TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRITTICO (Trazodon)

przez Agasaya 09 lip 2011, 00:37
a czy ktoś z was miał ... hmmm problemy z błędnikiem jakby?? Bo jak idę to aż mnie na boki zarzuca czasem i zastanawiam się czy dla innych ludzi nie wygląda to jakbym się zataczała po pijaku... :?

w dodatku od paru dni mam masakryczne problemy z koncentracją, muszę zapisywać na kartce nawet to że mam pozmywać... zapominam w minutę co wymyśliłam albo miałam zrobić/ zapytać... :(
Agasaya

TRITTICO (Trazodon)

przez _Jack_ 09 lip 2011, 14:45
Lady B masz na myśli chyba reakcje odstawienne? Ja miałem identyczne objawy kiedy odstawiałem wenlafaksyne siadła pamięć, równowaga, silne zawroty głowy po prostu szok dla mózgu.Natomiast teraz biorę trittico już 15 dni, od tygodnia w dawce 150 mg podzielonej. Przebywam w szpitalu psychiatrycznym i trochę mój stan zaczyna się poprawiać mimo iż w trakcie dnia łapię silne dołki. Mój psychiatra stwierdził ,że ten lek trzeba brać konsekwentnie od dawki 150 mg w górę(dawka antydepresyjna) a pierwsze efekty i lepsze samopoczucie przychodzi po 4 lub 5 tygodniach. Wiele osób jest niezadowolonych z tego leku być może dlatego ,że brała go zbyt krótko albo w zbyt małych dawkach.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

TRITTICO (Trazodon)

przez Agasaya 09 lip 2011, 14:51
ja biorę od tygodnia i nie pisz o reakcjach odstawiennych a skutkach ubocznych... ;)
Agasaya

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRITTICO (Trazodon)

przez _Jack_ 09 lip 2011, 14:56
Reakcje odstawienne poprzedniego leku, który brałaś.Co brałaś wcześniej?
10 mg Escitalopram

TRITTICO (Trazodon)

przez Agasaya 09 lip 2011, 15:15
_Jack_, na sen nic :mrgreen: a zaczęło się już na drugi dzień brania trittico... biorę wieczorem a do późnego popołudnia się zataczam.... koncentracji "0"
Agasaya

TRITTICO (Trazodon)

przez bretta 09 lip 2011, 15:19
Lady_B, może jednak za duża dawka na początek co?
ja miałam pierwszy dzień 25mg, kolejne trzy 50mg i po woli się zwiększać powinno, a jak Ci od razu wprowadzili 150mg no to może przez to? Nie wiem, mi jest tylko ciężko się rozbudzić, tak z 10h po zabraniu tabletki, mogę wstawać i jest w porządku, inaczej mam trochę jak Ty. Zawroty głowy, ciężko mi się oczy otwiera a jak wstaje to myślę że się przewrócę;/...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

TRITTICO (Trazodon)

przez Agasaya 09 lip 2011, 15:27
bretta, a może to to... zobaczymy co będzie dalej... wczoraj sobie zarzuciłam 250 mg... dziś nawet jak leżę to mnie rzuca :shock:
Agasaya

TRITTICO (Trazodon)

przez bad brain 09 lip 2011, 16:40
Psychiatra twierdzi że 5 tygodni?
Być może, jeśli chodzi o wyraźną poprawę w leczeniu depresji.
Wydaje mi się że ten lek ma szybsze działanie 1-2 tygodnie z tego co w necie można znaleźć..
Lepiej przetestować to samemu bo każdy co innego odczuwa jak widać.
Większość leków wyraźnie polepszających sen działa zazwyczaj szybko.
Więc chyba trudno oczekiwać że po 4 tygodniach brania nagle zaczniemy lepiej spać.

Wczoraj walnąłem sobie w zamian 15mg lerivonu na spanie- nie powiem spało się fajnie ale jeżdżenie autem 300 km dzisiaj to był nadludzki wysiłek ..

TRITTICO (Trazodon)

przez _Jack_ 09 lip 2011, 20:06
Trazodon na sen to działał już po 1 dniu. Wierze ,że depresja minie pod wpływem tego leku.
10 mg Escitalopram

TRITTICO (Trazodon)

przez pannaanna 10 lip 2011, 15:52
Biorę Tritticco CR około trzech lat z krótkimi przerwami. Dla mnie ten lek okazał się trafiony w 100 %. Zaczął na mnie działać około trzeciego tygodnia. Dla mnie jest ważne abym mogła prowadzić samochód i trzeźwo myśleć w pracy. Brałam na noc od 150mg do ok 200mg. Na mnie działa usypiająco jednocześnie nie tłumiąc libido. Nie mam problemów z prowadzeniem samochodu i głową. Kiedy go biorę jestem ustabilizowana psychicznie, lek wyciągnął mnie z lęków, zapadania się w sobie, pozwolił mi cieszyć się życiem na nowo. Niestety spada mi ilość płytek we krwi, pojawiają się siniaki, problemy z krzepnięciem krwi (mam do tego skłonność genetyczną a lek to pogłębia) - i w związku z tym - co pewien czas szukamy jakiegoś innego leku. Najgorsze dla mnie jest odstawianie (3 razy) - ból mięśni, skoki temperatury, trzęsawka z zimna, powroty lęków, szumy w uszach, brak ochoty na jakąkolwiek aktywność. Obecnie znowu musimy zrobić przerwę w braniu. Testuję Wellbutrin (biorę tydzień, jednocześnie biorę Trttico w dawce 150 mg)- już jestem zadowolona ale zbliża się czas odstawiania Trittico. :( :why:

TRITTICO (Trazodon)

przez bad brain 10 lip 2011, 19:14
Ciekawe o co chodzi z tymi snami po trittico?
Czy jest to negatywny czy pozytywny objaw zmiany funkcjonowania mózgu?Moje sny były z gatunku tych nie najmilszych..

TRITTICO (Trazodon)

przez JERZY62 10 lip 2011, 21:33
bad brain napisał(a):Ciekawe o co chodzi z tymi snami po trittico?
Moje sny były z gatunku tych nie najmilszych..

to tylko się cieszyć.Porąbane sny bardzo są nieprzyjemne i męczą.
♪♪♪

TRITTICO (Trazodon)

przez Agasaya 10 lip 2011, 21:40
zauważyłam dzisiaj że wypada mi więcej włosów niż zwykle...
myślicie że to może być od tego leku?? :?
Agasaya

TRITTICO (Trazodon)

przez bad brain 10 lip 2011, 22:15
Olewam ten lek i wracam do lerivonu.
Eksperyment nieudany.

Sortuj wg