ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez mark987 01 sty 2014, 16:33
Z tego co wiem np. nasen najlepiej brać tuż przed snem a idealnie kiedy już jesteś w łóżku. Zawsze istnieje szansa, że uda sie usnąć bez leku.

przez czarnobiała mery 01 sty 2014, 16:40
mark987 napisał(a):Z tego co wiem np. nasen najlepiej brać tuż przed snem a idealnie kiedy już jesteś w łóżku. Zawsze istnieje szansa, że uda sie usnąć bez leku.

ja tak właśnie robię, staram się najpierw zasnąć własnymi siłami, a jak się nie udaję, to mam przy łóżku zolpidem, który w takim wypadku biorę.

przez mark987 06 sty 2014, 21:41
''nazywam się niewarto'' często udaje Ci się usnąć bez leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 06 sty 2014, 23:18
Chcialem zapytac czy ten lek powinen usypiac zawsze niezaleznie od godziny zarzycia, czy wowwczas jest jest eis bliżej godzin swojego snu???
Przykladowo, zaypiam o 4 ale chce zasnac o 1 no i zazywam stilnox. Powinno to zadzialac????

-- 07 sty 2014, 23:37 --

Co może zadziałać jak stilnox w dawce poltora tabletki nie za bardzo usypia???

przez Psychotropka`89 08 sty 2014, 18:20
wieslawpas , jeśli zrobisz "klimacik senny", w moim wypadku zasłonienie zasłon, cichutko tv, kołderka, to zaśniesz i zadziała. Jeżeli klimatu nasennego nie będzie, to... zależy od organizmu. Ja mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie, że pisałam smsy, prowadziłam rozmowy telefoniczne, których nie pamiętam. Ogólnie zerwany film. Nie polecam, bo słyszałam również o wypadkach gdzie ludzie wsiadają za kółko i może się to skończyć tragicznie. Ale słyszałam też, że nic się nie działo. Lekka zamuła, rozluźnienie i tyle. Ilu ludzi, tyle reakcji na lek... :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez wieslawpas 09 sty 2014, 00:51
Psychotropka`89, Dzieku, na szczescie nie ma takich jazd. Mam tylko zwyle działanie nasenne. Chciałem sie zapytac jak sobie przestawić tryb spania z zasypiania o godzinie 5 na zasypianie o godzinie polnocy. Macie jakieś doświadczenia? Ten tryb w jakim żyje nie jest dla mnie dobry.

przez Psychotropka`89 09 sty 2014, 18:21
wieslawpas , Ja przestawiłam dość drastyczną metodą. Zarwałam jedną nockę i wzięłam tabletkę o tej godzinie, o której chciałam zasnąć następnego wieczoru. Później już nie było problemu. Dla mnie metoda niezawodna. Musisz zmęczyć swój organizm, poczuć fizyczne zmęczenie/niedospanie, żeby się przestawić. No i jeszcze jedna zasada. Nie ma spania do południa. Tym sobie też mega rozregulowałam mechanizm organizmu. Zasypiałam koło2-3, później zwlekałam się z łóżka koło 11, gniłam przed kompem i tak mijało do kolejnej nocki. Deprecha ogólnie. Odkąd zaczęłam pracę, wstaję regularnie 6:30, to zero problemów <niestety z racji uzależnienia bez proszków póki co ani rusz :? >. Nawet w weekend gdy niby mogę pospać, to sama budzę się między ósmą a dziewiątą.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :)
Pozdrawiam
A.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Marian_Paździoch 09 sty 2014, 18:30
Psychotropka`89, dokładnie jest tak, jak piszesz. Przykładowo - chodzę spać o 3 a chcę o 23: zrywam jedną nockę, a potem przed następną o 23 łykam tabsa. W ten oto sposób w 2 dni przestawiam swoje pory snu.
Marian_Paździoch

przez wieslawpas 10 sty 2014, 21:10
Psychotropka`89, Dzieki wielkie udało mi sie zasnac o 2 w nie o czwartej. Co sie tyczy zasypiania w 15 min. to polecam zestaw który zażyłem wczoraj polrota tabletki stilnoxu i jedna tebletka promazinu. Mimo duzego pobudzenia zasnalem w ciagu 15 minut od 4 do 15. Zazwyczaj biore sam
stilnox, ale przewaznie mecze sie ze 40 minut zanim zasne. Oglnie procedura jest dluga. Bo najpierw zazywam prernazyne i dopiero po godzinie stilnos. W sumie
daje to az godzine i czterdziesci minut. Czy ma ktoś pomysl jak to skrócić?

przez Psychotropka`89 11 sty 2014, 11:12
wieslawpas , nie znam w ogóle tego 2. leku, który bierzesz więc niestety nie pomogę. Łooo matko... spać do 15. Ja bym nie dała rady. :shock:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez cytrynka84 11 sty 2014, 12:21
wieslawpas, a pamiętasz może ile zapłaciłeś za Stilnox??
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez barsinister 11 sty 2014, 17:52
najtańszy jest chyba polsen (18-19 zł), nasen koło 20 zł. a stilnox 25 zł - i nie ma sensu przepłacać, bo działanie niczym się nie różni
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez wieslawpas 11 sty 2014, 18:19
Ten drugi lek Promazim to cos w rodzaju pernazyny, tylko ze ma wieksze dzialanie nasenne. sam nie spowoduje zaśnięcia, a widzę ze na mnie działa jako utwalacz snu, tak ze się nie wybudzam. Dzisaj tez zazyłem taki zestaw, zasnalem w 20 minut. Chociaz w 10 minut po zażyciu nic nie wskazuje na to, ze się zaśnie.

przez Rebelia 11 sty 2014, 18:26
No z tym wybudzaniem przy zolpie to jest ryzyk-fizyk. Niektórych zabetonuje w łóżku, bo niektórzy potrzebują tylko czynnika, który pozwoli im zasnąć, a sen już dalej sam się toczy. Inni, np ja potrzebuję czegoś, co mnie przytuli na całą noc do poduszki, a nie tylko przyczyni się do zaśnięcia. Zatem wybudzanie dla mnie to spory problem, jeśli o zolpidem chodzi. :/

Sortuj wg