TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 02 kwi 2012, 15:16
ja bralam jakies dwa lata temu na bezsennosc ,spalam moze jakies 3-4h po nim ogolnie mowiac nie polecam .Fatalnie sie czulam kolejnego dnia

TRAZODON (Trittico CR)

przez QueenForever 05 kwi 2012, 11:56
Sny na tym leku mam niezwykle realistyczne ... ostatnio we śnie odwiedzam różne kraje swiata-niedawno byłem w USA ,wczorajszej nocy w Czechach a dzisiejszej w Holandii-i po co mi paszport :D ...
QueenForever

TRAZODON (Trittico CR)

przez *Wiola* 05 kwi 2012, 13:38
QueenForever, Ja przy większej dawce miałam straszne koszmary, tak poplątane ,że nawet się opowiedzieć tego nie dało, teraz jest ok.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Amon_Rah 06 kwi 2012, 02:34
*Wiola*, a to ciekawe, bo ja 300 nie mam zadnych snow, po prostu jestem transportowany do rana.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

TRAZODON (Trittico CR)

przez uzytkownik 06 kwi 2012, 08:36
To też dziwne, że Trittco pozwala Wam na taki głęboki sen. Tym bardziej, że krótko działa. Ja, jak się obudziłem na nim (150mg), to już kaplica.
Na mianserynie mogę się budzić ile chcę, wracać do snów, zmieniać je. Full wypas - 5D.
uzytkownik

TRAZODON (Trittico CR)

przez samuraxo 10 kwi 2012, 15:56
Czy ktoś jeszcze też po trazodonie wręcz zatacza się z senności i ma uczucie jak by miał omdleć?????
Najlepiej od razu przed spaniem brać bo masakra inaczej. Ale lek raczej pomaga i serio uspokaja mimo, że 2x piłem niepotrzebnie ale koniec z tym.
Wziąłem dopiero 8 tablet czyli 8 dni. Teraz koniec picia i biore na noc, zobaczymy jak to będzie :)
Dojść do orgazmu bardzo ciężko nadal ale stoi...
Normalnie jak wziąłem rano dla sprawdzenia czy zasnę to aż bełkotałem, benzo nigdy mi tak nie zrobiło. Bałem się, że zaraz omdleje gdzieś czy padaki dostane taki osłabiony byłem.
Wydaje mi się, że lek naprawdę pomaga na lęki, a na bezsenność to już na pewno

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 10 kwi 2012, 15:58
zmniejsza cisnienie moze dlatego sa takie skutki uboczne

TRAZODON (Trittico CR)

przez lipolum 12 kwi 2012, 16:58
Witam,
Wczoraj wzięłam pierwszą dawkę Trittico CR 1/3 tabletki 50 mg na noc, przed snem.
Przepisane przez lekarza na deprechę i lęki + doraźnie Hydroxyzinum VP 10 mg ( jedna tabletka), której jeszcze nie brałam.
Z góry przepraszam za chaotyczny post, ale tak właśnie podziałało na mnie trittico ( miałam problem z ułożeniem puzzli przy rejestracji).
W ulotce oczywiście przeczytałam o tego typu objawach ubocznych.
Czy one mijają?
Czuję się koszmarnie, po wzięciu pierwszej dawki dość szybko zachciało mi się spać.
Gdy się już położyłam najpierw strasznie wyschła mi śluzówka nosa, aż nie mogłam normalnie oddychać.
Po czym zaczęło mi się kręcić w głowie, dzwonić i szumieć w uszach oraz zrobiło mi się słabo( na leżąco).
Miałam wrażenie, że muszę pamiętać o oddychaniu bo inaczej "zejdę".
Ale najgorsze przyszło jak już zasnęłam, sny tak pokręcone...totalny śmietnik, jakby wszystko z 30 lat życia mózg wyciągnął i pomieszał w jedną całość na potrzebę tej jednej nocy.
Udało mi się wybudzić po ciężkiej walce ( choć słyszałam do tego wszystkie odgłosy zewnętrzne), spojrzałam na zegarek i okazało się,że spałam raptem niecałe 2 godziny.
Po ponownym zaśnięciu dziwne sny już nie wróciły, ale dalej czułam to osłabienie, słyszałam wszystkie zewnętrzne dźwięki, tak jakbym była pół na pół ( jednocześnie sen i czuwanie).
Taki stan trwał w sumie 11 godzin, miałam straszny problem z podniesieniem się z łóżka, po kawie czułam się jak normalnie przed kawą.
Cały dzień jestem splątana, słaba.
Po takiej nocy po prostu boję się przyjąć kolejną dawkę.
Miał ktoś z Was tak?
Pozdrawiam.

TRAZODON (Trittico CR)

przez uzytkownik 12 kwi 2012, 17:07
Tiaa... takich kolorowych snów oczekuj więcej w najbliższym czasie ;)
Zapchany nos przy trittico, to u mnie był standard. Przez cały okres leczenia.
uzytkownik

TRAZODON (Trittico CR)

przez lipolum 13 kwi 2012, 00:14
Gdzie w takim razie efekt terapeutyczny leku?
Skoro skutki uboczne pogarszają sytuację, zastanawiam czy w ogóle kontynuować leczenie...

TRAZODON (Trittico CR)

przez Amon_Rah 13 kwi 2012, 02:33
Nic na sile. Dla kazdego co innego- skoro macie mdlosci, nie spicie, zataczacie sie, belkoczecie- zdecydowanie NIE JEST to lek dla Was. Ja biore 300 mg (w porywach do 450), nigdy nie mam zadnych snow, a rano budze sie wyspany, wypoczety i bez zadnego zamulenia. Zadnych objawow ubocznych nigdy nie mialem, a biore go juz od przeszlo pol roku, zaczalem od razu od 300mg. U mnie to byl strzal w 10, u Was najwyrazniej nie- trzeba probowac czegos innego. Co do dzialania antydepresyjnego- zaczyna sie od dawki 150- 300 mg, mniejsze dzialaja tylko jako regulator dobowy snu.
KOCOBO JE CPБИЈА!

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 14 kwi 2012, 11:27
Amona bierzesz bardzo duza dawke dobrze sie czujesz po takiej dawce?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Amon_Rah 16 kwi 2012, 20:06
estera1, biore 300 bo tak przepisalam lekarka na noc, swietnie usypia a rano budze sie sam wyspany, wypoczety i nic w ogole mi nigdy nie bylo ani nie jest po nim.
KOCOBO JE CPБИЈА!

TRAZODON (Trittico CR)

przez Paloma 25 kwi 2012, 09:44
Witam serdecznie, jestem nową osobą na forum, od 8 lat ciepię na stany lękowe, nigdy nie było lepiej niż teraz,tzn. 1,5 roku temu odważyłam się pójść do pracy i wytrzymywać 8 godzin bez lęków, chodzę do supermarketów, krótkie spacery itd. Piszę o tym bo dokonałam dużej zmiany, jeszcze 3 lata temu nie chciałam nawet słyszeć o marketach, pracy itp.
Postanowiłam jeszcze zmienić jedno,, stany lękowe" one mnie nie opuszczają, ostatnio mam je bardzo często, wieczorami, codziennie,kiedy już mam czas wolny, bez pracy, udzielania korepetycji, prac w ogródku, zakupów i innych zajęć. Lęki trawają ok 30 sekund, potem albo nie ma nic, ulga ,albo są objawy wegetatywne, czasem trwają 20 minut. Ale jakoś sobie tam zawsze radziłam, kierowałam myśli na iny tor. Ale ostatnio zaczęło mi to przeszkadzać i to bardzo, postanowiłam pójść o krok dalej, poszłam do lekarza. Wczoraj psychiatra mi zapisała leki: Trittico75 1/3 ok 20h mam brać i rano Citaxin 1/2 przez 3tyg.
Moje pytanie brzmi:
Przeczytam, że to są leki na depresje, ale ja nie mam depresji, czuje się szczęśliwa, nawet bardzo.
Dlaczego ona je przepisała? Proszę o radę?

Sortuj wg