ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez Psychotropka`89 10 cze 2015, 14:42
Psychoanalepsja_SS, oj baaardzo... Jak coś jest "przyjemne w działaniu", to niestety uzależnia.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Don Kamillo 10 cze 2015, 14:44
Luzik :D. Miałaś rację, ale ja nie wiedziałem jak na mnie to podziała.. Następny tydzień będę brał Zolpiden jeszcze bo deprexolet się skończył. Ehh. To wszystko ma swoje plusy i minusy a porównanie Mianseryny i Zolpidenu moim okiem :

Miansa :

- Długi czas zaśnięcia
- głowa rano pęka
-Odpał jak stary diesel rano
- Oczy błyszczą jak monety
- Czasem sny jak z filmu.
-Skutecznie utucza
-Brak wybudzeń w nocy
- Rośnie tolerancja a jak dobrze pamiętam to dawka najwyższa to 120mg ja brałem od 5-60mg jak się nie piję kofeiny w dzień to wystarcza dawka 10-15mg, jeśli tak to już cięzej.

Zolpiden
- Szybki czas zaśnięcia
-Brak efektu pękającej głowy
-Lekkie utraty świadomości (jeśli od razu nie pójdziesz spać)
-Niestety nic nie trwa wiecznie i jeśli ktoś ma bezsenność "przewlekłą" po wybudzeniu w nocy może być koniec snu

O uzaleznieniu nie piszę, bo od obydwóch idzie się uzależnić. Miansa jest bardziej uniwersalna, to tyle z moich subiektywnych odczuć i wytartych scieżek łykając proszki na bezsenność. Czasem nie da się inaczej, bo bezsenność połączona z lękami i myślamiu natrętymi jest bardzo dołująca. Biorę tabletkę i idę spać, niestety.. jak wszystko. uzależnia

przez Psychotropka`89 10 cze 2015, 14:51
A miansa, jest podobna do mirtazapiny? Bo ja brałam mirtazapinę właśnie, a efekty, które opisałeś miałam identyczne. Ja tylko nie odczuwałam uzależnienia, ani tolerancji. Dodałabym jeszcze, że u mnie powodowała okropne stłumienie emocji <wszystko mi było jedno, miałam wyrąbane>, uczucie "opuchnięcia" <skutek zbierania się wody w organizmie+szybki wzrost wagi>, spadek kondycji i zmulenie, wiecznie bym spała, leżała, byłam zmęczona wszystkim, nawet gdy było to oddychanie i leżenie. :twisted:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 10 cze 2015, 14:56
O tym nie pomyślałem, ale miałem do tego jeszcze objawy o których piszesz... U mnie stłumiały emocje tylko Esci i Paro, chociaż nie mam porównania, bo już dawno nie żyję na trzeźwo, ale teraz powoli te pozytywne emocje wracają po zejściu z Esci

Co do tolerancji to owszem rosła, od miansy chyba nie jestem uzalezniony bo brałem tydzień zolpiden i nie doczuwałem zadnych skutków ubocznych, nawet jeśli bym nie odczuwał nie sposób mi to jest ocenić, dlatego że równoczesnie schodze z Esci. wydaję się że jeśli wykluczyć tolerancję to fizycznie się od tego nie uzależnia. jedynie psychicznie bo jak się ma bezsenność powiązaną z innymi zaburzeniami to człowiek tylko czeka by móc spokojnie zasnąć. Prędzej poradzę sobie z depresją i tą fabryką głupich myśli niż z bezsennością, chociaż wydaję mi się, że gdybym mógł na spokojnie zasnąć to zasnąłbym bez leków. Niestety na dzień dzisiejszy tak się nie da. najgorszy skutek uboczny miansy to niestety tycie, i to o czym napisałaś.. to wszystko się składa na szybki wzrost wagi który ciężko jest zbić, będąc zdemotywowanym i zamulonym. Trzeba pilnować się z jedzeniem.

przez Arasha 10 cze 2015, 15:00
buszujacywtrawie napisał(a):Lekarka zamieniła mi 1 mg clonazepamu branego na noc na Zolpic 10 mg, mówiąc, że będzie dla mnie lepszy niż clon. Ale problemem nie jest bezsenność, bo tej nie mam, tylko stany lękowe. Czy na lęki pomoże?

buszujacywtrawie, moim zdaniem ( nie tylko zresztą moim! ) bierzesz już i tak wystarczająco dużo leków jak na jedną osobę, żeby dokładać sobie kolejny! Zolpidem nie jest lekiem uspokajającym... wystarczy, że już jesteś uzależniony od Clona, który swoja drogą też działa w pewnym sensie nasennie ( piszę z własnego doświadczenia ). Skoro nie masz problemów z zasypianiem, to ja bym proponowała spróbować zmniejszyć wieczorną dawkę Clona z 1 mg do 0,5 mg ( jak będziesz się gorzej czuł, to zawsze możesz wrócić do 1 mg ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez buszujacywtrawie 11 cze 2015, 06:34
Arasha napisał(a):
buszujacywtrawie napisał(a):Lekarka zamieniła mi 1 mg clonazepamu branego na noc na Zolpic 10 mg, mówiąc, że będzie dla mnie lepszy niż clon. Ale problemem nie jest bezsenność, bo tej nie mam, tylko stany lękowe. Czy na lęki pomoże?

buszujacywtrawie, moim zdaniem ( nie tylko zresztą moim! ) bierzesz już i tak wystarczająco dużo leków jak na jedną osobę, żeby dokładać sobie kolejny! Zolpidem nie jest lekiem uspokajającym... wystarczy, że już jesteś uzależniony od Clona, który swoja drogą też działa w pewnym sensie nasennie ( piszę z własnego doświadczenia ). Skoro nie masz problemów z zasypianiem, to ja bym proponowała spróbować zmniejszyć wieczorną dawkę Clona z 1 mg do 0,5 mg ( jak będziesz się gorzej czuł, to zawsze możesz wrócić do 1 mg ).

Arasha, dzięki za info, nie uwierzysz, ale dostałem ten lek bez wiadomości na temat odstawiania klona, którego zostały mi 2 tabletki po 2 mg. Po prostu od tak mam przejść na zolpic.

przez Don Kamillo 11 cze 2015, 08:23
na lęki może nie pomoże, niemniej jednak szybko po nim zaśniesz, i jakoś spokojnie noc przeleci.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez tomkun6 12 cze 2015, 18:22
jest tylko jedna prawda, jesli ktos sie zwiazal z zolpidemem to bez drastycznych ruchow nie ma mozliwosci sie od niego uwolnic. ja od kilku lat go biore i w dzien i w nocy i zawsze musze miec zapas na pare dni. zrozumialem, ze jesli nie wyjde z tego blednego kola, nie odzyskam zycia. zdecydowalem sie na agresywna kuracje, koszt 8000-13000 ale woz albo przewoz

-- 12 cze 2015, 18:25 --

tomkun6 napisał(a):jest tylko jedna prawda, jesli ktos sie zwiazal z zolpidemem to bez drastycznych ruchow nie ma mozliwosci sie od niego uwolnic. ja od kilku lat go biore i w dzien i w nocy i zawsze musze miec zapas na pare dni. zrozumialem, ze jesli nie wyjde z tego blednego kola, nie odzyskam zycia. zdecydowalem sie na agresywna kuracje, koszt 8000-13000 ale woz albo przewoz

-- 12 cze 2015, 18:29 --

ja biore opakowanie na dobe, bez tego nie da rady

przez Don Kamillo 12 cze 2015, 18:57
Opakowanie na dobe ?! To Ty cały czas śpisz ?

ja po 5mg padam na twarz, i idę spać :) ale trochę mnie odstraszyłeś :) Mianseryna chyba biezpieczniejsza.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez cytrynka84 13 cze 2015, 12:52
Tylko,żeby ta miansa tak nie tuczyla :why:
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Arasha 13 cze 2015, 16:45
buszujacywtrawie, i w tej sytuacji odstawisz całkowicie Clona? Nie masz możliwości zdobyć go od innego lekarza? Przecież Ty go bierzesz także w dzień... żeby Ci się jazdy nie zaczęły :?

tomkun6, co to za kuracja? Możesz napisać coś więcej?

cytrynka84, święte słowa... very brutal :great:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez zoloft 20 lip 2015, 00:58
piękny lek ten zolpidem, kasuje złe myśli, pozwala zasnąć, kasuje strach. Tylko cholernie uzależnia. Nie będę Was zanudzać co się wydarzyło, ale bez Zolpidemu strach mnie ostatnio dosłownie zabijał. Biorę go już prawie rok i doszło do tego że zasypiam dopiero po jakichś sześciu tabletkach, budzę się w środku nocy i muszę znowu wziąć dwie czy trzy tabletki żeby dalej spać. Dzisiaj podjęłam wyzwanie żeby skończyć z moim dobroczyńcą, ale żeby nie atakowały mnie złe myśli piję wino, bo jak wiadomo alkohol też działa przeciwlękowo. O spaniu nie ma mowy, chyba że to wino mnie w końcu powali. Gdyby nie te kur...kie złe wyobrażenia nie musiałabym się znieczulać.

-- 20 lip 2015, 00:12 --

tomkun6 napisał(a):jest tylko jedna prawda, jesli ktos sie zwiazal z zolpidemem to bez drastycznych ruchow nie ma mozliwosci sie od niego uwolnic. ja od kilku lat go biore i w dzien i w nocy i zawsze musze miec zapas na pare dni. zrozumialem, ze jesli nie wyjde z tego blednego kola, nie odzyskam zycia. zdecydowalem sie na agresywna kuracje, koszt 8000-13000 ale woz albo przewoz

-- 12 cze 2015, 18:25 --

Ja jestem w stanie wytrzymać bezsenne noce, ale własnych myśli nie zniosę a tylko Zolpidem je likwiduje. też się ładuję w spiralę bez wyjścia i nie wiem co mam robić

-- 20 lip 2015, 00:43 --

Arasha napisał(a):buszujacywtrawie, i w tej sytuacji odstawisz całkowicie Clona? Nie masz możliwości zdobyć go od innego lekarza? Przecież Ty go bierzesz także w dzień... żeby Ci się jazdy nie zaczęły :?

tomkun6, co to za kuracja? Możesz napisać coś więcej?

cytrynka84, święte słowa... very brutal :great:
Arasha, pisałaś że zolpidem nie działa przeciwlękowo, a na mnie działa bardzo przeciwlękowo a w dużych dawkach usypiająco. W ogóle to mam chyba zespół stresu pourazowego i tylko Z daje z tym radę. Co organizm to inna reakcja

przez artur1978 20 lip 2015, 10:13
Nie ma zadnych kuracji za 8 tys cudownych.
Uzaleznienei jak kazde inne i tak samo sie leczy, proponuje udac sie do osrodka uzaleznien od alkoholu, tam maja niezbeda wiedze potrzebna do pomocy.

przez Psychotropka`89 20 lip 2015, 18:56
zoloft, Arasha raczej Ci już nie odpiszę, bo dostała bana.
Ja podzielam Twoje reakcje. Boję się zasypiania. Nie boję się ciemności ale tego, że w momencie zasypiania jestem sama. Dopadają mnie nerwy, lęki, klucha w gardle, zaczyna się bieganina myśli. Zolpidem to koi jak żaden inny lek...
artur1978, również nie wierzę w "cudowne terapie". Detoks jak detoks.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg