ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez kris4321 09 cze 2014, 09:16
Dzięki za odpowiedz Arasha, co do twojego pytania jeśli będę odstawiał ten lek to pójdę najpierw do lekarza, żeby nie odstawiać go tak nagle. I napisze do "psychopatki89" podpytam się jej jak u niej to wygląda. Jeśli chodzi o ból pleców to faktycznie może być kręgosłup ale u mnie jest git i akurat z tym nie mam problemu. Przemyślę sprawę, jeśli chodzi o kwestie czy mi przechodziło z rana jak brałem pół tabletki ale z tego co kojarzę tak na szybko to tak, możliwe oczywiście że działo się to w mojej głowie tylko ale sądzę że pomagało.

Jeśli chodzi o problemy ze spaniem to niestety rozumiem Twój ból i szczerze współczuję. Ja często robiłem tak że starałem się zmęczyć przed spaniem żeby móc szybciej zasnąć, bo faktycznie czasem piguły nic nie dają. Będę pamiętał o tym Mirtagenie w razie "Niemca" :)

Pozdrawiam

przez wieslawpas 09 cze 2014, 22:31
na mnie benzole juz przestaly dzialac, zeby spac biore neuroleptyki glownie Tisercin i ilosci 3 tabletki i spie okolo 8 godzin.

-- 09 cze 2014, 22:33 --

Wiem od lekarza, ze lek odsyawia sie odkladajac 3% dziennie w turach 4-ro dniowych.

przez barsinister 12 cze 2014, 23:18
znane i lubiane
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amnothing 14 cze 2014, 00:18
O tak, zolpidem w swej okazałości. Naprawdę dobry lek, ale zawsze go od pewnych incydentów daję go komuś na przechowanie. Np. idę spać po jednej tabletce, Budze się, brakuje trzech. Cóż ale się wyspałem. Np. 2 idę na impreze, zapomniałem wyjąć opakowania z plecaka po kupieniu. Efekt? 8 osób na ognisku biega i cieszy się jak dzieci (słyszał kto kiedy o ambienowej imprezie? było zabawnie, nikomu krzywda się nie stała, ani film nie urwał) - cóż, skrajna głupota, a ja do dzisiaj nie wiem jakim cudem to się stało. (i więcej progu pólki z lekami on nie opuści)
Jednak zasypianie kiedy to za oknem biegają kosmici, których można niszczyć silą woli, albo bloki skaczą przez skakanke... W normalnej dawce, i naprawdę użyłem tego do spania. Ale cóż, jak tu odmówić sobie popatrzenia na to? Brzmi jak wynużenia schizofrenika - jednak to naprawdę dobry lek, a takie efekty wcale nie są straszne, choć brzmi to conajmniej dziwnie. Po prostu, idziemy po tym grzecznie do łózka odrazu po wzięciu tabletki i nie ma ryzyka, że coś się dziwnego stanie. Zdecydujemy się pooglądać jeszcze TV - i tak zaśniemy i będziemy świadomie śnić na jawie. Chyba szansy na "straszne" wizje nie ma, komponent nasenno-kojący zolpidemu zapobiega "strachowi". Dobrze, że tak ekstremalne efekty mają wybrańcy. I zanikają szybko, dwa dni brania pod rząd, i nie ma odwalania.
A komiks naprawdę genialny, oddaję klimat tego zolpidemowego zdziecinnienia. U mnie w dodatku niesamowicie poprawia nastrój - nie w strone euforii, tylko lekkości. I przyjemne zasypianie.
Swoją drogą, czy w czasie badań na tym lekiem, te efekty uboczne zostały pominięte czy jak? Mogliby dopisać do efektów ubocznych: prosimy uważać na zolpidemowego Morsa! To podstęp.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez tahela 14 cze 2014, 00:23
Amnothing,
na tym forum sa niestety wybrańcy, którym te efekty nie zanikaja po dwóch dniach brania niestety, fakt jedyny lek, który usypia jak nic innego, ale mnie sie zdarzyło zasnac a na drugi dzień nie było dwóch paczek a nic nie pamiętałam zebym brała, nieswiadomoie , wybrańcy inni potrafili jeszcze więcej i swiadomie nawet
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez wieslawpas 14 cze 2014, 16:02
ja zasypiem za dwoch tabletkach. bede pomaluz z tego schodzil.

przez estera1 14 cze 2014, 16:52
wieslawpas w końcu...

przez Chonolulu 15 cze 2014, 13:03
Witajcie :)

A czy wogóle z zolpidemu da się zejść jak się już poważnie uzależni?
Ja od ponad 1,5 roku leczę się na depresję i nerwicę, zolpidem biorę od około 1 roku. Ale na poczatku brałam doraźnie, tak jak psychiatra poradził. Jak już naprawdę nie mogłam zasnąć, i na początku brania antydepresantów bo miałam okropne skutki uboczne. Od lutego (czyli niedługo będzie pół roku..) biorę zolpidem co noc, żeby normalnie zasnąć potrzebuję 3 tabletek :( a co najgorsze -od miesiąca biorę w dzień.. Tak jakbym nie mogła funkcjonować bez tego. I tak jak ktoś wcześniej wcześniej pisał chyba nie raz, zolpidem powoduje że zaczynam czuć się lekko, nie czuję stresu, taka lekka głowa bez lęków..
Czuję że wpadam w coraz większy syf, ale jak powiem sobie jednego dnia rano "koniec nie biore tego w dzień", to za kilka godzin nie wytrzymuje :(
Velaxin 75 mg + 37,5 mg
Spamilan 20mg

przez Amnothing 16 cze 2014, 20:24
Chonolulu idź do lekarza, powiedz, że się uzależniłaś od zolpidemu. Powinnaś dostać powiedzmy, relanium (diazepam) i z jego pomocą schodzić z zolpidemu. Potem odstawka zolpidemu będzie bezbolesna, i trzeba będzie zacząć pomalutku schodzić z diazepamu. Standardowa chyba procedura wychodzenia z nałogu benzodiazepinowego/zolpidemowego. Zmniejszać dawki zolpidemu raczej trudno - działa strasznie krótko, a będzie kusiło by wziąć więcej. Jednak musi to być pod kontrolą lekarza, inaczej wpadniesz w uzależnienie od benzodiazepin które jest gorsze, chociaż diazepam nie jest aż tak wciągający.
I Ty nie wpadasz w coraz większy syf, tylko przyznaj się, że w pełni się uzależniłaś od niego. Ty jesteś w "syfie", proste. Marsz do lekarza i powiedz co się dzieje, ze szczegółami. Jeśli sobie nie radzisz, można np. pójść do szpitala żeby pomogli Ci zejść z niego całkiem, jeśli sama nie dasz rady. Jeśli myślisz, że dasz radę samemu, z pomocą jakiejś benzodiazepiny zejść to spróbuj. Tylko pod kontrolą lekarza. Tylko jakiegoś ogarniętego, który Ci zrobi rozpiskę jak zmniejszać dawki, i który nie będzie Ci latami ich wypisywał, tylko tyle, żeby wyjść z tego. Idź czym prędzej, im dłużej będziesz go brała tym będzie gorzej i gorzej. To jest dobry lek, ale tak jak w ulotce pisze: nie dłużej niż 14 nocy pod rząd. Głowa do góry, z tego da się wyjść, tylko bądź szczera z lekarzem.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez Chonolulu 18 cze 2014, 02:22
Annothing dziękuje za zainteresowanie moim postem ! Zdaję sobie sprawę że muszę w końcu coś z tym zrobić, iść do lekarza, powiedzieć szczerze co i jak. Tylko, do mojej psychiatry która mnie prowadzi nie mogę, bo nie ma szans żeby mi pomogła. No bo przecież ona mi ze 2 op na początku kiedyś przepisała i jak to możlwie.. Jest taka jakby zza szkła się z nią rozmawiało.
Więc za Twoją radą faktycznie musze poszukać tu u mnie jakieś innego OGARNIĘTEGO lekarza i Z TYM problemem iść do niego.
Bo na początku było spooko, wieziełam tabl w dzień to sie głowa lekka zrobiłam nie myslałam o tych wszystkich kłopotach stresach, choć na chwilę, czasem dlatego żeby dzień szybciej mi zleciał, i następny i następny i i dopiero teraz widzę, że syf mnie ogarnia przez to, jak nawet pół tabletki wezme w dzień to czasem nie do końca później mogę ogarnać co dokładnie pokolei w domu robiłam..

AnnothingCzyli...najlepiej i tak iść do lekarza i powiedzieć o uzależnieniu i on już zdecyduje czy sama w domu czy w szpitalu podejmuje to
Velaxin 75 mg + 37,5 mg
Spamilan 20mg

przez barsinister 18 cze 2014, 03:44
możesz spróbować rzucić samodzielnie (z dnia na dzień, metodą cold turkey), ale załatw sobie wolny i mało stresujący tydzień - dłużej niż parę dni prawdopodobnie nie będzie cię telepać, jesteś w fazie mocnego uzależnienia, ale masz dość krótki staż - a nuż się uda

musisz się nastawić na kilka bezsennych nocy i zajoba z ich powodu, może alko trochę pomoże (na krótką metę)

jeśli nie dasz rady - to idź do psychiatry przy ośrodku leczenia uzależnień, nie do swojego - ogarnie sytuację i powie ci, co dalej - lepiej mieć próbę samodzielnego odwyku wcześniej, to sporo powie o skali nałogu
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Chonolulu 18 cze 2014, 13:26
Z dnia na dzień już wiem że nie dam rady odstawić.. próbowałam wcześniej, jeszcze jak sporadycznie tylko zdarzało mi się wziąć w dzień (i to była wtedy połówka w dzień, którą wogóle czułam że wzięłam), no i mało brakowało a skakałabym chyba po ścianach w nocy. A teraz w zasadzie nie ma dnia żebym nie wzięła

W sumie chyba nie mam się co dziwić że nie czuję działania antydepresantów.. zolpidem chyba pogłębia depresje , tzn nawet nie chyba tylko napewno
Velaxin 75 mg + 37,5 mg
Spamilan 20mg

przez vilejka 24 cze 2014, 13:27
Chonolulu, może leppiej będzie odstawiać tabletki przez długi czas. Np. Bierzesz 1 tabletkę dziennie, zaczynasz brać 7/8 tableyki przez 2 tygodnie, potem 6/8 przez kolejne dwa, potem 5/8 i tak do skutku. Bo organizm może przeżyć szok. A najlepiej będzie skontaktować się w tej sprawie z psychiatrą albo specjalistą od zaburzeń snu.

No i zawsze trzeba pamiętać, że jak bierze się leki nasenne przewlekle to nie można brać ich więcej niż 10 razy w miesiącu... żeby się nie uzależnić. Zawsze pozostają przecież zasady higieny snu :)

przez deader 24 cze 2014, 14:45
vilejka napisał(a):No i zawsze trzeba pamiętać, że jak bierze się leki nasenne przewlekle to nie można brać ich więcej niż 10 razy w miesiącu... żeby się nie uzależnić. Zawsze pozostają przecież zasady higieny snu :)

...które można radośnie o kant d... potłuc kiedy męczysz się trzecią godzinę z zaśnięciem bo obsesyjnie myślisz o tym czy następnego dnia przypadkiem nie dostaniesz w pracy zjeby za coś za co nie powinieneś ;) Owszem, higiena snu się przydaje, ale czasem niestety człowiek potrzebuje solidnego "gonga" żeby paść spać. Takie czasy...

Uściślijmy więc: jeśli bierze się zolpidem i pochodne lub benzodiazepiny na sen - wtedy wskazana jest ostrożność z dawkowaniem. Nie uogólniajmy pojęcia "leki nasenne" bo do nich zaliczają się też leki nieuzależniające ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg