TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 01 lip 2015, 15:08
Ja tez zle znosze trazodon, spadki cisnienai u mnie powoduje gdzie co ciekawe mirte i mianse znosze bardzo dobrze.

Co do alternatywy dla agomelatyny to watpie bo wielka zaleta agomelatyny jest brak ubokow

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 01 lip 2015, 16:33
artur1978 napisał(a):Ja tez zle znosze trazodon, spadki cisnienai u mnie powoduje gdzie co ciekawe mirte i mianse znosze bardzo dobrze.

Co do alternatywy dla agomelatyny to watpie bo wielka zaleta agomelatyny jest brak ubokow

Ja z kolei lepiej znoszę trazodon tylko dlatego, że po NaSSA mam duże problemy ze snem, wydaje mi się, że te leki działają na mnie zbyt silnie "noradrenalinowo". Nie ukrywam, że bardzo ubolewam z tego powodu, ponieważ trazodon obniża moje libido o jakieś 30-40% (prawdopodobnie słaby antagonizm receptorów 5-HT2C oraz inhibicja wychwytu zwrotnego serotoniny).

Ad agomelatyny, to jest ona bardzo słabym antagonistą receptora 5-HT2C w porównaniu do tramadolu. Poza tym tramadol jest tzw. serotonin releasing agent oraz inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny.
Tak więc można przypuszczać, że jego działanie przeciwdepresyjne jest silniejsze niż agomelatyny, problemem pozostaje tylko agonizm tramadolu wobec receptorów u-opioidowych...

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 02 lip 2015, 14:20
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Ja tez zle znosze trazodon, spadki cisnienai u mnie powoduje gdzie co ciekawe mirte i mianse znosze bardzo dobrze.

Ja z kolei lepiej znoszę trazodon tylko dlatego, że po NaSSA mam duże problemy ze snem, wydaje mi się, że te leki działają na mnie zbyt silnie "noradrenalinowo". Nie ukrywam, że bardzo ubolewam z tego powodu, ponieważ trazodon obniża moje libido o jakieś 30-40% (prawdopodobnie słaby antagonizm receptorów 5-HT2C oraz inhibicja wychwytu zwrotnego serotoniny).

Ad agomelatyny, to jest ona bardzo słabym antagonistą receptora 5-HT2C w porównaniu do tramadolu. Poza tym tramadol jest tzw. serotonin releasing agent oraz inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny.
Tak więc można przypuszczać, że jego działanie przeciwdepresyjne jest silniejsze niż agomelatyny, problemem pozostaje tylko agonizm tramadolu wobec receptorów u-opioidowych...

U mnie tramadol mial zerowe dzialanie przeciwdepresyjne, taki zamulacz ktorego za cholere bym nie bral gdybym nie musial i jak bylem u lekarza to powiedzialem ze wole juz ibuprom na plecy brac.
Za to agomelatyna dziala na mnei swietnie ale tolerancja sie pojawia po pewnym czasie. Latwo sie na ago wchodzi latwo odstawia co tez jest duzym plusem. Do leczenia jakichs krotkich okresow dysforii jak znalazl ale nei wiem czy jako antydepresant na dluzsza mete sie nada.
A zamiast tramadolu mozna wenle zrec wyjdzie na to samo a nawet taniej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 02 lip 2015, 14:40
artur1978 napisał(a):A zamiast tramadolu mozna wenle zrec wyjdzie na to samo a nawet taniej

Całkowicie inny mechanizm działania.

Jak długo i w jakiej dawce brałeś tramadol?

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 02 lip 2015, 14:44
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):A zamiast tramadolu mozna wenle zrec wyjdzie na to samo a nawet taniej

Całkowicie inny mechanizm działania.

Jak długo i w jakiej dawce brałeś tramadol?

Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.
Bralem przez miesiac jakies 100 mg chyba dokladnie nie pamietam.

I powiem Ci jedno znam wiele osob, ktore probowlay tramadolu jako "antydepresanta" i wiekszosc konczyla jako zwykle cpuny, taki jest jego efekt antydepresyjny

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 02 lip 2015, 15:47
artur1978 napisał(a):Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.

A jednak całkiem inny:

"Thus, although apparently mediated by the opioid system, the behavioural effect of VLX does not involve specific opioid receptors."

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 4004003532

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 02 lip 2015, 16:22
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.

A jednak całkiem inny:

"Thus, although apparently mediated by the opioid system, the behavioural effect of VLX does not involve specific opioid receptors."

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 4004003532

Mowa o antydepresyjnym dzialanie proopioidowe nie jest dzialaniem antydepresyjnym a euforyzujacymm.Zreszta nie mam zamiaru sie spzreczac, niech kazdy biezre co chce jesli ma to mu pomoc.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 02 lip 2015, 17:22
artur1978 napisał(a):mowa o antydepresyjnym dzialanie proopioidowe nie jest dzialaniem antydepresyjnym a euforyzujacymm.Zreszta nie mam zamiaru sie spzreczac, niech kazdy biezre co chce jesli ma to mu pomoc.

Nie rozumiem Cię.

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 02 lip 2015, 17:36
Grabarz666 napisał(a):
artur1978 napisał(a):mowa o antydepresyjnym dzialanie proopioidowe nie jest dzialaniem antydepresyjnym a euforyzujacymm.Zreszta nie mam zamiaru sie spzreczac, niech kazdy biezre co chce jesli ma to mu pomoc.

Nie rozumiem Cię.

Odnosze sie do cytatu ktory podales a ktory odnosi sie do tego jak mediowane jest dzialanie wenli.
Dzialanie przeciwdepresyjne tez nie jest mediowane przez system opioidowy co sam wczesniej napisales wiec czego nie rozumiesz?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 02 lip 2015, 17:43
Działanie "mediowane", które cytuję odnosi się do działania wenlafaksyny na układ opioidowy, a to nie jest jej główne działanie przeciwdepresyjne (jest przecież SNRI).

Działanie wenlafaksyny na układ opioidowy nie jest wynikiem działania na receptory opioidowe, o którym ty piszesz:

"Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych."
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 05 lip 2015, 22:45
Grabarz666 napisał(a):Działanie "mediowane", które cytuję odnosi się do działania wenlafaksyny na układ opioidowy, a to nie jest jej główne działanie przeciwdepresyjne (jest przecież SNRI).

Działanie wenlafaksyny na układ opioidowy nie jest wynikiem działania na receptory opioidowe, o którym ty piszesz:

"Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych."

Ty w ogole cos brales z tych lekow o ktorych piszesz czy taki weekeondowy amator i milosnik internetowej farmacji z Ciebie?
Bo na takiego mi wygladasz.
I z czytaniem tez masz problemy, moze jednak warto cos zaczac brac

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 06 lip 2015, 12:28
artur1978 napisał(a):milosnik internetowej farmacji z Ciebie?
Bo na takiego mi wygladasz.

Tak się składa, że mam wykształcenie farmaceutyczne.

Poza tym dla mnie bardziej obiektywne są badania publikacje niż moje odczucia.

A ja myślę, że może powinieneś zacząć coś pić...

-- 07 lip 2015, 12:55 --

Dla zainteresowanych: na polskim rynku dostępny jest Trittico XR 150 i 300 (mg) po 30 tabl., lek jest niererfundowany.

http://www.doz.pl/apteka/p110473-Tritti ... niu_30_szt

http://www.doz.pl/apteka/p110472-Tritti ... niu_30_szt
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez feniksx 23 lip 2015, 19:37
Dzis dostalem na recepte Trittico 75mg, jakies opinie? Mam zaczac od 1/3 tabletki i zwiekszac stopniowo jesli nie bede czul ze dziala, glownie niby na sen.
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Don Kamillo 23 lip 2015, 20:10
Nie boli głowa rano jak po innych proszkach, dawka którą biore przed snem to 75mg w dodatku działa przeciwlękowo. Nie tyje się po tym naszczęscie.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

Sortuj wg