ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez czarnobiała mery 14 sty 2015, 14:37
Psychotropka`89, jasne, trzeba ostrożnie brać ten lek. Ja od początku wiedziałam, że może uzależniać i wypytywałam się lekarki, jak często mogę go brać, żeby się nie uzależnić. Wiadomo, że lek i tak na każdego inaczej działa. Ale ja mam metodę taką, że staram się zasypiać sama bez leku, jak nie daję rady, to dopiero wtedy biorę zolpidem. Najważniejsze jest to, żeby czasem dawać szansę zasnąć organizmowi samodzielnie, a nie brać leku z przyzwyczajenia.

przez cytrynka84 14 sty 2015, 18:06
To nie jest branie z przyzwyczajenia,bierz lek miesiąc codziennie,a potem nagle,jak nie weźmiesz tableki to nie zasniesz przez cala noc,bo występuje tzw.bezsennosc z odbicia.

-- 14 sty 2015, 17:09 --

czarnobiała mery, jak Tobie się udaje brać z glowa to super.ja należę niestety do tej drugiej grupy biorących :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez czarnobiała mery 14 sty 2015, 18:10
cytrynka84, no właśnie, dlatego nie należy brać tego leku codziennie, a tylko wtedy, kiedy faktycznie nie można zasnąć. Jak przez miesiąc w ogóle nie podejmuje się próby zaśnięcia samodzielnie, tylko codziennie przed snem bez próby nawet zaśnięcia o własnych siłach, aplikuje się sobie zolpidem, to potem są tego złe skutki - uzależnienie, bezsenność z odbicia.

-- 14 sty 2015, 17:12 --

Jak nie ma szans, żeby zasnąć bez leku, to trzeba wspomagać się lekami nieuzależniającymi, np. mirtazapiną. Bo branie codziennie zolpidemu powoduje, że potem nie można go brać wcale. A chyba lepiej mieć to dobro przez długi czas niż krótko i szybko z tym skończyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 14 sty 2015, 18:36
Psychotropka`89, przecież wiem :lol:

-- 14 sty 2015, 17:41 --

Rico, akurat w Twoim przypadku, jako że widziałam Cię na live, mógłbyś spokojnie brać mirtazapinę i mieć szansę na uregulowanie sobie snu. Jesteś chudy jak szczypiorek, a do tego chodzisz na siłkę, więc bez obaw o parę kilo ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cytrynka84 14 sty 2015, 19:05
czarnobiała mery, Lekarz daje mi 1 op i kaze zjesc do konca (20 sztuk) Bezsennosc dokucza mi od 14 roku zycia,nigdy spac nie moglam :( Mam poza tym anoreksje,a po mircie,miansie strasznie sie tyje,o neuroleptykach nie wspomne.To jest u mnie trudna i zlozona sprawa z tym snem,jak widzisz.

-- 14 sty 2015, 18:08 --

Trittico,juz prawie nie dziala na klopoty ze snem,a to jedyny lek ,po ktorym sie nie tyje,badz tyje mniej niz po innych.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez czarnobiała mery 14 sty 2015, 19:10
cytrynka84, jak to każe Ci zjeść do końca? Przecież to jest lek, który z założenia się bierze doraźnie, bo inaczej wpadniesz w uzależnienie. Ja biorę mirtę i nie przytyłam na niej ani grama. Neuroleptyk też biorę. Moja waga jest normalna, ważę około 54 kg. I nic się nie zmieniło, jak zaczęłam brać leki. Niepotrzebnie się obawiasz. Mianserynę też kiedyś brałam i też ani grama nie przytyłam.

przez wynikpozytywny 14 sty 2015, 19:16
Ja tam polecam Zolpidem. Działa szybko i mocno. Do tego jest dość bezpieczny.

Generalnie ok :)

przez 1986 14 sty 2015, 21:08
Psychotropka`89 napisał(a):Arasha, do mnie pijesz? :twisted: :lol:

1986, skutków ubocznych nie zauważyłam, a biorę długo. Trzeba tylko zażyć i się położyć od razu, starać się zasnąć, bo jak przegapisz działanie nasenne, to może Ci się urwać film i możesz robić dziwne rzeczy <poczytaj, w tym wątku jest o tym cała masa informacji>.

Teoretycznie nie powinno się pić. Ale zolpidem dość szybko wydala się całkowicie z organizmu. Ja mieszałam go z wódką, piwem i żyje <aczkolwiek nie wiem jak moja wątroba to przetrwała :P > i to mieszałam tak, że piłam na wieczór i np. godzina przestoju, dwie i brałam zolpidem. Nigdy do tragedii nie doszło, jedynie kac może troszkę większy <ale nie wiem czy to wina alko czy leku ;) .
Podsumowując, z alkoholem zachowaj więcej zdrowego rozsądku niż ja, bo szkoda wątroby. Ale jak po 2-3 piwach odczekasz parę godzin i zażyjesz, to powinno być w porządku. Pamiętaj jednak też o tym, że każdy organizm jest inny i inaczej może zareagować. Mnie ten mix nie zaszkodził ale nikt nie zagwarantuje Ci tego na 100%. Proponuję, jak już muuusisz się napić, zacząć od jednego piwka, jak będzie ok, tzn. że jest ok <pięknie skonstruowane zdanie :mrgreen: >.

Pozdrawiam

mi chodzi o to czy na drugi dzień moge wypić 2 piwa kolo południa

przez Psychotropka`89 14 sty 2015, 21:18
1986, eee, pewnie, że tak! Na zdrowie! :D <to nie jest ironia ;) >
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Arasha 14 sty 2015, 21:23
1986, specjalnie sprawdziłam w poradniku o zaburzeniach psychicznych, że okres jego półtrwania jest bardzo krótki ( do 5 h ), więc myślę, że następnego dnia będzie ok ;)
Może spróbuj najpierw z jednym browarem ... na 2 zawsze będziesz miał czas. Tylko dziwne wydaje mi się, że chcesz pić piwo w południe ... Nie ma lepszej pory ;) ?
Ostatnio edytowano 14 sty 2015, 21:24 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cytrynka84 14 sty 2015, 21:23
czarnobiała mery, nie moge spac codziennie,nie ma szans,zebym zasnela sama.Bralam mianse przytylam,spuchlam,przez zatrzymanie wody w organizmie.Po mircie bylo jeszcze gorzej,ztyciem,obrzekami.Jesli to bym brala to anoreksja mnie zabije,prowokowanie wymiotow,srodki przeczyszczajace,masakra.Spi sie po mircie /miansie super,ale nie moge ich brac,to silniejsze ode mnie :( Od kilkunastu lat nie spie.Co mam zrobic,spac musze,funkcjonowac tez.Wybieram mniejsze zlo,jak dla mnie czyli Zolpidem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez czarnobiała mery 14 sty 2015, 21:30
cytrynka84, rozumiem, dla mnie mirta i zolp doraźnie to idealne połączenie. Też mam wielkie problemy ze snem, sama nie zasnę. Po mircie samej często zasypiam, choć czasami ona na mnie nie działa i wspomagam się zolpidemem, jak jest gorzej.
W sumie to ja też bym się nie zgodziła na branie leków, po których bym tyła. Tylko że ja mam takie szczęście, że prawie po niczym nie tyję. A przeszłam przez dziesiątki różnych psychotropów.
Trzeba mieć nadzieję, że pojawi się na rynku lek, po którym nie będziesz tyła i który nie uzależnia, a działa. Cóż, trzeba wierzyć w medycynę. Ja przeszłam przez wiele leków nasennych, działa na mnie tylko mirta i zolp. I chyba nic lepszego na razie nie ma.

przez Psychotropka`89 14 sty 2015, 21:31
cytrynka84, nie mam anoreksji ale... jakże Cię rozumiem... Ja nienawidziłam odbicia w lustrze po braniu mirty. Niedobrze mi się robiło na to co widziałam. Anoreksji u mnie nie stwierdzono ale lekarz mówi, że "mam zapędy anorektyczne". Dobrze mi się spało ale to żarcie <bo jedzeniem tego nazwać nie można> na noc wzbudzało we mnie odrazę i wyrzuty sumienia. A ten apetyt, głód były nie do opanowania. :time:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez cytrynka84 14 sty 2015, 21:38
Psychotropka`89, jak bys pisala o mnie,zarcie potem wyrzuty sumienia,nie moglam na siebie patrzec w lustrze,na koncu wymioty ble...

-- 14 sty 2015, 20:43 --

czarnobiała mery, pozostaje,wierzyc ,ze wymysla taki lek idealny,ale juz wtedy bede wachala kwiatki od spodu.Pewnie przyszle pokolenia skorzystaja,oby.
Masz szczescie,ze nie tyjesz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg