TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 03 lut 2016, 12:34
Umpero napisał(a):Czy fluwoksamina nie jest tym lekiem, który trzeba 2 razy dziennie brać ze względu na krótki half life ?
Pisząc, że spałeś na fluwoksaminie masz na myśli, że chodziłeś na niej senny przez cały dzień czy po prostu nie miałeś kłopotu z zaśnięciem gdy przychodziła pora snu?
Czy może chodzi o to, że tak wyciszał ten lek, że nie przejmowałeś się sprawami, które Cię do tej pory rozstrajały i mogłeś spokojnie zasnąć?
Możesz przybliżyć na czym polega zombie mode? Pewnie go doświadczyłem nie raz, ale nie mam świadomości z czym wiąże się to pojęcie.

Ja brałem fluwoksaminę i 50 mg 2x dziennie i 100 mg na noc. I każda z tych kombinacji (łącznie 100 mg) na dobę powodowała zombie mode - ogromną senność w ciągu dnia (znacznie silniejsza niż zmuła po trazodonie). Potrafiłem zasypiać w dzień jak tylko się położyłem, w nocy problemów ze spaniem również nie miałem.
Dawka 50 mg na dzień wieczorem nie zaburzała snu i nie powodowała senności porannej.
Co do działania p/lękowego to i 100 mg i 50 mg okazało się nieskuteczne przez pierwsze 3 miesiące leczenia (łącznie z 75 mg chlorprotyksenem), po 3 miesiącach lęki minęły wraz ze znaczną poprawą nastroju.
Podsumowując fluwoksamina to wg mnie mocno niedoceniany SSRI, jego największym plusem jest agonizm sigma-1 nie powodujący u mnie zaburzeń snu i znacznie poprawiający funkcje kognitywne, minusy to inhibicja enzymów wątrobowych i tym samym mocno zwolniony metabolizm innych leków (interakcja po prostu).
Gdyby nie ta wada to brałbym ją zamiast escytalopramu 5 mg.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Umpero 03 lut 2016, 13:02
Escitalopram 5mg to nie dawka terapeutyczna. Działa u Ciebie? Ja biorę 15 mg i mi słabo pomaga.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 03 lut 2016, 13:32
Dawki terapeutyczne escytalopramu zaczynają się właśnie od 5 mg, są nawet zarejestrowane jego preparaty właśnie 5 mg.
Biorę go do 30 mg mirtazapiny, głownie po to aby mnie uspokajał, po samej mirtazapinie jestem bardzo nerwowy.
Ta kombinacja powoduje, że nie mam praktycznie żadnych objawów depresji, z którą zmagam się już ponad 3,5 roku, obecnie jestem w remisji.
Ta kombinacja to najlepsze połączenie leków na którym byłem jeśli chodzi o skuteczność p/depresyjną.

Jak byłem na połączeniu escytalopram 15 mg i trazodon 150 mg to też nie czułem się nazbyt dobrze i do tego byłem znacznie wykastrowany. Przy dawce 20 mg dopadła mnie "post-SSRI" anhedonia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Umpero 03 lut 2016, 13:42
Ja nie trawię za bardzo mirtazapiny za ten stan gdy się wstaje rano i człowiek czuję się jak by mu ktoś wbił siekierę w mózg. Nie można się na niczym skupić i człowiek by spał pół dnia. Niestety moja praca wymaga główkowania i po dwóch dniach brania tego leku zrezygnowałem z niego. Otępia niemiłosiernie.
Czy przypadkiem antydepresanty w tym SSRI nie są lekami, które mają wywołać coś w rodzaju anhedonii? Niewrażliwość na różne sytuacje eliminuje lęki.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 03 lut 2016, 13:56
Umpero napisał(a):Ja nie trawię za bardzo mirtazapiny za ten stan gdy się wstaje rano i człowiek czuję się jak by mu ktoś wbił siekierę w mózg. Nie można się na niczym skupić i człowiek by spał pół dnia. Niestety moja praca wymaga główkowania i po dwóch dniach brania tego leku zrezygnowałem z niego. Otępia niemiłosiernie.
Czy przypadkiem antydepresanty w tym SSRI nie są lekami, które mają wywołać coś w rodzaju anhedonii? Niewrażliwość na różne sytuacje eliminuje lęki.

Zmuła pomirtazapinowa mija po niecałych 2 tygodniach, 2 dni brania to absolutnie za mało.
Zmuła ta jest niczym do zombie-mode po 100 mg fluwoksaminy ;)
Mnie mirtazapina zmula wieczorem mniej niż trazodon i rano wstaje całkowicie normalnie, nie mam żadnych problemów z funkcjami kognitywnymi po niej, było tak nawet na początkach brania.
Tak, SSRI i SNRI dają coś w rodzaju emocjonalnego znieczulenia (nie utożsamianego do końca z uspokojeniem), dlatego są lekami 1-rzutu w leczeniu zaburzeń lekowych takich jak: PD, GAD, SAD i OCD.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Umpero 03 lut 2016, 14:45
Dla mnie to by było dwa tygodnie wyjęte z pracy. U mnie natomiast trazodon w miarę skutecznie usypia wieczorem. Rano jest trochę problem ze wstaniem, jednak zamuła poranna mija w ciągu godziny i mogę normalnie funkcjonować. Minus trazodonu jest taki, że w dawce większej jak 50mg zatyka mi nos, tak, że oddychać nie mogę. Efekt ten występuje nawet przy dłuższym braniu.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 03 lut 2016, 14:51
Uważam, że trazodon jako lek stricte nasenny jest bardzo dobrym lekiem. Natomiast jako antydepresant już nie.
Bazując na swojej wiedzy i własnym doświadczeniu zaliczyłbym go tak zwanych (przeze mnie) antydepresantów "słabych", włącznie z tianeptyną, moklobemidem, reboksetyną, bupropionem i agomelatyną i nie poleciłbym/sugerował go nikomu z silnie nasiloną depresją, jedynie z anhedonią.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jaro13 04 lut 2016, 13:05
Prośbą o podpowiedź czym różni się trettico cr od xr. Teraz lekarz zmienięl mi z xr na cr i od razu pojawiła się bezsenność i roztrzesienie dodam że nawet nie wiedzial ze istnieje xr

TRAZODON (Trittico CR)

przez Morphine90 04 lut 2016, 13:29
Jaro, xr to po prostu powlekana tabletka (za co koncern liczy sobie więcej złotóweczek), a cr to tabletka niepowlekana - tu nie ma żadnej różnicy w działaniu - Twoja bezsenność ma inne podłoże. Chyba, że jesteś uczulony na jakiś składnik samej powłoczki...
Fear is the hand
that pulls your strings

TRAZODON (Trittico CR)

przez jaro13 04 lut 2016, 13:32
Ale podobno jest inny sposób uwalniania. CR działa max w nocy a xr przez cały dzien

TRAZODON (Trittico CR)

przez Morphine90 04 lut 2016, 13:40
jaro13 napisał(a):Ale podobno jest inny sposób uwalniania. CR działa max w nocy a xr przez cały dzien

Nie, obie tabletki są "o przedłużonym uwalnianiu".

https://www.doz.pl/apteka/p110472-Trittico_XR_300_mg_tabletki_powlekane_o_przedluzonym_uwalnianiu_30_szt
https://www.doz.pl/apteka/p8483-Trittico_CR_tabletki_o_przedluzonym_uwalnianiu_75_mg_30_szt

+ po co powleka się tabletki
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabletka_powlekana

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 04 lut 2016, 14:41
Morphine90 napisał(a):Nie, obie tabletki są "o przedłużonym uwalnianiu

Mylisz się, te formy różnią się bardzo farmakokinetyką uwalniania, co przedkłada się pośrednio na działanie:

Obrazek

-- 04 lut 2016, 14:52 --

Uważam, że Trittico CR sprawdzi się bardziej w bezsenności bez depresji, natomiast forma XR w depresji, ponieważ zapewnia prawie stałe stężenie leku we krwi, a tym samym ciągłe działanie terapeutyczne.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez Morphine90 04 lut 2016, 15:33
A to zwracam honor :uklon:
Pytanie tylko czy nie osiągnie się tego samego efektu biorąc dawkę wieczorną i poranną cr?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 04 lut 2016, 15:45
Da się osiągnąć stężenia terapeutyczne, ale nie tak stałe jak w przypadku formy XR.
Osobiście ciężko byłoby mi na takiej formie (300 mg XR), bo trazodon zmulał mnie bardziej niż NaSSA (mirtazapina czy mianseryna). Ciągłe uspokojenie fajnie, ale ta zmuła już nie.

Sortuj wg