TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez k1992 06 kwi 2013, 18:00
Biorę paroksetynę prawie 5 miesięcy. Przeciwlękowo jest ok, ale jak chodzi o depresję, to nie czuję się jeszcze tak jak powinienem. I tu pojawia się moje pytanie - czy warto dobrać do mixu Trittico CR czy może bardziej sprawdzi się tu stabilizator typu lamotrygina?
k1992

TRAZODON (Trittico CR)

przez barsinister 06 kwi 2013, 20:13
k1992 napisał(a):Biorę paroksetynę prawie 5 miesięcy. Przeciwlękowo jest ok, ale jak chodzi o depresję, to nie czuję się jeszcze tak jak powinienem. I tu pojawia się moje pytanie - czy warto dobrać do mixu Trittico CR czy może bardziej sprawdzi się tu stabilizator typu lamotrygina?

lamotrygina nie ma działania przeciwdepresyjnego, trittico (albo np. mianseryna czy mirtazapina) mają
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

TRAZODON (Trittico CR)

przez k1992 06 kwi 2013, 20:39
tak, ale chodziło mi o to, że lamotrygina mogłaby ustabilizować mój nastrój. We wtorek mam wizytę u lekarza i zastanawiam się, czy poprosić go o lamo czy o trazodon.

-- 06 kwi 2013, 19:46 --

Więc chciałbym połączyć paroksetynę z jakimś lekiem, dla lepszego efektu antydepresyjnego.
k1992

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez itzsoweezee 06 kwi 2013, 21:05
depas, jeżeli chodzi o senność, to prawda, że z czasem mija. W ciągu dnia nie biorę, tylko wieczorem i to najlepiej wczesnym wieczorem. Po tym leku ciężko wstać rano z łóżka, ciężko jest się po prostu podnieść.

zaqzax-3, mogę powiedzieć jak jest u mnie, nastrój się może też trochę poprawia, ale bardziej subtelny efekt.

TRAZODON (Trittico CR)

przez barsinister 06 kwi 2013, 21:05
k1992 napisał(a):tak, ale chodziło mi o to, że lamotrygina mogłaby ustabilizować mój nastrój. We wtorek mam wizytę u lekarza i zastanawiam się, czy poprosić go o lamo czy o trazodon. Więc chciałbym połączyć paroksetynę z jakimś lekiem, dla lepszego efektu antydepresyjnego.

skoro jesteś w depresji to chcesz ustabilizować się w stanie depresji? lamotryginy raczej nie stosuje się w klasycznej depresji, nawet nawracającej, do SSRI dołącza się lek o innym profilu działania i tu trittico jest w sam raz (niweluje wpływ SSRI na sen i może powstrzymać upadek libido)

TRAZODON (Trittico CR)

przez k1992 06 kwi 2013, 21:11
Dzięki, o taką informację mi chodziło. Więc poproszę lekarza o dołączenie Trittico, jeśli uzna to za dobry pomysł.
k1992

TRAZODON (Trittico CR)

przez Klichu 08 kwi 2013, 19:06
Ponawiam pytanie. Czy można łączyć Trittico z Tetralysalem - antybiotyk na trądzik.

TRAZODON (Trittico CR)

przez k1992 08 kwi 2013, 19:28
Można, sam mam mieć antybiotyki na trądzik, a dermatolog wie, że biorę antydepresanty. A co do tego antybiotyku, nie polecam Ci go, ale to nie temat na to forum, więc PW jakby co ;)

-- 08 kwi 2013, 18:31 --

Nie można go łączyć tylko z pewnym silnym lekiem na trądzik (nie pamiętam nazwy), który nie dość, że wyniszcza wątrobę, to jego skutkiem ubocznym są stany depresyjne.
k1992

TRAZODON (Trittico CR)

przez szczypiorek86 11 kwi 2013, 02:17
Mój drugi i aktualny antydepresant.Na razie nie wiem czy działa,chyba jeszcze za wcześnie.Wiem tyle,że sugerowane po kolei dawki 1/3 ,1/2 musiały skończyć się na całej .Póki co efektów ubocznycznych nie zauważm no może lekkie.Zonaczymy coz tego będzie...
szczypiorek86

ile casu zażywacie triticco?

przez misiek_1 14 kwi 2013, 11:51
j.w. ja zażywam od kilku dni wcześniej brałam kwetaplex ale tyłam po nim.

TRAZODON (Trittico CR)

przez szczypiorek86 14 kwi 2013, 14:14
Dni lecą a on nic nie daje no może po za delikatnym nasileniem myśli samobujczych.Czy jest jeszce cos co mi pomoże... :cry:
szczypiorek86

TRAZODON (Trittico CR)

przez misiek_1 24 kwi 2013, 08:20
po ilu dniach triticco zaczyna działac nasennie? bo ja biorę 6 dni 150 mg i narazie nie śpię.

TRAZODON (Trittico CR)

przez szczypiorek86 24 kwi 2013, 14:40
misiek_1 napisał(a):po ilu dniach triticco zaczyna działac nasennie? bo ja biorę 6 dni 150 mg i narazie nie śpię.

Nie wiem bo mi do tej pory nie zadziałał i odstawiła...
szczypiorek86

TRAZODON (Trittico CR)

przez barsinister 24 kwi 2013, 19:20
misiek_1 napisał(a):po ilu dniach triticco zaczyna działac nasennie? bo ja biorę 6 dni 150 mg i narazie nie śpię.

powinien działać nasennie od razu, ale w mniejszej dawce, przy 150mg może nie być tego działania

Sortuj wg