ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez achino 05 kwi 2015, 12:28
A czy ktoś zarzuca sobie czasem zolpidem rekreacyjnie, tzn. na chill out, na dzień, tak jak benzo? Zauważyłem, ze jak wezmę Nasen na dzień, to w ogóle nie chce mi się spać, za to jestem spokojny i fajnie słucha mi się muzyki. Oczywiście nie zachęcam, a tylko pytam.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Arasha 05 kwi 2015, 22:48
Aleś się rozpisała Alicja 8)

alicja155 napisał(a):I sama wpadłam w takie błędne koło.. wróciłam do 1 tab hypno +25 mg ketileptu . Biorę ten zestaw gdzieś od czercwa 2014 r.Raz kiedyś potrzebowałam usnąć, a im bardziej się nakręcałam tym bardziej nie mogłam, wtedy pierwszy raz dołozyłam połówkę Hypno do standardowej dawki. Na drugi dzien zrobiłam to samo , trzeci, czwarty..potem jak się zorientowałam co się dzieje, wróciłam na 1 tabl, po której już nie mogłam usnąć za nic w świecie. Więc co?
No po co się męczyć...dołozyłam te poł w myśl "to tylko połówka". I tak biorę te 1,5 tabl od kilku tyg. Raz chyba tylko wzięłam 2 tabl, ale teraz rygorystycznie tego pilnuję.
Sama wadłam z własnej winy w sieć uzaleznienia i wiem o tym że jestem uzależniona, tylko problem polega na tym, że mi to jakoś kolokwialnie mówiąc "zwisa", bo nie robię nikomu krzywdy (prócz siebie ), dobrze spię, jestem wypoczęta, dbrze się czuję itd...
Jedak obawiam się że wskoczę na 2 tabl, jak odstawię Ketilept cąłkiem.
Duży + za to, że wczoraj po kolacji którą zjadłam ok 21.30 nie zjadłam nic az do poźnej nocy i mi się nie chcialo. Więc pod tym względem bingo.
Chciałabym odstawić Ketilept całkiem, ale CHYBA będę musiała zwiększyć dawkę Hypno.. bo teraz mogę zasypiac dłużej, jak wrócę do pracy znowu będzie stres że nie zasypiam itd...

To naturalne, wiele osób tak postępuje ... jak jest dobrze, to po co zmieniać, jak się nikomu krzywdy nie robi. A o tym co będzie za jakiś czas się wtedy nie myśli :? Ja to doskonale rozumiem, bo problemy ze snem mam odkąd pamiętam :roll:

alicja155 napisał(a):Wczoraj zgodnie z tym, co pisalam odstawiłam Ketilept . Wzięłam 1, 5 hypno i zasnełam. Z trudem, po ok 1,5 godzinie od zażycia, ale teraz mam wolne dni więc mogę sobie na to pozwolić.

To próbuj przez te parę dni, a potem coś musisz postanowić. Trudno mi cokolwiek Tobie radzić, bo jeżeli byś musiała zwiększyć do 2 tabletek Hypno, żeby spać, rezygnując całkowicie z Ketipetu, to pytanie na ile taka dawka by Ci wystarczyła :? Sama widzisz, że w trakcie swojej przygody z zolpidemem już kilka razy zwiększałaś dawkę, więc podejrzewam, że po jakimś czasie organizm może się przyzwyczaić także do 20 mg. Oczywiście są osoby, które przez cały czas jadą na stałej dawce, pozazdrościć tylko !

alicja155 napisał(a):Dodam że dziś w ciągu dnia nie odczuwałam żadnych dolegliwości związanych z odstawieniem Ketileptu, ale może to za wczeeśnie?
Choć nie ma on chyba potencjału uzależiającego tak dużego jak np benzo czy nawet ten zolpidem?

Nie ma potencjału uzależniającego, ale wydaje mi się, że to rzeczywiście za szybko, żebyś odczuła różnicę ... może się pojawić po jakimś czasie ( bo trochę ten Ketilept jednak brałaś ), ale nie musi, bo dawka w sumie mała ... to bardzo indywidualna sprawa wystąpienie tzw. objawów abstynencyjnych po zaprzestaniu brania jakiegoś leku, są osoby, które je bardzo odczuwają, a są i takie, które w ogóle. Inne pytanie, na ile takie objawy mogą wystąpić po kwetiapinie :? Generalnie jest zasada, żeby wszystkie psychotropy brane przez dłuższy czas odstawiać stopniowo, ale nie wszyscy potrzebują. Uważam, że jeżeli zdecydujesz się całkowicie odstawić Ketilept, a czułabyś się jakoś dziwnie, to możesz np. brać przez jakiś czas połowę dawki, czyli 12,5 mg, żeby powoli odzwyczajać organizm albo brać jedną tabletkę co drugi, a potem trzeci dzień, aż w końcu odstawisz zupełnie. Najlepiej byłoby to przedyskutować z lekarzem, ale podejrzewam, że nie będzie zachwycony pomysłem brania 2 tabsów zolpidemu codziennie.

Trzymaj się i zdawaj relację, co u Ciebie ( o ile masz ochotę ) ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez bezsenny84 06 kwi 2015, 00:32
Witam wszystkich,

Ponieważ udało mi się poradzić z bezsennością po około rocznej batalii przy pomocy też między innymi zolpidemu postanowiłem opisać mój przypadek, bo pamiętam jak bardzo ważny był dla mnie każdy znaleziony wpis na forum gdy czytałem go o 3 w nocy nie mogąc spać.
Zacznę od początku. Rok temu byłem na imprezie gdzie wypiłem potężną ilość alkoholu. Na następny dzień okazało się że nie mam zwykłego kaca ale jest coś jeszcze. Czułem uciski w okolicy serca, dyskomfort, "szarpanie". Było to bardzo denerwujące dla mnie. Czasem "szarpanie" było tak silne że nie mogłem się niczym zająć ani nic robić bo masując się w okolicach serca byłem strasznie poddenerwowany. Był to problem, który pojawił się zaraz po obudzeniu po tej imprezie i odczuwałem to cały czas. Już pierwszej nocy pojawił się oczywiście problem z zaśnięciem. Po prostu nie spałem w ogóle całą noc bo to "szarpanie" było tak uciążliwe że nie dałem rady. Po dwóch kolejnych nieprzespanych nocach zacząłem panikować. Czułem się fatalnie. Bałem się nadejścia nocy. Po 3 nieprzespanych nocach zacząłem czuć się okropnie, panikowałem, myślałem że już nigdy nie zasnę i umrę. Wtedy żona powiedziała mi że ma coś co pomoże mi zasnąć, był to Nasen (zolpidem). Tak pierwszy raz zetknąłem się z tym lekiem. Po 3 nieprzespanych nocach wziąłem 1 tabletke 10 mg wieczorem i zwaliło mnie z nóg - usnąłem. Niestety po 4 godzinach się obudziłem i nie mogłem usnąć. Wtedy wziąłem jeszcze pół tabletki i spałem do rana. W następny dzień pojechałem z żoną na SOR żeby bo nie mogłem wytrzymać już tego dziwnego uczucia w okolicy serca. Zbadali mnie i powiedzieli że wszystko jest ok i żebym się udał do psychiatry. Noce były ciężkie, tylko zolpidem pozwalał mi spać. Czasem jedna tabletka wystarczała a czasem brałem więcej (najwięcej to 40 mg jednej nocy). Zolpidem ma to do siebie że po 2 tygodniach jego działanie słabnie. Byłem u kardiologa, robił mi EKG, badania krwi i wszystko było ok. Odesłał mnie do psychiatry. Chodziłem też do neurologa i od niego brałem recepty na Nasen, Stilnox. Tak brałem go około 2 miesiące aż te dziwne uczucie w okolicy serca powoli mi zaczęło przechodzić. Wtedy lekarz zaproponował mi melatoninę dodatkowo do Stilnoxu. Po kolejnych dwóch tygodniach czułem jak melatonina zaczyna działać. Sen zaczął być lepszy bo po Stilnoxie sen jest dziwny, nienaturalny (ale lepszy niż łażenie w kółko po pokoju o 3 w nocy). Po kolejnych dwóch miesiącach
moje dolegliwości z szarpaniem w okolicy serca przeszły mi ale został problem ze spanie w nocy. Ogólnie spałem, ale nie był to dobry sen. Wtedy stwierdziłem że pora zacząć ograniczać Stilnox. Brałem cały czas melatoninę 5 mg i schodziłem ze stilnoxu powoli. Po około kolejnych 3 miesiącach Brałem już tylko ćwiartkę tabletki 10 mg Stilnoxa. Po kolejnych 2 miesiącach tłukłem stilnox i lizałem palec i połykałem śladową ilość aż całkiem przestałem. Później zmniejszałem dawkę melatoniny aż też całkiem odstawiłem. Po około roku śpię bardzo dobrze bez tabletek. Nie ustaliłem badaniami przyczyny tego szarpania przy sercu ale podejrzewam że bardzo duża dawka alkoholu to spowodowała.

Piszę to żebyście wiedzieli że jeśli nie możecie spać to jest to chwilowe i nie ma co panikować bo to tylko pogarsza sprawę. Ja nie spałem przez 3 całe noce a przez ponad pół roku spałem marnie, wybudzałem się, czasem bardziej czuwałem niż spałem. Teraz śpię bardzo dobrze i znów spanie sprawi mi przyjemność:)

Trzymajcie się wszyscy i błagam Was nie panikujcie, wyjdziecie z tego prędzej czy później!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hennepin 06 kwi 2015, 20:20
achino napisał(a):A czy ktoś zarzuca sobie czasem zolpidem rekreacyjnie, tzn. na chill out, na dzień, tak jak benzo? Zauważyłem, ze jak wezmę Nasen na dzień, to w ogóle nie chce mi się spać, za to jestem spokojny i fajnie słucha mi się muzyki. Oczywiście nie zachęcam, a tylko pytam.

No ja tak mam, zarzucam sobie rekreacyjnie zolpi, później dubstep na słuchawkach i odlatuje w kosmos.

przez achino 07 kwi 2015, 06:14
Chyba złośliwie odpisałeś, bo ciężko mi uwierzyć, by ktoś na zolpi łapał nastrój na taka muzykę. Moze pomyliłeś z feta.
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez hennepin 07 kwi 2015, 06:48
^^ Serio napisałem, uwielbiam słuchać dubstepu po zolpi.

przez achino 08 kwi 2015, 13:03
Stosowal ktos zolpidem jako sex drug lub party drug? W sieci duzo informacji na blogach, ze zolpi moze powodowac zniesienie hamulcow, niepamiec nastepcza, euforie i haluny. Podobno ludzie biora to przed seksem, szaleja na maxa, a potem nawet nie pamietaja, co robili.
Zolpidem, Phenibut

przez alicja155 08 kwi 2015, 23:48
To prawda!!
Mój mąż mi nieraz opowiadał takie rzeczy na drugi dzień, że coś strasznego (on się cieszył).

Ale nie bierzcie tego dla frajdy , no ludzie :why:

U mnie- Ketilept co 2 dzien na razie i wciąz 1,5 tabl Hypno. Próbowałam na 1 usnąc ale nie mogłam. Jednak nie przekraczam tej 1,5 od paru dni i jest ok, śpię ok nawet jak nie wezmę Ketileptu. Natomiast ten drugi dzien jak ie biorę, czuję się rozbita trochę, taka "depresyjna",więc dlatego nie zrezygnowałam NA RAZIE całkiem, a ograniczyłam do brania co 2 dzien.

U psychiatry nie byłam jednak na razie.

przez achino 09 kwi 2015, 13:10
Tzn, mąż mówił, że po zażyciu zolpi byłaś w łóżku jak petarda? :)
Zolpidem, Phenibut

przez alicja155 09 kwi 2015, 13:40
Dokładnie tak, mówił że robiłam rzeczy, na które wcześniej nie dało się mnie namówić i chętna byłam na zmienianie pozycji , ba nawet miejsc z sypialni na inne.
Nie jest tak że dosłownie urwał mi się film i totalie nic nie wiem, bo pamiętam te nie podobne do mnie akcje, miejsca w domu rózne itd, ale potem zasypiam jak niemolwe i rano tak przez mgłę.

przez achino 09 kwi 2015, 14:17
A jaka dawke zazylas? Twoj maz tez taka sama? Ja wzialem juz 20 i zastanawiam sie, czy w ramach testu nie dojsc do 30.
Zolpidem, Phenibut

przez JużTuByłem 09 kwi 2015, 14:47
alicja155 zmniejsz dawke jak na drugi dzien pamiętasz przez mgłe ;)
Móz znajomy lubi obierać pomarańcze na zolpi ,bo wszystko tak pomału spokojnie się robi ;)Sam brałem kilka razy ,ale mnie nie klepało za bardzo ,bo tolerke na inne benzo miałem rozwinieta.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez achino 09 kwi 2015, 14:49
A nie zauwazylem, sorry, bo jestem po 2ch .... jak one sie nazywaja? Juz wiem, po 2-ch Nasenach jestem.
Zolpidem, Phenibut

przez alicja155 09 kwi 2015, 16:40
Mój mąż?
Heh , o nie potrzebuje odlatywaczy by odlecieć :papa: ani nasennych, by spać

Po dawce mniejszej jak 1,5 tabl nie usnę, więc zostaję przy 1,5 .

Ja biorę to nie dla fanu tylko w celach nasennych, a że przy okazji rozwijają się jakies dziwne skutki uboczne, to nie poradzę. Jestem uzależniona więc lepiej nie baw się z takim lekiem :zonk:

Sortuj wg