TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Zmierzchun 16 sty 2016, 13:49
Lekarz zalecił zwiększenie triticco, ale też ostatnio włączyłem elicea (pocę się na niej i lęk dokucza) więc chyba zrezygnuję z tego drugiego. Nie wiem naprawdę co ja mam robić, bo biorę już 4 rodzaje leków w sumie...
I really tried. I did my time

TRAZODON (Trittico CR)

przez robercik567 21 sty 2016, 21:53
A u mnie trazadon przestal w ogole dzialac nie czuje sie za dnia wypoczety w ogole nie spie po nocach. Biore go w dawce 100mg. Mam tez znowu oslabiony metabolizm bo nie moge polknac tej tabletki. Czy ten lek mogl przestac dzialac po stosowaniu dlugotrwaly biore go od 2013 listopada

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 24 sty 2016, 23:32
robercik567, nie. zmien dawkę, porę dnia, odstaw na kilka dni, pokombinuj.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Miilena 27 sty 2016, 23:22
Biorę od 2 tygodni, 75 mg. Póki co nie widzę żadnej różnicy, ale wiadomo że to jeszcze za krótko.

Czytałam, że jest często przepisywany na bezsenność i trochę mnie to zdziwiło, bo mówiłam lekarzowi, że ze snem problemów żadnych nie mam. Ponoć ma mi pomóc wyciszyć moje lęki i poprawić samopoczucie - zobaczymy co z tego będzie.
Każdej nocy śnią mi się Twoje buty obok moich.

TRAZODON (Trittico CR)

przez robercik567 27 sty 2016, 23:48
U mnie sie pojawily jakies bole odczuwam je z tylu plecow na klatce piersiowej I w kolonach wczoraj mi stawy zaczely strzelac w lewym kolanie a lewe mam operowane :/. Teraz niemoge chodzic normalnie bo mnie boli kolano :(

TRAZODON (Trittico CR)

przez Miilena 29 sty 2016, 21:57
Wcześniej nie skojarzyłam tego z przyjmowaniem leku, ale zauważałam u siebie wzrost libido. Dopiero po poczytaniu waszych postów skojarzyłam fakty. Przez kilka ostatnich miesięcy moje potrzeby seksualne niemal kompletnie zamarły, już dawno nie byłam na to wszystko tak obojętna. A teraz libido wzrasta i ja tego nie chcę :/ Tyle miałam spokoju, a teraz znów to wraca.

Czy też tak mieliście po Tritico? Taki nagły wzrost libido? Bo u mnie z poziomu zero skoczyło niestety dość wysoko :/

TRAZODON (Trittico CR)

przez Ricah 29 sty 2016, 22:11
Miilena, to jedna z glownych cech trazodonu. Raczej wiekszosc osob tak ma. Mezczyznom grozi nawet priapizm.
Agomelatyna 25mg
some shit

TRAZODON (Trittico CR)

przez Morphine90 29 sty 2016, 22:13
Trittico często jest przepisywane żeby poprawiać libido w czasie brania SSRI, jest to jedno z przeznaczeń leku, więc nic dziwnego, że tak się czujesz. Jak chcesz stać się aseksualna polecam paroksetynę :roll:
A tak swoją drogą to bierzesz typową dawkę nasenną, działanie przeciwdepresyjne trazodonu właściwie ujawnia się od 150mg - to jest Twój jedyny lek?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Miilena 29 sty 2016, 22:32
Tak, jedyny. Tyle, że przez ostatnie kilka lat nic nie brałam, może dlatego lekarz zaczął od małej dawki.

Wzrost libido jest mi cholernie nie na rękę. Cholernie.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Ricah 29 sty 2016, 22:41
Miilena, a na co bierzesz trazodon? Moze daloby sie zamienic ten lek na jakis inny, ktory dziala podobnie, a nie wplywa pozytywnie na libido. Napisz tez, jakie leki juz bralas ewentualnie.
Agomelatyna 25mg
some shit

TRAZODON (Trittico CR)

przez Miilena 29 sty 2016, 23:01
Kilka lat temu brałam Seronil przez ok 2-3 lata. Odstawiłam w końcu bo nie czułam by mi pomagał. Ale to bylo jakieś 3 lata temu, a może i więcej. Potem nie brałam nic przez kilka lat, aż do teraz.

Teoretycznie na depresję, ale ostatnio mam problem z lękami, o których lekarzowi mówilam. Przez ostatnie miesiące strach już dość mocno zatruł mi życie i w końcu uznałam, że nie ma co zwlekać i poszlam do lekarza. A on stwierdził, że Trittico zadziała wyciszająco i uspokajaco ma ten moje lęki. Póki co poza wzrostem libido nie czuję żadnej różnicy. Starch jak był tak nadal jest i w bonusie coraz większe ciśnienie na seks :/

TRAZODON (Trittico CR)

przez Ricah 29 sty 2016, 23:22
Miilena, jezeli nie masz problemow z intensywnoscia emocji/odczuwaniem przyjemnosci (w sensie, ze nie jest to oslabione czyli odczuwasz normalnie emocje itp.), to zastanowilbym sie nad jakims silniejszym SSRI, anizeli fluoksetyna (seronil). SSRI raczej dzialaja w druga strone pod wzgledem libido i sa raczej skuteczniejsze wzgledem lękow. Problem w tym, ze te leki potrzebuja troche czasu na rozkręcenie sie (nawet 2 miesiace), stad musialabys troche przeczekac. Silniejszy jest przykladowo escitalopram, paroksetyna czy sertralina. Mozesz tez zapytac o dodatkowe wlaczenie buspironu, ale trzeba znowu poczekac z miesiac na efekty (ale jako dodatek, solo sie nie nadaje)

Mozesz tez sprobowac tianeptyny, o wiele szybciej sie rozkręca. Do tego jest neutralna wzgledem libido. Poza tym jest tez wiele innych lekow, ale mysle, ze poki co nie ma sensu pakowac sie w nie, bo maja gorsze skutki uboczne.
Agomelatyna 25mg
some shit

TRAZODON (Trittico CR)

przez Miilena 30 sty 2016, 02:05
Ricah, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli chodzi o moje emocje to nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli. Emocje jako takie odczuwam, jednak mniej więcej od kilku miesięcy są to emocje niemal wyłącznie negatywne. Nic mnie nie cieszy, zupełnie nic. Funkcjonuję na zasadzie przetrwania. Moje dni wyglądają tak: wstać, zjeść, pójść do pracy, zjeść, spać. Weekendy w połowie przesypiam, w połowie spędzam bezproduktywnie. Nie robię nic poza tym, co muszę. Nie mam ochoty na żadne rozrywki, nie sięgam po rzeczy które kiedyś sprawiały mi przyjemność, nie mam najmniejszej ochoty na kontakty z ludźmi. Mam bardzo obniżony nastrój i sama już nie wiem czy jestem w ogóle zdolna do odczuwania radości. I ciągle czuję strach, który sprawia wrażenie żołądka zawiązanego na supeł. Więc nie wiem, chyba z tymi emocjami nie do końca gra gitara.

Lekarz ostatnim razem pytał co kiedyś brałam i gdy powiedziałam, że Seronil, to chciał mi go zapisać. Ale jakoś go od tego odwiodłam, bo nie widzę sensu powrotu do leku, który nie pomagał. No to zapisał Trittico. Przy kolejnej wizycie poproszę o zmianę, choć podejrzewam że jak zwykle usłyszę stwierdzenie, co prawda po części słuszne, że za krótko brałam, by móc coś stwierdzić. Na pewno poproszę o coś co nie podwyższa libido, bo to jednak ma dla mnie spore znaczenie. Problem tylko w tym, że kolejna wizyta będzie dopiero za miesiąc, albo i nawet później i nie bardzo wiem co robić do tej pory. Czy brać nadal to cholerstwo czy lepiej dać sobie spokój. Wzrost libido powoduje u mnie frustracje, zawsze miałam z tym spory problem. Dlatego czuję teraz irytację, gdy się obudziło. Magicznej tabletki na to, by zabić je na dobre chyba nie ma, a szkoda.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Peter007 30 sty 2016, 08:12
Miilena napisał(a):Ricah, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli chodzi o moje emocje to nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli. Emocje jako takie odczuwam, jednak mniej więcej od kilku miesięcy są to emocje niemal wyłącznie negatywne. Nic mnie nie cieszy, zupełnie nic. Funkcjonuję na zasadzie przetrwania. Moje dni wyglądają tak: wstać, zjeść, pójść do pracy, zjeść, spać. Weekendy w połowie przesypiam, w połowie spędzam bezproduktywnie. Nie robię nic poza tym, co muszę. Nie mam ochoty na żadne rozrywki, nie sięgam po rzeczy które kiedyś sprawiały mi przyjemność, nie mam najmniejszej ochoty na kontakty z ludźmi. Mam bardzo obniżony nastrój i sama już nie wiem czy jestem w ogóle zdolna do odczuwania radości. I ciągle czuję strach, który sprawia wrażenie żołądka zawiązanego na supeł. Więc nie wiem, chyba z tymi emocjami nie do końca gra gitara.

Lekarz ostatnim razem pytał co kiedyś brałam i gdy powiedziałam, że Seronil, to chciał mi go zapisać. Ale jakoś go od tego odwiodłam, bo nie widzę sensu powrotu do leku, który nie pomagał. No to zapisał Trittico. Przy kolejnej wizycie poproszę o zmianę, choć podejrzewam że jak zwykle usłyszę stwierdzenie, co prawda po części słuszne, że za krótko brałam, by móc coś stwierdzić. Na pewno poproszę o coś co nie podwyższa libido, bo to jednak ma dla mnie spore znaczenie. Problem tylko w tym, że kolejna wizyta będzie dopiero za miesiąc, albo i nawet później i nie bardzo wiem co robić do tej pory. Czy brać nadal to cholerstwo czy lepiej dać sobie spokój. Wzrost libido powoduje u mnie frustracje, zawsze miałam z tym spory problem. Dlatego czuję teraz irytację, gdy się obudziło. Magicznej tabletki na to, by zabić je na dobre chyba nie ma, a szkoda.

W jakies dawce bierzesz Trittico i kiedy ?

Sortuj wg