TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

Re: trittico

przez miko84 15 mar 2009, 12:06
U mnie na sen nie Trittico nie działało wogóle.
miko84

Re: Trittico

przez madseason 24 cze 2009, 15:20
hej, został mi dziś przepisany ten lek,mam go brać równolegle z setaloftem. jeszcze nie wykupiłam, bo jest dość drogi:/ i w ogóle zastanawiam się co robić...co prawda od kilku dobrych dni mam problem z zasypianiem, i jestem bardziej zdenerwowana niż byłam, w zasadzie bez powodu się stresuję...ale z nastrojami już tak jest, nie wiadomo kiedy miną najgorsze dni. wcześniej spałam normalnie...czy jest tu ktoś kto może doradzić? wiem,że nie jesteście lekarzami...ale czy to bardzo nieodpowiedzialne zostać jednak na samym setalofcie i poczekać czy bezsenność przejdzie?
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez agnieszka.m 25 cze 2009, 13:24
mi na moją bezsenność trittico absolutnie nie pomogło - w żadnej dawce, zaczynałam od 50 mg, skończyłam na 150 mg. Efektów żadnych - jak dla mnie wyrzucone (niemałe) pieniądze.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bodzio72 30 lip 2009, 11:50
agnieszka.m napisał(a):mi na moją bezsenność trittico absolutnie nie pomogło - w żadnej dawce, zaczynałam od 50 mg, skończyłam na 150 mg. Efektów żadnych - jak dla mnie wyrzucone (niemałe) pieniądze.

To bardzo ciekawe możliwe, że zbyt szykbo doszłać do dawki 150 mg. U mnie efekt terapeutyczny buł juz przy 25 mg, spałem dobrze.

Genralnie uważam, że ze wszystkich tych SSRi to Trazodon był najlepsiejszy. Ale i tak uważam, ż enajlepsza jest Hydroxyzyna.

Pozdrawiam

przez pewna pani 2 21 sie 2009, 13:54
:shock: :shock: :shock: chce sprobowac tego leku, ale sie cykam :shock: :shock: :shock:

przez Anna R. 05 wrz 2009, 14:19
Bralam kiedys samo Trittico i niewiele mi pomoglo. Obecnie biore trazodon w polaczeniu z Lerivonem na sen, bo mam przerwe od neuroleptykow. Takie duo dobrze sie u mnie sprawdza i sypiam naprawde wspaniale. Zasypiam bez problemow i spie jak kamien do rana. Przy tym wybudzam sie latwiej niz na samej mianserynie. Polecam taki zestaw, usuwa bezsennosc i poprawia nastroj. Takze nie ma sie czego obawiac ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez wuwu 08 wrz 2009, 21:07
Ja dostałem dzisiaj na bezsenność. Zasypiam w miare normalnie (melatonina ew) ale budzę się szybko.
Najpierw był fevarin ale zero efektu. Teraz trittico. Zobaczymy. Jade na urlop, mam spróbować bez.
Jak wróce zacznę, albo i nie jeśli na urlopie sie poprawi.

przez pewna pani 2 12 wrz 2009, 18:57
wuwu to ile godzin sypiasz skoro szybciutko sie wybudzasz? ja tez chce sprobowac tego leku, ale jak dotad jade na pierwszym antydepresancie w moim zyciu, a jest to sympramol na bezsennosc (najwyzsza dawka), ale nie sprawdza sie jeszcze w 100%, dlatego trittico jest drugi w kolejce.
pozdrawiam bezsennych :roll:

[Dodane po edycji:]

wuwu pisz, jak na Ciebie bedzie dzialal trittico :)

przez Anna R. 12 wrz 2009, 19:57
Trittico reguluje rytm dobowy, wiec wczesne budzenie sie jest normalne. Proponuje lek brac najpozniej o 21.30, a o 22.00 chodzic spac. Ja budze sie codziennie regularnie o 7.30, ale taka godzina mi bardzo odpowiada.
Herbert Grönemeyer

przez zenio 15 wrz 2009, 15:38
Anno R. czy to by miało oznaczać, że nie wpływa on korzystnie na długość snu?
Biore go narazie 4-ty dzień i jak narazie nadal mam wcześniejsze wybudzanie tzn po około 4-5 godz.
Zastanawiam się czy ten lek może wydłużyć sen.

przez Anna R. 15 wrz 2009, 18:22
Samo Trittico nie pomagało mi na sen. Nie mogłam zasnąć, a jak już mi się udało, to budziłam się po dwóch, góra trzech godzinach. Tak wiec wydłużenia snu po trazodonie nie zaobserwowałam. Jeśli po miesiącu nadal słabo sypiasz, proponuje dołożenie do Trittico Lerivonu.
Herbert Grönemeyer

przez zenio 16 wrz 2009, 15:33
Tak wiem że Lerivon jest super na spanie tylko żeby nie te skutki uboczne jak ból nóg, przybieranie na wadze itp. Czy jest coś innego równie skutecznego bez tych skutków ubocznych?

przez Anna R. 16 wrz 2009, 21:55
Hmmm... przychodzi mi do głowy jedynie Tisercin lub Valdoxan. Po obu nie przybiera się na wadze. Niektorych usypia Hydroksyzyna lub Chlorprothixen, na mnie jednak one nie dzialają.
Skutki uboczne podczas brania leków powinny minąć po dwóch,trzech tygodniach.

Natomiast tycie podczas przyjmowania mianseryny można łatwo wyeliminować dietą wysokobiałkową dr Dukana, która podkręca metabolizm.
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 23 wrz 2009, 08:36
anno napisz mi tą dietę dokładniej -pozdrawiam znów utyłam bo za bardzo sobie pozwalałam z jedzonkiem-i muszę schudnać 12 kilo!!!
kasia000

Sortuj wg