pierwszy pojawiły się moje problemy ze snem (spałem po 2-3h dziennie przez okres 2 mcy) a zaczęły się one po odstawce paroksetyny, którą brałem 7 lat bez przerw. Wniosek dość prosty: potrzebuję serotoniny. Wiem, że również brałeś paro, nie wiem czy lepiej spałeś wtedy czy nie. Na pewno stilnox Cię nie uchroni przed bezsennością z tytułu nerwicy/depresji i będzie niestety rosła "tolerka" na ten lek, czyli będzie działał z każdym dniem słabiej. Dlatego jako praktyk od zaburzeń snu radzę Ci postawić na jakiś lek antydepresyjny o działaniu nasennym brany CODZIENNIE przez kilka tygodni i pomalutku zmniejszaj stilnox. Spróbuj małe dawki mianseryny lub mirtazapiny, skoro kwetiapina Ci nie służyła. Tylko czy brałeś ją równo przez choćby 2 tyg? Na mnie osobiście dobrze działa mirtazapina a od wspomnianej 3 lata temu bezsenności uratowała...mianseryna (i to tylko 10mg!) i powrót do paroksetyny.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez estera1 01 lut 2014, 23:04
mnie mirtazapina pomogla ale wciaz zdazaja mi sie bezsenne noce ze zaden lek mi nie pomoze.Najdluzej nie spalam 3 noce z rzedu :(

przez mark987 08 lut 2014, 21:51
wieslawpas napisał(a):wybudzam sie za szybko po stionoxie, spie jakies 4-5 godzin, miesiac temu na tej tabletce spalem 10 godzi. Obenie godzine przed snem biore zamennie ketrel, albo pronazjum a pozniej stilnox. Chcialem zaytac o lek albo nasenny jak stilnox, albo uspokajajacy jako dodatek, który powoduje dłuższy sen. Co to może być za lek???

"wieslawpas" myślę, że z tym pytaniem powinieneś się zwrócić do lekarza. Nie wiem czy ktoś z biorących udział w dyskusji zdecyduje Ci się radzić. To są zbyt ''poważne'' leki, żeby samodzielnie podejmować ''niepoważne'' decyzje. Ja biorę nasen z przepisu lekarza i nie odważę się powiedzieć, że jest to najlepszy i najskuteczniejszy lek, choc z mojego punktu widzenia tak to wygląda.

przez wieslawpas 09 lut 2014, 15:44
Sorki za lekki off top, ale to wsztko spanie właśnie dotyczy i stilnoxu.

Generalnie to bylo tak. Wczoraj jak wiecie miałem intensywny dzien, sprzątanie mieszkania, pranie, mysla auta. Na 19:00 umowilem sie w pubie ze znajomym.
W tym pubie dobrze sie czulem przez jakies pol godziny, pozniej dostalem mocnych napiec i lęków. No ale siedzialem. W sumie nie wiadziele co mam ze soba poczac, Nie wiedzialem o czym rozmawoac, bylem mocno skupiony na objawach. Ale i tak gadałem z kolega. Czekalam na karaoke 21 z nadzieja ze odworci uwage, ale naczekalem sie z tymi objawami a jak sie zaczelo karakoe to objawy tego napiecia i leku nie chcialy przejsc. No o tak trwalem w tym stanie w leku i napieciu 3 godziny i o 23 wyszlismy z pubu.

Bylem niesamowicie spiety, a jeszcze czekała mnie rozmowa na parkingu. Chwile posiadzialem w auciebo juz nie bylem pewny czy dalej chce z kims rozmawiac. Ale pojechalem na parkingo do Edka, tam rozmowa na znacznie wiekszym luzie niz z pubie. Mniej napiec wiecej swobody, ale i tak po tym pubie czulem sie zalekniony. Z Edkiem rozmawialem z 1,5 godziny. Bedac w takim pobudzeniu i zaleknieniu. No i wrocilem do mieszkania. Widzielem ze nie bedzie lekko zaleknienie, pobudzenie, napiecie i jak tutaj zasnac. Najgrsze jest takie poubdzenie w splocie słonecznym to takie napiecie z wygażeń w życiu ono jest najtrodniejsze to uspokojenia. No i od razu pomyslalem ze nie wiadomo jak ja w takim stanie w ogole zasne. Zarzylem ketrel o zwyklej godzinie, a pozniej po godzinie stilnox na sen.

Ten stilnox to jest taki lek nasenny dosyc mozny i zarzywalem go bedac naprawdę niezle pobudzony i napięty i za kazdym razam dział i zabieral mnie z tych newrów do spokojnej krainy snu. Ale wczoraj pobudzenie w spolcie słonecznym bylo takie duze, że lek nie zadziaiał to mnie zrospaczylo.
Byłem niezwykle pobudzony, zalekniony czulem duże napięcie, męczyłem się i nie wiedzialem co zrobić żeby zasnać. Wiercilem sie z boku na bok, do tego to
ten cały psychiczny ból.

Mailem takie plany - zażyć dwa afobamy i do tego jeszcze jedna tabletka nasenna. Ale tez strach bo możne i to nie zadziala... co wtedy...Później przestałem chcieć spac, zaczalem ogladac telewizje, zacząłem czytac artykuł, mialem w planach posłuchać rekalskacji Jakobsona, ale odwrociłm sie na bok, poczulem jakies uspokojenie i senne mysli zaczaly mi doplywac do głowy. To pobudzenie w splocie słonecznym zmniejszyło się.
W sumie zasnalem sam bez lekow nasennych bo upłynęło za dużo czasu aby jeszcze działały. No i taka mam za soba noc. Ciekawe czy tez macie takie klopoty ze spaniem po takich lekowych sytuacjach.

przez Psychotropka`89 09 lut 2014, 18:31
wieslawpas, ja nie mam. :shock:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Rebelia 09 lut 2014, 18:43
wieslawpas, nie martw się, bo na mnie Stilnox też kilka razy nie zadziałał, kiedy miałam w głowie setki jakiś dziwnych myśli i dzień pełen lęków. Ale na szczęście zdarzało się bardzo sporadycznie i następnego dnia po lękowym dniu wszystko wracało do normy - Stilnox działał, ba nawet udawało się bez, kiedy mój organizm był już wycieńczony.

przez wieslawpas 09 lut 2014, 19:55
Mam nadzieje ze i u mnie tak bedzie to tez mialem takie akcje, ze czasami nie dzialal ale pozniej wsztko wracalo do normy.

Sortuj wg