ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez Psychotropka`89 21 wrz 2013, 23:15
Kalebx3 napisał(a):
Warunek jest jeden - zero jedzenia na min 5h przed wzięciem.

a czemu to , i te 5 minut ? Przecież 5 minut to nawet pokarm ledwo co zdąży trafic do żoładka???

No właśnie. :?: Ja nie jem z 2-3 godz. przed wzięciem Polsenu, powód: gorzej się wchłania, słabiej działa.

Josie_86, ja odstawiam lorafen ale bardzo powoli i ostrożnie. Dostałam, nowy, inny lek - Sertagen. Dopóki nie wdrożę Sertagenu nadal mam brać tyle ile brałam, póżniej delikatnie po pół tabletki mniej, za pare tyg, znów pół tabletki mniej. I jak zejdę do minimum <teraz biorę 2,5mg dziennie, mam zejść do 0,5mg>, to będziemy myśleć co dalej z lekarzem. On uważa, że Sertagen powinien zastąpić przeciwlękowe działanie lorafenu. Zobaczymy. A gdy już uda mi się wygrać z lorafenem, to zabiorę się za Polsen. Pewnie podobnie jak z lorafenem. Stopniowo, po połówce, po ćwiarteczce, tydzień, po tygodniu, coraz mniej. Ale to moje podejrzenia. Skoro tak postanowił z lorafenem, to z polsenem pewnie podobnie proces będzie wyglądał. A jak nadal spać nie będę mogła, to pewnie mi zapisze coś innego. Ale nie wiem... Zobaczymy.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Josie_86 22 wrz 2013, 09:13
Dlatego mirta jest dobrym rozwiązaniem, bo nie uzależnia przy dłuższym braniu. Nawet jeśli rano powoduje zamułę, to chyba lepiej wybrać "mniejsze zło"? (czyt. zamułę a nie uzależnienie).

Dżejmson - dla mnie owszem to jest mniejsze zło, potrafię przesypiać pół dnia i już do tego przywykłam, ale kiedy mąż wraca po płd z pracy i widzi, że ja śpię, albo dopiero wstałam, albo własnie się kładę... on tego nie rozumie, nawet ze względu na niego chciałabym być w ciągu dnia bardziej 'na nogach'.. Wystarczy, że wieczorem, kiedy chcemy obejrzeć jakiś film, czy cokolwiek zrobić razem, ja powoli odpływam po wieczornych lekach(nie mam teraz na myśli nasennych) i nie nadaję się do towarzystwa.. :(
Tak jak już wiele osób było zdziwionych, że citalopram wyostrza moją koncentracją do maksimum i mam na nim genialną jasność umysłu.

Po nim właśnie wieczorem odpływam, niesamowite, ze u Ciebie tak działa! :shock:
Uważam, że sen po mirtazapinie jest bardziej "naturalny" niż po zolpidemie ścinającym z nóg. Ja przez kilka miesięcy żarłem mirty 30mg na noc i spałem zawsze jak człowiek i budziłem się wyspany, bez żadnego polekowego kaca.

Ja już tak daleko odeszłam od naturalnego snu, że nawet nie chcę do niego wracać:/ Własnie chcę żeby mnie ścieło z nóg, zasnąć w moment i wstać dopiero na budzik, bez żadnych sensacji w ciągu nocy. Zapytam psych o mirtę, zobaczymy co powie..
Co do mianseryny, brr, dla mnie była okropna.
A z tymi negatywnymi opiniami masz dużo racji, fakt, ja też nie wyszukuję tyle info o lekach, które u mnie się sprawdzają, za to o tych ze skutkami ubocznymi lub niedziałających owszem.

PowietrznyKowal - no cóż, ja muszę codziennie:/ A z tym jedzeniem to ja jestem nie w temacie, w ulotce tak masz? Że nie wolno jeść 5h przed zażyciem??

-- 22 wrz 2013, 09:24 --

Psychotropka`89 - u mnie Sertagen się nie sprawdzil:( może u Ciebie będzie dobrze działał.. ale zanim go wdrożysz to dłuugo potrwa skoro masz zejść do 0.5tabl z 2,5tabl i zmniejszać co parę tyg :shock: Parę miesięcy 'zabawy' z tym przed Tobą.. Nie wiem jak ja miałabym zejść z zolpidemu teraz, wolałabym od razu dostać coś w zamian:/
Sposób z nie-jedzeniem przed wzięciem zolpidemu musze wypróbować, ale nie wiem jak mi pójdzie - poźno chodzę spać i jestem wiecznie głodna, a z uczuciem głodu nie lubię się kłaść, no i tak znów na pusty żołądek brać tabletki.. to dobrze?
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez Psychotropka`89 22 wrz 2013, 10:14
A miałaś jakieś uboki po Sertagenie? Ja tam nieraz brałam na pusty żołądek i nic mi nie było.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Josie_86 22 wrz 2013, 11:02
Po Sertagenie - totalna senność, chodziłam nieprzytomna, spałam godzinami, zerowa możliwość skoncentrowania się na czymkolwiek, byłam wyjęta z życia:/

przez Psychotropka`89 22 wrz 2013, 11:48
A nie miałaś jakiś mdłości, sensacji żołądkowych? W jakich dawkach brałaś i jak długo?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Josie_86 22 wrz 2013, 12:02
Nie, nic z tych rzeczy. 50mg raz dziennie, nie pamiętam dokładnie jak długo.. Z miesiąc może, poszłam potem wymienić go na coś innego, bo nie dało się tak funkcjonować :-|

przez Psychotropka`89 22 wrz 2013, 12:15
No bo ja mam też taką dawkę brać, póki co stopniowo mam zwiększać ale bardzo boję się skutków ubocznych w postaci mdłości, czy wymiotów. :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Josie_86 22 wrz 2013, 13:02
Też za każdym razem tego się boję, jeżeli jest wymienione w skutkach ubocznych, ale na szczęście to akurat nigdy mi się nie przytrafiło. Jeszcze. Może Tobie też się nie trafi :*

przez Powietrzny Kowal 22 wrz 2013, 13:46
Kalebx3 napisał(a):
Warunek jest jeden - zero jedzenia na min 5h przed wzięciem.

a czemu to , i te 5 minut ? Przecież 5 minut to nawet pokarm ledwo co zdąży trafic do żoładka???

Kabelix... weź mnie nie załamuj i przeczytaj co napisałem :D
(od kiedy oznaczenie "h" to minuty? :D :D :D)
Edytka: Aaaaa wiem - częściowo mój błąd - "min" to u mnie często skrót do "minimum" a akurat w tej konfiguracji faktycznie mogło to zabrzmieć dwojako (choć po 5 dałem "h" jak byk) Obrazek

-- 22 wrz 2013, 13:52 --

Josie_86 napisał(a):no cóż, ja muszę codziennie:/ A z tym jedzeniem to ja jestem nie w temacie, w ulotce tak masz? Że nie wolno jeść 5h przed zażyciem??

Ja niby też muszę...ale nie chcę (jak 1 dzień nie dośpię to trudno, poza tym czasem piję a to działa lepiej niż każdy Zolp)
Nie chcę spekulować ale w ulotce chyba też coś pisze o tym żeby nie brać z jedzeniem.
Ja w każdym razie u siebie doszedłem do tego za pomocą prób.
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Psychotropka`89 22 wrz 2013, 14:29
Josie_86, dziękuję za słowo otuchy. ;*

Powietrzny Kowal, 5 godzin to może troszkę za długo, ale tak nie za ciężką kolację zjeść i za 2-3 h zolpidem dobrze zadziała. W ulotce jest zaznaczone, żeby nie spożywać bezpośrednio po posiłku, bo jedzenie osłabia wchłanianie leku, a co za tym idzie osłabia jego działanie. Poza tym czytałam, że niektórzy dostają torsji po mixie najedzony żołądek+zolpi. Mi się zdarzało po godzinie od kolacji zażyć i faktycznie, działanie było słabsze.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Kalebx3 22 wrz 2013, 14:32
(od kiedy oznaczenie "h" to minuty? )

tak , masz racje , godziny pomyliły mi się z minutami. Sorry.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Powietrzny Kowal 22 wrz 2013, 16:52
Spokooojnie... Fatalnie Niedopaczenie 4 (znam ten ból Obrazek)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Josie_86 22 wrz 2013, 18:00
Powietrzny Kowal i Psychotropka`89 - u mnie w ulotce jest tylko, żeby nie spożywać z alkoholem, nie ma słowa o jedzeniu. A muszę co dzień, bo to nie tylko kwestia tego, że nie dośpię, tylko totalnych koszmarów i siódmych potów, jak jakaś noc żywych trupów czy coś :-|

przez mark987 23 wrz 2013, 12:27
Dżejmson napisał(a):Ja brałem zolpidem zaraz przed snem, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej go brać leżąc w łóżku, jeśli nie chcesz, żeby Ci się film urwał. U mnie podwójne widzenie po zolpidemie było standardem, urywał się film, wygadywałem coś dziewczynie przez telefon, nie pamiętam co. Również byłem uzależniony. Niestety już pierwsze opakowanie mnie uzależniło. Próbowałem odstawić ten syf z dnia na dzień. Już pierwszej nocy wpadałem w histerię, panikę. Nie muszę mówić o tym, że po 2 nocach bez snu byłem jak zombie i miałem wrażenie, że stracę przytomność. Pierwsza noc bez nasenu to był mega koszmar. Miałem ochotę ze sobą skończyć. Potem zmądrzałem (to był mój pierwszy lek, nie wiedziałem nic na temat medykamentów) i odstawiałem stopniowo, aż do okruszka. Później dostawałem placebo i tak też z tego bagna wyszedłem. Przez 2 lata co noc budziłem się co godzinę. Nasen pokazał mi, że można spać bez przebudzania się w nocy, więc brałem go i brałem, ponad 2 miesiące, niestety to mnie zgubiło. Depresja jest wielkim gównem, ale uzależnienie jeszcze większym.
Dlatego od serca radzę wszystkim "świeżakom" z przepisanym zolpidemem: nie bierzcie tego codziennie. Na sen są równie dobre leki, bez narkotycznego działania. Należy do nich m.in. mirtazapina. Nie uzależnia, gwarantuje dobry sen, nie uzależnia, poprawia samopoczucie, nie uzależnia, nie uzależnia oraz nie uzależnia, tolerancja na lek nie rośnie (działanie nasenne utrzymuje się cały czas przy jednakowej dawce. A, no i zapomniałem dodać, że nie uzależnia.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Zolpidem i nasen to leki nasenne nowej generacji. Tym różnią się od benzodiazepin, że brane doraźnie (2-3 razy w tygodniu) nie uzależniają. Działają typowo nasennie i szybko (zazwyczaj już w ciągu 15 – 30 minut od momentu podania) i posiadają krótki czas połowicznego rozpadu, co sprawia że rano budzimy się rześcy i wypoczęci. Zgodzę się z Tobą, że najlepiej je brać w łóżku, gdyż leków tych nie powinno się podawać metodycznie (tak jak Ty to robiłeś) a tylko w przypadku rzeczywistej bezsenności. Odsyłam do artykułu dr Michała Skalskiego, autorytetu w zakresie leczenia bezsenności.http://www.nabezsennosc.pl/artykuly/item/357-leki-nasenne-farmakologiczne-leczenie
Natomiast mirtazapina to lek stosowany w leczeniu wielu zaburzeń, m.in. depresji, obsesji oraz stanów lękowych w rodzaju lęku uogólnionego czy fobii społecznej. Nagłe przerwanie długotrwałego leczenia może spowodować wystąpienie objawów odstawiennych. Działa też nasennie i UWAGA(!) wzmaga apetyt.

Sortuj wg