TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 05 lut 2016, 16:27
Może po prostu użyj stoperów do uszu.
W takim razie brałbym bez obaw, dawka 25 mg to dawka, blokująca tylko w/w receptory.
Myślę, że jako lek nasenny trazodon jest lepszy od NaSSA, bo te mają długi T1/2 i silnie blokują receptory H1, więc powodują dużą, poranną zmułę, przynajmniej na początku leczenia.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez Umpero 05 lut 2016, 16:48
Żeby to było takie łatwe z tymi stoperami...
Co jakiś czas je wyjmuje aby sprawdzić czy jest już cicho. Jak nie jest cicho to jeszcze większe łomotanie serducha. Poza tym mam bardzo płytki sen ze stoperami i rano bolą uszy.

Odpowiedz mi jeszcze jeśli się orientujesz czy dawkowanie w takim trybie jak napisałem tj. tylko kilka dni w tygodniu nie rozreguluje mnie jakoś bardziej niż bym brał całym ciągiem?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 05 lut 2016, 17:50
Umpero napisał(a):Żeby to było takie łatwe z tymi stoperami...
Co jakiś czas je wyjmuje aby sprawdzić czy jest już cicho. Jak nie jest cicho to jeszcze większe łomotanie serducha. Poza tym mam bardzo płytki sen ze stoperami i rano bolą uszy.

Odpowiedz mi jeszcze jeśli się orientujesz czy dawkowanie w takim trybie jak napisałem tj. tylko kilka dni w tygodniu nie rozreguluje mnie jakoś bardziej niż bym brał całym ciągiem?

W takim razie może masz OCD, koro tak obsesyjnie sprawdzasz tą ciszę i czujesz lęk w związku ze spaniem.

Tak jak już pisałem, te niewielkie dawki nie powinny powodować rozregulowania na poziomie neuroprzekaźników, min. na tyle, żeby powodować objawy odstawienne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez hashim 07 lut 2016, 11:34
a potrafi ktoś stwierdzić na poziomie biochemicznym dlaczego ten lek niektóre osoby silnie ogłupia?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Luxor 07 lut 2016, 19:15
hashim napisał(a):a potrafi ktoś stwierdzić na poziomie biochemicznym dlaczego ten lek niektóre osoby silnie ogłupia?

A na jakich dawkach zauważyłeś taki skutek uboczny? Ja jestem na 150 i nic takiego nie zauważyłem, ale zastanawiam się czy iść w górę do dawek przeciwdepresyjnych, czy zostać na 150 i próbować dołożyć SSRI.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jaro13 07 lut 2016, 22:13
Grabarz666 napisał(a):
Morphine90 napisał(a):Nie, obie tabletki są "o przedłużonym uwalnianiu

Mylisz się, te formy różnią się bardzo farmakokinetyką uwalniania, co przedkłada się pośrednio na działanie:

Obrazek

-- 04 lut 2016, 14:52 --

Uważam, że Trittico CR sprawdzi się bardziej w bezsenności bez depresji, natomiast forma XR w depresji, ponieważ zapewnia prawie stałe stężenie leku we krwi, a tym samym ciągłe działanie terapeutyczne.

Grabarz666 możesz mi wysłać jakiś link do tego wykresu chce to zanieść do psych. ze jest niedouczonym baran mimo że go prosiłem żeby dal mi xr spadek po poprzednim psych. to się upierał ze cr to to samo a mnie kosztowało to tydzień męki odstawiennej

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 08 lut 2016, 09:30
http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2015/10/PSYCHIATRA_10_eBOOK_BLUR.pdf

Strona 56.
Swoją drogą bardzo fajne czasopismo.

-- 08 lut 2016, 09:34 --

hashim napisał(a):a potrafi ktoś stwierdzić na poziomie biochemicznym dlaczego ten lek niektóre osoby silnie ogłupia?

Myślę, że ta publikacja powinna wyjaśnić tobie kilka kwestii związanych z receptorem 5-HT2A (który blokuje właśnie trazodon):

http://journal.frontiersin.org/article/10.3389/fphar.2015.00225/full

TRAZODON (Trittico CR)

przez feniksx 08 lut 2016, 09:40
ja cisne Trazodon w połączeniu z Parogenem i uwazam ze jest to najlepsze polaczenie leków jakie miałem....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 08 lut 2016, 09:45
feniksx napisał(a):ja cisne Trazodon w połączeniu z Parogenem i uwazam ze jest to najlepsze polaczenie leków jakie miałem....

A nie musisz wyrzucić "wacka na śmietnik" po paroksetynie?

Ja natomiast uważam, że SSRI + NaSSA to najlepsze połączenie, u mnie się sprawdza niemalże idealnie.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Morphine90 08 lut 2016, 10:37
Grabarz666 napisał(a):
feniksx napisał(a):ja cisne Trazodon w połączeniu z Parogenem i uwazam ze jest to najlepsze polaczenie leków jakie miałem....

A nie musisz wyrzucić "wacka na śmietnik" po paroksetynie?

Ja natomiast uważam, że SSRI + NaSSA to najlepsze połączenie, u mnie się sprawdza niemalże idealnie.

No właśnie kolega feniksx nie musi... <zazdrość>
Chociaż teraz z perspektywy to może i nawet mniej zazdroszczę, bo widzę, że przez te leki zjechałam na jakieś dno ambicji, na nich bym w życiu nie wróciła do pisania...

TRAZODON (Trittico CR)

przez Umpero 08 lut 2016, 15:28
feniksx długo bierzesz już trazodon ? 50mg ?
Próbowałeś odstawiać ? Jeśli tak to z jakim skutkiem ?

TRAZODON (Trittico CR)

przez feniksx 08 lut 2016, 18:10
odstawiałem trazodon nie raz.... na nastepny dzień z regóły dostaje dreszcze i mi zimno ale mija po 2-3 dnicha w moim przypadku....
pamietajcie ze oba leki działają na serotonine.... czyli odstawiajac jeden oslabia sie powiedzmy dzialanie obu.... bo razem jeden pobudza drugi itp...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez achino 08 lut 2016, 21:28
Dokladnie tak jest, jak piszesz, dreszcze i zimno. Do tego niepokój i uczucie ogłupienia. I przerywany sen: zasypia sie na 2 h i wybudza, i tak bez konca. I brak efektu wypoczęcia, nawet jeśli zaśnie się na dłużej.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

TRAZODON (Trittico CR)

przez Luxor 08 lut 2016, 22:29
A ja powiem wam jedno. Gram w halówkę i po mianserynie (lerivon) miałem zero kondychy. Po trazodonie biegam jak wariat.

Sortuj wg