TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

Re: Trittico

przez Anna R. 23 wrz 2009, 12:04
Wpisz w google Pierre Dukan "Nie potrafię schudnąć". Zamów książeczkę, przeczytaj i zastosuj się bezwzględnie do zaleceń doktora. Schudniesz na pewno :mrgreen:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 23 wrz 2009, 19:05
ANNO pisałam ci na prva -odpisz proszę;-))) :oops:
kasia000

przez Anna R. 23 wrz 2009, 21:12
Kasiu, odpisałam, ale wiadomości strasznie długo idą.
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 12 paź 2009, 17:35
Witam
Czy ktoś z was stosował ten preparat w połączeniu z SSRI, np fluoksetyną? Jeśli tak, to jakie były efekty? Czy jeśli fluoksetyna z mianseryną na mnie dobrze działa, to takie połączenie będzie miało podobne rezultaty? Chcę połączyć trazodon z fluoksetyną zzamiast mianeryny, bo od Leriovonu, konkretnie, strasznie tyję, mimo że jem na prawdę niewiele. Czy macie podobne doświadczenia w takich kombinacjach leków. Pojutrze mam wizytę u lekarza, a chcce sobie zrobić rozeznnanie co i jak.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Grubcia 12 paź 2009, 19:25
To chyba nie jest zbyt dobre polaczenie,fluo.podobno jest najbardziej interakcyjyjnym SSRI,tzn."gryzie" sie z innymi lekami,takie polaczenie grozi zespolem serotoninowym.Czytalam jednak gdzies o takim polaczeniu,ale pod scisla kontrola lekarza. Roznie to bywa jeden lekarz sie zgodzi inny stanowczo odmowi.
Grubcia

przez MOCca 12 paź 2009, 19:26
Ja np. miałam podobne połączenie, tylko że to nie była fluoksetyna a wenlaflaksyna. Najpierw brałam tylko sam trittico później dorzucili mi SSRI. Obecnie jestem bez leków więc chyba było to dobre połączenie :P
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Anna R. 12 paź 2009, 21:52
Mam bardzo dobre doświadczenia, jeśli chodzi o łączenie fluo z innymi lekami. Nie brałam jej jednak nigdy z trazodonem. Jest to połączenie rzadko stosowane, ale możliwe (nie wolno go jedynie łączyć z IMAO). Bierzesz mianseryne na sen? Bo jeśli nie, to zamiast Trittico lepszy byłby dla ciebie zapewne Edronax lub Wellbutrin. Wtedy masz zapewniony wpływ na wszystkie neuroprzekaźniki.

Mocca, wenlafaksyna to nie SSRI tylko SNRI.
Herbert Grönemeyer

przez MOCca 12 paź 2009, 21:59
Anna R., dziękuję za poprawienie, rzeczywiście to lek z grupy SNRI, który dodatkowo działa na produkcję noradrenaliny.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez elfrid 13 paź 2009, 12:26
Ania Lerivon biorę w celu łagodzenia objawów ubocznych fluoksetyny, zwłaszcza nieprzyjemnej akatyzji. Ale jednak fluo działa silnie antydepresyjnie dlatego na razie nie chce jej zmieniać. I główkuje czym możnaby zastąpić mianserynę, aby nie tyć i nie musieć rezygnować z fluoksetyny. Wydaje mi się, że trazodon ma najbradziej podobne działanie.
A co daje oddziaływania na wszystkie przekaźniki? Czy nie lepiej kieedy leki są ściśle selektywne?

przez Anna R. 13 paź 2009, 13:28
One wszystkie są selektywne Elfrid, ale nie w tym rzecz. Jeśli bierzesz mianserynę na uspokojenie, to możesz spróbować trazodonu. Jest jedno małe "ale". Oba działają na serotoninę, wiec twoja akatyzacja może się pogłębić (może, ale nie musi). Mój pomysł wziął się stąd, ze pomagają ci leki, działające na serotoninę i noradrenalinę, więc aby nie przybierać na wadze, można zastąpić mianserynę innym inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Miko pisał, ze na Wellbutrinie niepokój psychoruchowy nie występował. Jest to bowiem typowy objaw uboczny, pojawiający się podczas brania SSRI. Spróbuj jednak poradzić się lekarza, może on rozwiąże ten dylemat.
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 13 paź 2009, 14:45
Jutro mam wizytę, także na pewno poromawiam ze swoją lekarką. Ale chciałem się do tej rozmowy przygotowwać;-). A co do Wellbutrinu wiele osób pisało na forum, że on pobudza, a wręcz nasila lęki; więc nie wiem czy jest sens łączyć dwa aktywizujące antydepresanty. Z lekarką oczywiście porozmawiam, ale wiesz jak to jest z publiczną służbą zdrowia, a właśnie z takiej korzystam;-). Czyli rozważyć do fluoksetyny dołączenie Trittico, Wellbutrinu... jeszcze jakieś pomysły na zamiennik mianseryny?

przez Anna R. 13 paź 2009, 23:07
Bierzesz teraz Fluanxol, Seronil i Lerivon? Może jeśli z aktywizacją jest już dobrze, zamiast Fluanxolu włączyć jakiś uspakajający neuroleptyk w małych dawkach. Jeśli nie masz lęków, to bupropion raczej nie powinien ich wywołać. Nie jestem fanką Wellbutrinu, ale on dobrze łączy się z SSRI, ponieważ działa na noradrenalinę i dopaminę.

Mam jeszcze pomysł, który ci się nie spodoba, a mianowicie Doxepin. Pewnie jak wszyscy nie lubisz trójpierścieniowców, ale doksepina zasadniczo nie jest groźna. Brałam ja w bardzo dużych dawkach na uspokojenie oraz na sen i chociaż mi nie pomogła, to nie miałam tez nawet cienia jakiegoś działania ubocznego. Ani przybierania na wadze, ani zaparć, ani suchości w ustach, ani zaburzeń libido.

Anafranilu ci nie proponuje, bo teoretycznie może zwiększać apetyt, choć ja na nim nie utyłam.

[Dodane po edycji:]

Doczytałam się jednak, ze doksepiny nie powinno się stosować z fluoksetyną. Szkoda, bo jednym z objawów ubocznych może być anoreksja :mrgreen:
Herbert Grönemeyer

przez Grubcia 14 paź 2009, 00:48
Moze Pramolan,jest to lek tez trojpierscieniowy,ale delikatny,raczej bez objawow ubocznych,charakterystycznych dla tej grupy lekow,wiec nie masz sie czego obawiac.niektorym pomaga na sen,uspokojenie.Niestety nie wiem,czy mozna go laczyc z fluo.Pogadaj o tym z lekarzem.
Grubcia

przez jaaa 14 paź 2009, 00:54
moze mi ktos wyjasnic na pm zeby tu nie robic OT o co chodziz tymi lekami torpierscieniowymi? Aniu piszesz ze ludzie go nie lubia przewaznie
jest niebezpieczny czy uzaleznia? czy jak

Sortuj wg