ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

STILNOX(Zolpidem-Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Zolpic)

przez err 10 gru 2011, 12:40
Hehe lekarz mi powiedział, że to bezpieczny lek 2 opakowania przepisane bez problemu :smile:
err

przez Michuj 26 lut 2012, 14:14
Odradzam Onirex. Pierwszy lek, na którym doświadczyłem słabszego działania generyku. Żeby osiągnąć ten sam efekt co przy Polsenie musiałem brać 3 tablety zamiast 2. Przerabiałem większość generyków i najlepszy zolpidem, którego działanie niczym nie różni się od oryginalnego Stilnoxu to Polsen.

-- 26 lut 2012, 13:15 --

Stilnox cena - ok. 23 zł
Polsen cena - ok. 12 zł (w niektórych aptekach nawet 19 zł !!!)
Onirex cena -ok. 9 zł (nie polecam)

-- 26 lut 2012, 13:20 --

Zolpic i Nasen też są dobre ale droższe od Polsenu.
Aktualnie testuję jeden z tańszych Apo-Zolpin.
Loża szyderców

przez Artemizja 03 kwi 2012, 03:34
Mam takie pytanie.Żeby odespać nieprzespane noce,biorę raz w tygodniu Stilnox 15 mg.I do tej pory działał bez zarzutu,zwalał mnie z nóg po pół godzinie,ewentualnie 45 minutach.Ale ostatnio wzięłam trzy tabletki i nawet mnie nie ruszyło.Ktoś ma pomysł,dlaczego?To może być przez to,że ostatnio mam więcej stresu?Bo raczej nie wiążę tego z przyzwyczajeniem organizmu,bo skoro do zeszłego tygodnia działało i tolerancja pozostawała na jednym poziomie,to dlaczego nagle miałoby się to zmienić?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 03 kwi 2012, 05:41
wziełam zolsanę iglądam start-treka , działa juz lek
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Michuj 03 kwi 2012, 08:34
Bellatrix, miałem podobnie. W chwilach dużego stresu, działanie zolpidemu było znikome. Wtedy tylko Dormicum mi pomagało. Skoro bierzesz, tak jak opisujesz, to nie też mi się nie wydaje, żeby pojawiła się tolerancja.
Loża szyderców

przez Artemizja 20 maja 2012, 22:12
Mam takie pytanie...nie znalazłam nic na ten temat w ulotce-można po tym bez problemu wychodzić na słońce?No i jeszcze coś-od kiedy biorę Zolpidem,to mój nastrój jest ewidentnie lepszy,mogłabym rzec-wywołuje euforię.Mam mnóstwo energii,jestem w stanie zapamiętać masę rzeczy,wszędzie jest mnie pełno,bywają chwile,że nie mogę wysiedzieć w miejscu i mam wrażenie,że mogę przenosić góry.Można to chyba porównać do hipomanii(nie,na CHAD nie choruję).Utrzymuje się to już ponad tydzień i zastanawiam się,czy to normalne,bo kiedyś brałam to przez 3 miesiące i nie było takiego czegoś(tyle,że wtedy brałam też sertralinę,więc może to miało wpływ)?Przez pierwsze dwa dni brałam 30 mg,później 20,a teraz już 10.
No i skoro biorę to już 2 tygodnie,to,czy nie wiecie jak długo będą się utrzymywać skutki uboczne w postaci bóli z tyłu głowy,suchości w ustach i chwilowych utrat orientacji?Ktoś wie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Diosmektyt 21 maja 2012, 04:45
Dla mnie zolpidem to totalne nieporozumienie. W ogóle nie odczuwam działania tego środka leczniczego.
Wieczorem wziąłem 30mg zolpidemu i do teraz nie mogę zasnąć.
Być może ten lek jest jakoś specyficznie metabolizowany, bo przecież niemożliwe by większość ludzi wymyślała te historie o urwaniu filmu po 10mg zolpidemu-może częśc osób silniej ma taki metabolizm, iż wystarczy 10mg by zasnać, a na innych w ogóle nie działa.
Na mnie w każdym razie w ogóle nie działa-niezależnie w jakiej ilości.

przez ladywind 21 maja 2012, 10:14
I tu znowu pojawia się problem że na każdego coś innego, jednej osobie pomoże drugiej zaszkodzi albo nie zadziała wcale
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 21 maja 2012, 10:37
Diosmektyt, Dla mnie 10-30mg zolpida to jest siekiera. Czuję się jak naćpany, czuję euforię, mam roboci chód- zaburzenia koordynacji ruchowej, na drugi dzień problemy z pamięcią, dziwne sny, prędzej czy później zwala mnie z nóg i urywa mi się film.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Diosmektyt 21 maja 2012, 13:11
No właśnie...Czyli dochodzę do wniosku, iż z lekami ,nazwijmy to ogólnie, psychotropowymi, to jest po prostu loteria.
Nieuprawnione sa tezy, iż dany lek jest zły czy dobry; słaby czy mocny.
Swoją droga jednak jest to ciekawe-przecież mózg generalnie rzecz biorąc mamy tak samo zbudowany, kazda jednostka ludzka-tak jak serce czy płuca, wiec teoretycznie dany lek działa na dane receptory i powinien działać na kazdego mniej wiecej tak samo a tak nie jest.

W kazdym raziejezeli chodzi o leki nasenne praktycznie żaden na mnie nie działa, a zresztą tak wielkiego wyboru znowu nie ma. Lekarz po zapytaniu o coś na sen odparł mi ,,zolpidem"-a co poza zolpidemem? yyy...., po bardzo długim namyśle padły jakiekolwiek inne nazwy.
Pozdrawiam.

przez ladywind 21 maja 2012, 13:35
Diosmektyt napisał(a):No właśnie...Czyli dochodzę do wniosku, iż z lekami ,nazwijmy to ogólnie, psychotropowymi, to jest po prostu loteria.

Swoją droga jednak jest to ciekawe-przecież mózg generalnie rzecz biorąc mamy tak samo zbudowany, kazda jednostka ludzka-tak jak serce czy płuca, wiec teoretycznie dany lek działa na dane receptory i powinien działać na kazdego mniej wiecej tak samo a tak nie jest.

Dokładnie mózg mamy tak samo zbudowany, ale dodatkowo uwarunkowany jest przez wczesne dzieciństwo, dobre lub złe przykłądy dawane przez rodziców,warunki w jakich wzrastaliśmy, doświadzcenia w szkole itp. I wszystko to wpływa na to, że u każdego hormony mózgowe bedą pracować inaczej, a także neorprzekaźniki przez dane doświadzczenia ukształtuja się u każdego inaczej, bo nie ma identycznych rodzin.

A próbowales na spanie tego leku http://www.doz.pl/leki/p2109-Zopiratio To najsilniejszy lek nasenny.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez eroica 21 maja 2012, 18:38
ladywind napisał(a):A próbowales na spanie tego leku http://www.doz.pl/leki/p2109-Zopiratio To najsilniejszy lek nasenny.

Zopiklon nie jest silniejszy od zolpidemu. Najsilniejsze są niektóre benzo (np. Dormicum), ale lepiej spróbować kombo zolpidemu/zopiklonu z jakimś lekiem uspokajającym czy neuroleptykiem (ludzie chwalili tu sobie np. tisercin).

U mnie na szczęście zolpidem dalej działa (razem z trittico) - i to po zmniejszeniu dawki od 5mg.
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez Lord Kapucyn 21 maja 2012, 18:39
Bo w w przypadku zolpidemu efekt nasenny nie słabnie, słabnie tylko efekt nazwijmy to rekreacyjny, gdy wzrasta tolerancja. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

A zolpidem i zopiklon to w sumie ta sama liga. Jeszcze zaleplon jest.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Michuj 30 maja 2012, 21:53
Generalnie testowałem chyba prawie wszystkie zolpidemy i chyba najlepszy to jednak Zolpic (nawet od Stilnoxu) i Nasen,
Loża szyderców

Sortuj wg