ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez horr 18 kwi 2016, 16:58
tahela napisał(a):uzalezniasz sie i dowodem jest to ,ze tolerka ci wzrasta i nie działa juz tak jak na poczatku, na tym własnie polega uzależnienie

Będę się kłócił. Wzrost tolerancji to jeszcze nie uzależnienie, to dość naturalny proces w przypadku nadużywania wielu różnych leków, nawet tych kompletnie nieuzależniających. Uzależnienie pojawia się wtedy, gdy mózg nie może się już bez danej substancji obejść, by móc normalnie funkcjonować. I nie ma to bezpośredniego związku z poziomem tolerancji, jaki do tamtej pory się rozwinął.

przez pneum 18 kwi 2016, 19:02
horr, dokładnie! Raczej moje rekreacyjne stosowanie zolpidemu dwa-trzy razy w miesiącu nie ma nic wspólnego z uzależnieniem.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez jaktobylo 19 kwi 2016, 10:19
Cześć ludzie, wiecie może czy stosowanie zolpidemu co 2 dni(czasem co 3) zwiększy tolerancje?
Jak często brać dawkę 10mg tego syfu by tolerka nie wzrastała?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zielona87 22 kwi 2016, 18:00
Hej, może lepiej rozumiecie mechanizmy działania leków i możecie mi pomóc... Jestem uzależniona od zolpi, bez 2 tabletek nie zasne. Ostatnio po prostu sprawiały że stawalam się senna i szłam spać. Nie zmieniam dawki. A wczoraj urwał mi się film, mam jakieś marne przeblyski tego co robiłam. Totalnie się nacpalam. Mąż myślał ze coś wzięłam, mówi że bylam nieprzytomna i belkotalam. Nic nie pamiętam! A rano wstałam jak zwykle i czuję się świetnie. Macie pomysł co się stało?
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez pneum 22 kwi 2016, 18:16
Zielona87, u mnie to jest normalne, zawsze tak się dzieje po zolpidemie, szczególnie, jak coś wcześniej piłam
f60.3 + f31 (remisja)

przez Zielona87 22 kwi 2016, 19:09
pneum napisał(a):Zielona87, u mnie to jest normalne, zawsze tak się dzieje po zolpidemie, szczególnie, jak coś wcześniej piłam

Ale ja nic nie piłam i od dawna nie miałam tak żeby nie pamiętać wieczoru:/

przez pneum 22 kwi 2016, 19:36
to może wzięłaś na pusty żołądek? Tak poza tym, to nie myślałaś, żeby się przerzucić na coś innego? Kwetiapina, trazodon, mianseryna?
f60.3 + f31 (remisja)

przez Zielona87 22 kwi 2016, 19:46
pneum napisał(a):to może wzięłaś na pusty żołądek? Tak poza tym, to nie myślałaś, żeby się przerzucić na coś innego? Kwetiapina, trazodon, mianseryna?

Fakt, bylam chyba trochę głodna. Próbowałam mianseryne ale nic to nie dało poza tym że przytylam 10 kg:( planuje pogadać z psychiatra o tritico.

przez elfrid 22 kwi 2016, 19:50
pneum, jak na Ciebie działa ta dawka topiramatu? Jest już jakiś spadek wagi? Odczuwasz skutki uboczne?
pregabalina, wenlafaksyna

przez pneum 22 kwi 2016, 19:58
Spadku wagi nie ma, ale mam o wiele mniejszy apetyt, a głodu właściwie nie czuję. Ze skutków ubocznych, pojawił się jeden, dość dokuczliwy - włosy wypadają mi garściami. Stabilizacji na razie brak, ale po tygodniu i na takiej dawce, to raczej nie ma o czym mówić.
f60.3 + f31 (remisja)

przez elfrid 22 kwi 2016, 20:41
pneum, a wystąpiło jakieś obniżenie funkcji poznawczych, zglebowanie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez pneum 22 kwi 2016, 21:11
elfrid, nie, na razie wszystko w porządku pod tym względem.
f60.3 + f31 (remisja)

przez horr 26 maja 2016, 18:23
Czy to możliwe, że klon CAŁKOWICIE niweluje działanie zolpidemu? Od czasu do czasu brałem po dwie, trzy tabletki Stilnoksa, taki mój zawór bezpieczeństwa, nasennsie już nie działał, ale faktycznie pomagał na stres, a i też sporo zdziałał na moje nerwice. Jedyny minus to krótki okres półtrwania, co sprawiało, że w ciągu dnia musiałem dokładać kilka kolejnych tabsów.
Ostatnio natomiast zaopatrzyłem się w kolna i zaczął się problem. Klon przede wszystkim działa nasennie, że nawet w ciągu dnia jestem tak senny, że bez problemu zasnąłbym np. w autobusie, albo czekając na ławce na przystanku, jednakowoż w ogóle mnie nie rozluźniał, nie usuwał lęków ani nerwic. W ogóle! A jakby tego było mało, zolpidem zwyczajnie po nim nie działał! Wczoraj w przeciągu godziny połknąłem całe opakowanie Onireksu (20 tabletek, czyli 200 mg) i, kurfa, nic. Równie dobrze mogłem połknąć cukierki. Nie zadziałał w ogóle. Doprecyzuję, że tego samego dnia nie brałem w ogóle klona, a zaledwie dzień wcześniej wieczorem. Co powinienem robić? Znaczy, po odstawieniu klona, który ewidentnie nie sprzyja mi w niczym (poza snem), ile muszę mniej więcej odczekać, aż zolp znowu zacznie czynić swą powinność? Jeszcze dodam, że przez ponad pół roku biorąc bromazepam w bardzo wysokich dawkach, zdarzało mi się również raczyć Stilnoksem i nigdy tego typu problemy nie wystąpiły. Oba leki tańczyły w zgodnym perwersyjnym tańcu przyjemności i błogości i ułudy.
Prosiłbym o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważna kwestia. Z góry dziękuję.

przez MarioW 05 cze 2016, 20:15
Czy jeśli uczę się do egzaminu to mogę wziąć tabletkę zolpidemu na sen bez ryzyka, że nie zapomnę czego się uczyłem? Nigdy nie brałem, a skończyło się mi się trittico i wczoraj miałem nieprzespaną noc. A czytam, że niektórzy nie pamiętają co się działo przed snem.

Sortuj wg